Předseda senátu Štěch odmítl oběd se Zemanem. Nechce být využit v kampani

Vztahy mezi prezidentem republiky a předsedou senátu jsou na bodu mrazu již delší dobu. K jejich zlepšení rozhodně nepřispěje ani fakt, že Milan Štěch odmítl příští středu poobědvat s Milošem Zemanem. Před druhým kolem prezidentské volby se totiž nechce stát součástí kampaně současné hlavy státu.

Jak Štěch sdělil serveru Aktuálně.cz, pozvánka přišla o minulém víkendu. „Zhruba deset minut poté, co jsem v neděli odešel z debaty České televize, mi přišla zpráva, v níž se mě pan Mynář ptal, zda bych si nemohl 24. ledna najít čas na oběd předsedů obou komor parlamentu s prezidentem,“ vysvětlil předseda senátu.

Oběd měl být náhradou za klasické novoroční setkání prezidenta s předsedy poslanecké sněmovny a senátu, které se letos nekonalo. „Nechci být spojován a využit v kampani prezidenta a účastnit se akce, která byla nejprve zrušena, respektive nebyla potvrzena. A najednou po prvním kole se objeví, že ten oběd má být. Považuji to za účelové,“ myslí si o náhlé pozvánce Štěch, který je v současnosti v nemilosti prezidenta i jeho spolupracovníků.

Tuto informaci však Hrad, ústy kancléře Vratislava Mynáře, odmítá. „Žádné znovu nebylo. Byla jen jedna nabídka. Štěch nechtěl, tak se to nekoná,“ napsal redakci Aktuálně.cz.

Není zde článek celý?