Přehled zpráv – RusVesna – 13.1.2018

kovalchukdSobota, 13.1.2018 – ráno a dopoledne:

1; Narcistní britský chirurg z Birminghamu vypaloval během operací pacientům nacházejícím se v narkóze do jater iniciály svého jména. Ke své vině se přiznal, přesto vyvázl s pouhou pokutou ve výši 10 tisíc liber.

2; Obránce Donbasu vydali v roce 2014 ukrajinským tajným službám ruští pohraničníci napojení na Ukrajinu. Vyprávění vyměněného zajatce o jeho osudu zveřejnil list Politnavigator.

3; Dodávky ruské ropy do Číny se zvýší. Z Ruska do Číny bude přes potrubní systém Transněfti
přečerpáno ještě více ropy. V roce 2018 její export vzroste o 40%.

4; Porošenko a jeho kumpáni přechytračili „primitivního banditu“ Janukoviče, píše Le Figaro. Čtyři roky po „mrazivé revoluci“ a sesazení Viktora Janukoviče vznikla na Ukrajině opět výbušná situace.

5; Může za to Porošenko. Proč Ukrajina s přehledem vede žebříček evropských zemí v počtu psychicky nemocných? Na Ukrajině skokově přibylo psychických poruch kvůli situaci v zemi a také v důsledku neustálého strašení obyvatelstva Ruskem, Kremlem, ruskými špióny, agenty, separatisty, komunisty a dalšími uměle vytvořenými strašáky.

6; Rozsudek na Buzinovými vrahy bude rozsudkem nad ukrajinským režimem. Přestože nalezení vykonavatelů Buzinovy popravy nebylo obtížné, neboť ti se nesnažili ani příliš skrývat, trvalo vyšetřování téměř tři roky. Přesto ale stále ještě nebyli vypátráni objednavatelé vraždy. Není na tom politický zájem.

7; Nacistické bratrstvo. Produkce ukrajinských nacistů jde dobře na odbyt v Rusku. Ukrajinští neonacisté a nacionalisté zahájili výrobu předmětů, které jdou dobře na odbyt mezi stoupenci ultrapravice v Rusku.

8; Vlny sebevražedných atentátníků a tanků. Hordy Al-Káidy se pokoušejí prolomit obranu syrské armády v Idlíbu. Syrské armádě se během druhého dne útoku spojených sil džihádistů podařilo úspěšně odrazit několik vln ozbrojenců.

9; Uzavření nebe nad Ruskem je v ruském národním zájmu. Ve světle posledních události se Rusko stále ještě brání myšlence uzavření vzdušného prostoru nad Ruskou federací, které by bylo unikátní možností jak nepřátelům zasadit drtivý politicko-ekonomický úder.

10; USA opatrně, ale důsledně opouštějí Porošenka. Naposledy je to vidět v případu podílu SBU na korupčních schématech s pasy.

11; Umění provokace. Krev a nenávist jsou cílem opozičních protestů v Rusku. Občan zbitý po policií rozehnaném shromáždění bude nenávidět nejen úřady, ale i svou zemi. A to je cílem opozičních provokací.

12; Proč si Porošenko narazil na hlavu čepici-debilku? Vyplatilo se Petru Porošenkovi blýsknout se ve vojenské uniformě, když se okamžitě na internetu objevily posměšné posty kritizující jeho vzhled?

13; Hlavní prokuratura Ukrajiny vyjádřila pochybnost o „pravosti“ Putina a Šojgu. Už není žádných pochyb o tom, že vysocí ukrajinští úředníci jsou buď totální idioti nebo se chtějí přiživit na tématu Krymu. Hlavní vojenská prokuratura Ukrajiny se obrátila na Obolonský soud v Kyjevě s prosbou o provedení expertizy „pravosti identity“ ruského prezidenta Vladimira Putina a ministra obrany Sergeje Šojgu, kteří se objevují na videomateriálech figurujících v případu vlastizrady bývalého prezidenta Ukrajiny Viktora Janukoviče.

14; Vojenské melodrama. Bylo odhaleno tajemství, proč si Kyjev nevyzvedne svůj vojenský materiál z Krymu. Vše bylo jasné po vystoupení bývalého velitele vojenských námořních sil Ukrajiny Gajduka. Nejsou peníze na opravy. Specialisté na opravy této techniky nejsou k dispozici. Mnoho z nich opustilo zemi. Technika je ve zbědovaném stavu (a byla už i v roce 2014). Některá plavidla nejen že nejsou schopna samostatného pohybu, ale není technicky možné je ani odtáhnout.

