Přehled zpráv – RusVesna – 14.1.2018

krym_rossiya_ukrainaNeděle, 14.1.2018 – ráno a přes poledne:

1; Ve Francii prodávají globusy s ruským Krymem. V jednom z francouzských obchodů byly v prodeji nalezeny globusy, na kterých je Krym vyznačen jako součást Ruska.

2; Zpěvák Moby přiznal spolupráci s CIA proti Rusku a Trumpovi. Moby tvrdí, že ho agenti CIA požádali, aby šířil informaci o „stycích“ prezidenta USA Donalda Trumpa s Ruskem.

3; Kdybys byl mlčel, nevypadal bys teď jako hlupák… V Radě federace odpověděli generálovi ukrajinské armády na jeho prohlášení ohledně ukrajinské vojenské techniky na Krymu. První místopředseda výboru Rady federace pro obranu Franc Klincevič komentoval prohlášení ukrajinského generála.

4; Informace o tom, že vicepremiér Krymu spolupracoval s SBU, se ukázala jako výmysl. Možnost výskytu zrádce v krymském vedení je prakticky vyloučena.

5; Ve Francii čtyřicet chuligánů zničilo vlak. Policie v Lyonu provedla rozsáhlou zatýkací akci. Zatčeno bylo 29 lidí.

6; Francie má v úmyslu ochránit „mírový vesmír“ před Ruskem a Čínou, píše Le Figaro. Možnosti Francie jsou dost omezené geografickým rozmístěním její techniky, proto bude nutně spoléhat na pomoc USA.

7; Film „Pohyb vzhůru“ se stal největším kasovním trhákem v historii ruského filmu. Film o historickém vítězství sovětských basketbalistů na Olympiádě 1972 překonal všechny rekordy z minulých dob.

8; Ukrajinský Donbas bude bez lidí, říká Porošenkův poradce Taras Berezovec. Jestli tam přijdeme a řekneme, že všem odpouštíme, nezasloužíme si úctu. Ty lidi musíme potrestat.

9; Lékaři vyjmenovali nejrozšířenější příčiny psychických poruch u Ukrajinců. Ve statistice jsou však zohledněni pouze lidé, kteří absolvovali stacionární, ambulantní nebo konzultační léčení v zařízeních ministerstva zdravotnictví. Na Ukrajině je registrováno téměř 700 tisíc psychicky narušených lidí v důsledku konzumace alkoholu a drog. Na druhém místě jsou poruchy v důsledku úrazů mozku nebo cerebrální dysfunkcí. Sem patří například Alzheimerova nemoc nebo cévní demence. Takových pacientů je téměř 270 tisíc. Třetí příčka patří mentální zaostalost všech stupňů – téměř 230 tisíc nemocných. Na čtvrtém místě je skupina „schizofrenie a schizoafektivní poruchy“ s více než 170 tisíci pacientů. Na pátém místě se uvádějí neurotické poruchy spojené se stresem a psychosomatické poruchy, jako například deprese, panické poruchy, fobie a kompulzivní obsese (126 tisíc pacientů).

10; Ukrajina je pro Západ jako kufr bez držadla. Nedá se pořádně nést, ale zahodit ho je škoda.

11; Zpíval rusky a skončil na policii. Jak se dnes na Ukrajině hledají nepřátelé lidu. Pod zástěrkou boje proti separatismu si lidé stále častěji mezi sebou vyřizují své účty.

12; Soumrak oligarchátu. Kdo a co nahradí ukrajinský národní kapitál? Proč heslo Euromajdanu o boji s oligarchy současné moci nevoní?

13; Kulturní život Doněcké republiky. Navzdory válce funguje divadlo podle harmonogramu. Ministerstvo kultury Doněcké republiky v uplynulém roce uskutečnilo 20 tisíc různých akcí. Jen divadelních představení bylo uvedeno kolem 1.500.

14; Rozpad pokračuje: Opustí Polsko Evropskou unii kvůli konfliktu s Bruselem? Předseda Evropské rady Donald Tusk prohlásil, že Polsko může opustit Unii.

15; Vazalové USA. Jak Pentagon financuje cizí armády a velí jim. Málokdo si všiml, že vojenské letectvo Chile je podřízeno vojenskému velení NATO.

