Polsko a Maďarsko se spojili proti eurokratům: „Nechceme žít v impériu“

Maďarský předseda vlády Viktor Orbán a polský premiér Mateusz Morawiecki předpověděli na summitu v Budapešti „rok velkých bitev“ s EU establishmentem.         

„Nechceme žít v impériu. Evropská unie je pro nás spojenectvím svobodných evropských národů,“ prohlásil Orbán, který působí v úřadě od roku 2010.

„Imigrační politika EU nefunguje. A co víc, nejen že nefunguje, ale ohromně selhala,“ uvedl.

„Je zřejmé, že evropští občané nechtějí imigraci, zatímco někteří evropští vůdci stále prosazují neúspěšnou přistěhovaleckou politiku.“

„Maďarské stanovisko je, že musíme chránit hranice a migrace musí být zastavena. Neměli bychom zde přivádět migranty, měli bychom přivést pomoc tam, kde je to potřeba,“ dodal s odkazem na svůj program „Maďarsko pomáhá lidem v zemích, ze kterých migranti původně pochází, zejména křesťanským menšinám.

Orbán také využil příležitosti, aby poděkoval polské vládě Morawieckého za to, že poskytla podporu silným hraničním obranným prostředkům, které byly rychle zavedeny za účelem ochrany hranic Maďarska během migrační krize, což pomohlo snížit nelegální imigraci o více než 99 procent.

„Země musí mít právo rozhodnout, koho přijmou a koho ne,“ zdůraznil nově jmenovaný polský premiér a poukázal na pokračující snahy EU přerozdělit migranty po členských státech včetně Polska a Maďarska na základě systému povinných kvót.

Oba politici také uvítali průlomové vítězství konzervativně-nacionalistické koalice Sebastiana Kurze a Heinze-Christiana Strache v Rakousku, kteří se zavázali obrátit masovou migraci a bojovat proti radikálnímu islámu a mohli by se stát novým spojencem pro visegrádskou čtyřku.

„V Rakousku byla obnovena demokracie, protože Rakušané, kteří nechtějí imigraci, si zvolili vládu, která nechce přistěhovalectví,“ prohlásil maďarský vůdce.

„To bude stejný případ všude v Evropě. Jsem přesvědčen, že je to jen otázka času,“ dodal.

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu  Viktor Orbán a Mateusz Morawiecki Foto: Twitter)

Není zde článek celý?