15; Ukrajinská armáda předává zkušenosti získané v Donbasu teroristům v Sýrii. Kyjev se postupně stává překladištěm pro radikálně naladěné muslimy.

16; USA přesunuly do Evropy další strategický bombardér. Nedávno letadla amerického letectva, schopné nést jaderné zbraně, uskutečnily lety poblíž ruských hranic.

17; Južmaš žádá Rusko o 8,245 milionů dolarů na spuštění družice Lybiď. Ukrajinský podnik očekává od Moskvy peníze, aby mohl dokončit výrobu raketa-nosiče „Zenit-2SLB“. Smlouva o výrobě družice byla uzavřena mezi Ukrajinskou národní kosmickou agenturou a kanadskou společnosti MacDonald, Dettwiler and Associates v prosinci 2009. Start byl naplánován z kosmodromu Bajkonur už v roce 2011, ale byl několikrát odložen kvůli komplikacím. Koncem prosince 2014 ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin prohlásil, že rakety Zenit nebudou využívány v mezinárodním projektu Námořní start. Ukrajinský podnik v to ale nejspíš pořád ještě doufá. Družice se nachází v Rusku, ale smlouva o jejím uskladnění brzy vyprší.

18; Ústřední volební komise Ruské federace ukončila příjem dokumentů od kandidátů na prezidenta. V současné době se prezidentských voleb účastní 20 kandidátů, z nich dva jdou do boje sami za sebe, zbytek jsou straničtí kandidáti.

19; V Luganské oblasti Ukrajinci „ukradli“ železniční trať. O mimořádné události, ke které došlo na Kyjevem okupovaném území, informuje tzv. „Luganský odbor fiskální služby Ukrajiny“.

20; Vysoké školy v Oděse nejsou schopny platit za vytápění budov. Výuka je od 1. ledna do 26. února přerušena.

21; Ať Rusko zaplatí za používání a opravu! Ukrajinský poslanec Mustafa Najem komentoval Putinův návrh na vrácení ukrajinské techniky z Krymu.

22; Ruští vědci objevili nový druh dinosaurů. Paleontologové z Petrohradské a Tomské univerzity popsali dosud neznámý druh dinosaurů.

23; USA neočekávaně uznaly jadernou převahu Ruska. Tento závěr je obsažen v nové americké jaderné doktríně.

24; V Kazachstánu se myši dostaly do bankomatu a sežraly veškeré peníze. Hlodavci „sešrotovali“ desítky tisíc tenge.

25; Na Ukrajině byl natočen oslavný film o operním pěvci a členovi Pravého sektoru, který byl zlikvidován v Donbasu. Operního pěvce Vasilije Slipaka, který žil pohodlně v Paříži, ale rozhodl se odjet zabíjet civilní obyvatelstvo na Donbas, se rozhodli „odlít do bronzu“.

26; Druhá divize protivzdušných komplexů S-400 nastoupila do bojové služby na Krymu. Nová divize bude v první řadě kontrolovat vzdušný prostor nad Čongarem a Armjanskem na hranici s Ukrajinou.

27; Británie se chystala rozpoutat Třetí světovou válku proti SSSR. Média píší o nejtemnějším tajemství Winstona Chruchilla. Ke konci Druhé světové války se Churchill obával, že sovětská vojska po vítězství nad Německem budou pokračovat v postupu na západ.

28; Ukrajinská armáda šíří mýtus o explozi bojového vozidla v důsledku přímého zásahu minou ráže 120 mm v rámci údajného ostřelování ze strany doněckých ozbrojených sil. Ukrajinští vojenští propagandisté ze štábu 57. brigády spoléhají na to, že se informace nedá ověřit, a chtějí tím ospravedlnit své válečné zločiny páchané na civilním obyvatelstvu Doněcké republiky.

Sobota, 13.1.2018 – odpoledne a večer:

1; Objevily se záběry z dopadu části čínské rakety. Obyvatelé čínské provincie Kuan-si natočili na kamery pád neznámého tělesa z kosmu.

2; V očekávání jaderného úderu skupují Američané tabletky proti radiaci. Do lékáren v USA přišlo kolem 700 tisíc objednávek na jodid draselný.

3; Ostřelovači ukrajinské armády ostřelovali domy civilních obyvatel Luganské republiky. Ukrajinští vojáci pokračují v ostřelování obcí Luganské republiky nacházejících se na linii dotyku.

4; Kavárna u Oděsy byla ostřelována z granátometu. Ve městě Belgorod Dněstrovskij vystřelil neznámý pachatel z granátometu na kavárnu.