16; Nikdo na světě neuznává fakt ruské okupace Donbasu, říká ukrajinský expert. Na území Luganské a Doněcké republiky nebyla ustavena moc Ruské federace a proto není důvod mluvit o ruské okupaci.

17; Ruská armáda přináší na břehy Eufratu mír. Byla zveřejněna reportáž o návratu mírového života do regionů Sýrie.

18; Radikální reportér: Jak se západní novináři stávají kolegy islámských extremistů. V honbě za očitými svědky se západní média často neobtěžují objektivním ověřováním faktů.

19; Ruské letectvo zlikvidovalo velký konvoj Al-Káidy v Idlíbu. Podle informací arabských médií mohutné nálety ve východní části syrské provincie Idlíb zlikvidovaly velké množství džihádistů.

20; Rezavé železo nestřílí. Co stojí za Putinovým návrhem vrátit Ukrajině techniku, která zůstala na Krymu? Ve skutečnosti všechnu bojeschopnou techniku Ukrajina odvezla ještě před vyhlášením ATO.

21; Torpédoborec Carney USA opustil Černé moře. Dříve se psalo, že tento torpédoborec byl prvním plavidlem amerického vojenského námořnictva, který v roce 2018 vplul do Černého moře.

22; Pavlenskij vysvětlil proč zapálil Banc de France. Důvody svého činu popsal v dopisu z francouzského vězení. Pomatený umělec označil banku za jeden ze základních symbolů okupace Paříže a vyhlazení jejího obyvatelstva.

23; Agent Porošenko. Gruzie ukázala Porošenkovy dopisy adresované FSB. Kyjev vše popírá. V dopisech Porošenko slibuje, že nebude Rusku škodit.

24; Nikdo ji nechce roztrhat. Bude prodloužena Smlouva o přátelství mezi Ruskem a Ukrajinou? Smlouva a přátelství a spolupráci byla uzavřena před dvaceti lety.

25; Do voleb se nevměšovalo Rusko, ale FBI, říkají v CIA. Konflikt elit v USA dosáhl bodu varu a vyvřel do veřejného prostoru.

26; Země Afriky požadují od Trumpa omluvu. Neopatrná Trumpova věta o „smrdutých dírách“, odkud se valí stále noví migranti, vyvolává stále další následky.

27; Putinův evropský partner s přehledem zvítězil v prvním kole prezidentských voleb v České republice. Na toto téma byl v americkém Wall Street Journalu vydán alarmující článek. V něm upozorňují, že Zeman schvaluje „anexi Krymu“ a ruské angažmá v Sýrii. Citují také Zemana, který měl prohlásit, že pro Českou republiku je desetkrát důležitějším partnerem Rusko než třeba Francie. A tenhle kandidát získal téměř 40% všech hlasů v prvním kole… Závěrem píše, že v druhém kole to stávající prezident rozhodně nebude mít snadné.

28; Marija Zacharova prozradila, jakou funkci původně chtěla zastávat na ministerstvu zahraničí. Vystudovala totiž na prestižní státní univerzitě MGIMO sinologii (vědecká disciplína zabývající se čínským jazykem a kulturou).

29; Spletli jsme si tlačítko. Guvernér Hawaii oznámil příčinu falešného raketového poplachu. Připomeňme, že obyvatelé Hawaii byli včera varováni před blížící se balistickou raketou.

30; Ve Státní dumě komentovali zámek na Ruském centru vědy a kultury v Kyjevě. Včera ukrajinští radikálové omotali bránu Ruského centra vědy a kultury řetězem a pověsili na něj zámek. Nejedná se o první incident za poslední dny. Cílem radikálů je přerušení činnosti všech ruských diplomatických a dalších struktur na Ukrajině.

31; USA jsou jako vlk u cizího domu. KLDR vyzvala svět, aby začal vnímat odporné nitro Spojených států. Korejská centrální zpravodajská agentura poznamenává, že USA navyšuje svou vojenskou přítomnost kolem celého Korejského poloostrova.

32; Okamžik obratu. Jak „kapesní letectvo“ může změnit taktiku syrských ozbrojenců? Proč útok na letecké základny Ruské federace v Sýrii otevřel Pandořinu skříňku? Důležitý moment je, odkud měli teroristé výbušniny umístěné na dronech.