5; Trumpovi stoupenci na vystoupení londýnského starosty a vyhrožovali zatčením. Předtím Trump zrušil svou cestu do Velké Británie s vysvětlením, že jde o vyjádření nesouhlasu s postupem předchozí administrativy.

6; Čečenský parlament vyzval k zastavení Trumpa, aby se zabránilo válce. Poslanci čečenského parlamentu si myslí, že „duševní zdraví Donalda Trumpa vyvolává velké obavy“.

7; Ukrajinská armáda zahajuje přípravu obsluhy raketového komplexu Javelin. Základní příprava bude probíhat v zahraničí.

8; Bývalý šéf rozvědky Ukrajiny zveřejnil radikální způsob vrácení Donbasu. Existuje pravděpodobnost vyostření situace, a pak je možný protiútok.

9; Ukrajinská migrační politika dovede Kyjev k dobrovolné izolaci, říká politolog. Připomeňme, že v roce 2017 téměř 1,5 tisíci cizinců byl zakázán vstup do země kvůli návštěvě Krymu.

10; Ukrajinec hodil granát po své bývalé manželce. Žena utrpěla vážná poranění a lékaři bojují o její život v Melitopolské okresní nemocnici.

11; Byly zveřejněny záběry s rezavými ukrajinskými plavidly na Krymu. Ukrajinská plavidla, která zůstala na Krymu po připojení poloostrova k Rusku, se nacházejí v žalostném stavu.

12; V Kyjevě neonacisté pověsili zámek na ruské Centrum vědy a kultury. Na zeď instituce nalepili cedulku s nápisem „Smrt Rusku!“.

13; V Charkově byl zadržen policista, který vyhrožoval zbraní pracovníkům obchodu. Když na místo události přijeli policisté, poručík začal ohrožovat i je.

14; Utrháme jim hlavy! Erdogan vyhrožuje, že během týdne zahájí operaci proti hlavním spojencům USA v Sýrii. Turecká armáda může během týdne zahájit operaci v regionech Manbidž a Afrín, které jsou pod kontrolou domobrany syrských Kurdů.

15; Na Ukrajině se bude točit přes 120 filmů za rok, říká Porošenko. Peníze na filmy se budou vyčleňovat z rozpočtu země.

16; U Porošenka propukla paranoia kvůli USA, říká Mustafa Najem. V okolí prezidenta věří tomu, že USA je jejich hlavní problém, prohlásil ukrajinský poslanec.

17; Mučili ho a pak jej spálili v autě. V Evropě zlikvidovali ukrajinského ozbrojence lotyšského původu. Na britském ostrově Guernsey byl krutě zavražděn ozbrojenec Mik Alps, kterému dříve opakovaně vyhrožovali kvůli jeho účasti ve válce v Donbasu. „Ti Rusáci se nezastaví před nikým a před ničím, jen aby dosáhli svých imperiálních cílů“, prohlásil přítel ozbrojence.

18; Ukrajinská armáda se bojí převzít vojenskou techniku z Krymu. Ukrajina musí pečlivě prověřit stav předávané techniky ještě na Krymu, myslí si generálporučík ukrajinské armády Igor Romaněnko.

19; Putin je náš prezident a jiného nevidíme, říkají krymští Tataři. Právě s Putinem je spojena obroda krymsko-tatarského národa.

20; Lugasnká a Doněcká republika nemohou opravit spojení Vodafone, protože nemají přístup k místu havárie. Informovali o tom na ministerstvu spojů Luganské republiky.

21; Na Krymu prohlásili, že Kyjevu se nepodaří zastavit návštěvy cizinců na poloostrově. Vládnoucí režim Ukrajiny se propadá do psychologické krize ve vnímání krymského regionu.

22; Diverzanti v Kyjevě a jaderné zbraně. Generál ukrajinské armády řekl, proč Ukrajina nebojovala o Krym. Během připojování Krymu plánovalo Rusko výsadek svých diverzantů na letištích v Kyjevě.

23; Porážka: Ruské letectvo a syrská armáda dobyly cestou z Aleppa do Idlíbu baštu Al-Káidy, deset měst a obcí. Pád Tal ad-Damanu donutí teroristické bandy předat i Badíji nebo budou zcela zlikvidováni i zde.

24; Tohle není cvičení… V USA vyhlásili poplach kvůli raketovému útoku. Balistická raketa se blíží k Hawaii. Okamžitě vyhledejte úkryt. Toto není cvičení, byli varování místní obyvatelé.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/

loading…

Není zde článek celý?