33; Kyjev bude všechno popírat. Politolog analyzoval mechanismus skandálu s Porošenkovými dopisy adresovanými FSB. Připomeňme, že gruzínská televizní stanice zveřejnila dopisy adresované FSB napsané jménem Petra Porošenka.

34; Tři rybáři z Doněcké republiky se ztratili v Azovském moři. Byly zahájeny pátrací práce. Jihozápadní směr větru v okolí Sedovo může znamenat, že plavidlo je unášeno do ukrajinských vod.

35; Proč se k nám tak chovají? Ukrajinský politolog o činnosti OSN. Velvyslanec Ukrajiny v Bělorusku Roman Bessmertnyj prohlásil, že konflikt v Donbasu je možná jediný na světě, kde není zapojena OSN.

36; Ukrajinská armáda ostřeluje ozbrojence z řad nacionalistů. Sílí rozpory mezi vojáky ukrajinské armády a zástupci nacionalistických nezákonných ozbrojených formaci Ukrajiny.

37; Mauzoleum je něco jako uložení ostatků svatých. Putin srovnal komunismus s křesťanstvím. Podle prezidentových slov je kodex budovatele komunismu vypůjčený z Bible.

38; Jen o vlásek unikli zkáze. Turecké letadlo se málem zřítilo ze srázu,když vyjelo přistávací dráhy. Příčiny události se teprve zjišťují. Policie zahájila vyšetřování.

39; Veterán dvou kotlů Semenčenko zmínil dva příznaky verbování Porošenka do FSB. Semjon Semenčenko aktivně podpořil verzi o tom, že Petr Porošenko byl v Rusku naverbován k FSB.

40; „Uřežem vám koule!“ Ljaško se pustil do boje s pedofily. V předvečer prezidentských voleb se Ljaško snaží sbírat politické body, kde to jen jde.

41; Ukrajinská armáda vyzývá nabírá trestance kvůli nedostatku branců. Nedostatek je vyvolán masovým odmítáním prodlužovat kontrakty kvůli podmínkám panujícím u ukrajinské armády.

42; V Rusku navrhli částečně omezit platnost Smlouvy o přátelství s Ukrajinou. Poslanec Státní dumy za Jednotné Rusko si myslí, že smlouva je jednostranně výhodná pro Ukrajinu.

Neděle, 14.1.2018 – odpoledne a večer:

1; Tohle už je paranoia. Nebo si možná trénují scénku do zábavního pořadu „Klubu recesistů“. V Rusku odpověděli na prohlášení Kyjeva o předání „zaminované“ techniky z Krymu. Ukrajinský generál také vyprávěl o poválečné praxi Němců a Italů.

2; Maďarsko je proti. Viktor Orbán kritizoval EU za politiku vůči Rusku. Podle jeho slov se ruskému prezidentovi podařilo posílit svou zemi a učinit z ní opět globálního hráče.

3; Po sto letech Francouzi stále ještě čekají od Ruska splátky carských dluhů. Francouzští finančníci nepovažují otázku za uzavřenou, vždyť Rusko ani zdaleka není zbankrotované.

4; „Smrdutá díra“. Tento nápis se objevil nad vchodem do Trumpova hotelu. Předtím se Trump tázal, proč všichni ti lidé ze smrdutých děr přicházejí do Ameriky.

5; Kyjev přesunul zahraniční žoldáky na linii dotyku do palby mezi ukrajinskou armádu a nacionalisty. C9lem provokace v předvečer rozhovorů v Minsku je obvinění Národní policie Luganské republiky z agrese.

6; V Polsku házeli kameny na automobil Rusky. Oznámila to majitelka automobilu, obyvatelka Kaliningradu Jekatěrina Molodcova. Podle jejích slov přijela do Gdaňska s matkou a čtyřletou dcerou na víkend. K incidentu došlo 13. ledna ráno, když se rodina chystala odjet do aquaparku. Kameny létaly z druhého patra domu, před kterým její auto stálo. Policie chtěla mluvit jen polsky a také dlouho zjišťovali,k zdali se Ruská rodina nachází v Polsku legálně. Pachatele nechala policie uniknout, přestože je viděla vycházet z domu.

7; Povinná návštěva koncentračního tábora. Německo navrhuje vychovávat migranty. Berlínská politička palestinského původu Sawsan Chebli navrhla novátorskou myšlenku, která podle všeho už přináší první plody.

8; Google na chvíli předčasně označil Putina za vítěze voleb 2018. Chybný titulek byl brzy stažen.

9; V Dněpropetrovské oblasti byl zadržen „internetový separatista“. SBU zadržela obyvatele Krivého Rogu, který umisťoval na internet „materiály vyzývající ke změnám teritoriální celistvosti Ukrajiny“.

10; Polsko je advokát Ukrajiny z anekdoty, říká Šuchevičův syn. Polsko především nikdy nezapomíná na své vlastní zájmy, prohlásil Šuchevičův syn v televizním vysílání.

11; Stíhačky USA přiletěly do Estonska. Dvanáct stíhaček F-16 Národní gardy amerického sátu Ohio dorazily v neděli do Estonska.

12; Ukrajinské ministerstvo zahraničí přirovnalo Rusko k Libyi a Somálsku. Na Ukrajině vyzvali Ukrajince, aby nejezdili do nebezpečných zemí jako jsou Libye, Sýrie, Jemen, Somálsko nebo Rusko.

13; Příslušníci ATO vyvolali hysterii a obvinili noční klub True Man v Oděse ze separatismu. V noci na 14. ledna odmítl vpustit do svých prostor agresivní lidi v maskáčích.

14; Ozbrojenci ATO se pochlubili noční střelbou z dělostřeleckých komplexů. Jednotka ukrajinské armády se pochlubila sváteční salvou ze všech děl a označila to za „cvičení“.

15; Ukrajinská novinářka: Kyjevské nádraží je nejšpinavější a nejsmradlavější. Novinářka si nebrala servítky a popsala srocení bezdomovců, které spatřila na železničním nádraží v Kyjevě.

16; Známý ukrajinský novinář si udělal ostudu, když pohrozil Donbasu ponorkou Zaporožje v Azovském moři. Roman Cymbaljuk si udělal ostudu neskutečně hloupým výrokem v televizním přenosu. Později mu vysvětlili, že maximální hloubka Azovského moře je pouhých 13 metrů…

17; Chemický útok v Damašku. Nový informační úder Západu. Agentura BBC informovala o použití chemických zbraní Syrskou armádou. Výsledek je jediný: BBC opět jen poškodila svou reputaci hloupou a průhlednou lží. Zpočátku se psalo o chlóru, pak se najednou toto slovo ve zprávách změnilo na sarin. Naštěstí už těmto nepodloženým účelovým zprávám málokdo věří.

18; Stále více cenných předmětů Ukrajinců se dostává do zastaváren. Ukrajinci v poslední době stále častěji navštěvují zastavárny, aby si vzali půjčku proti zástavě cenné věci nebo techniky.

19; Ukrajinci žijí s pamětí na úrovni akvarijní rybky. Rusko je velká mocnost, se kterou je třeba udržovat přátelské styky. Neuvědomovat si to může jen společnost s pamětí akvarijní rybky.

20; Požár v moři. Byly zveřejněny noční záběry hořící gigantické ropné skvrny, která se vytvořila na hladině Východočínského moře po havárii ropného tankeru.

21; National Interest připomněl Spojeným státům, kam patří Krym. Rusko a Krym spojuje dlouhá společná historie. Poloostrov se stal ruským už v roce 1783.

22; Ostřelovač nebo sebevražda? V zóně ATO zahynul návodčí ukrajinské armády. Podle slov vojenských úředníků se sám zastřelil samopalem. Příbuzní dotyčného si ale myslí, že to udělat nemohl.

23; Jen ať se třesou a bojí! Drezér šelem Zapašnyj navrhl, aby se olympionikům na dresy napsalo výrazně SSSR. Požadavek, aby na uniformách nebyly výsostné znaky Ruské federace, by se tím naplnil.

24; Válka proti vlastním lidem. Politika sílícího idiotismu. Podle názoru politického experta žádný stát nezavede sankce vůči svým vlastním umělcům, protože mohou okamžitě opustit zemi.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/

loading…

Není zde článek celý?