Přehled zpráv – RusVesna – 15.1.2018

shveciya_voennyePondělí, 15.1.2018:

1; Švédové nemají proti Rusům šanci. Finové ano. Švédsko a Finsko se nacházejí v „těžkém postavení“. Očekávají útok Ruska. Kdy se bude konat, experti nesdělují, ale čas na paniku už nastal Nepanikaří snad jen v Dánsku. Finové na rozdíl od Švédů mají dost vojáků, které mohou poslat proti Rusům.

2; Proč ukrajinští nacisté nepotřebují moc? Nacisté jsou daleko větší rusofobové než oligarchové, ale nechystají se převzít moc. Bojí se Američanů. Ale v tom se mýlí. Američané podpoří každý režim, který udrží nestabilitu a americkou přítomnost v regionu.

3; Jak KLDR odolala tlaku USA? Na hranici KLDR a Jižní Koreje se za poslední dva roky uskutečnily první přímé rozhovory mezi oběma zeměmi.

4; Nejstrašnější bojové letouny, které jsou ve výzbroji. Nízká rychlost, odolné pancéřování a účinné zbraně jsou tři kvality těchto letounů. Porovnání A-10 Thunderbolt II, Su-25,EMB-314 Super Tucano a Alpha Jet.

5; Spojené státy hledají a nacházejí záminku pro svou vojenskou přítomnost na Ukrajině. USA dělají stále nové kroky pro zhoršení beztak složitých vztahů s Ruskou federací.

6; Ukrajinský jazyk prožívá své poslední dny. V polovině 21. století z něj prý mnoho nezbude. Bylo zveřejněno srovnání, jakými jazyky se mluví na internetu. Vede angličtina (51,2%), ale její podíl mírně klesá. Hned na druhém místě je ruština (6,84%), jejíž podíl ale stoupá. Další jsou němčina, japonština, španělština a francouzština (od4 d 5,4%). Další jazyky už nedosahují ani tří procent: portugalština, italština a čínština (2%). Polština je zastoupena 1,7%, turečtina 1,6%. Čeština je překvapivě na patnáctém místě s 0,9% před arabštinou a vietnamštinou. Maďarština 0,4%, slovenština 0,3%. Ukrajinština se nachází s 0,1% na 31. místě (na úrovni pobaltských jazyků) hluboko za finštinou či bulharštinou (0,2%).

7; Ruské fregaty už nelze zastavit. Ruský průmysl nahradil ukrajinské lodní motory za domácí výrobky.

8; Zákulisní hry ve Spojených státech. Stoupenci Clintonové se bojí přiznat, že byli poraženi Trumpem nebo dokonce Ruskou federací. Byla zveřejněna další úvaha na téma, jak se ruští hackeři nabourali do všech amerických sítí, ovlivnili volby a dosáhli prezidentství Donalda Trumpa.

9; Samozvané ukrajinské elity nenechávají žádnou naději na to, že armáda kdy dostane komplex operativně taktických raket vlastní výroby „Grom“.

10; Porážka v kotli: Ruské letectvo a syrská armáda osvobodily kolem stovky měst a vesnic cestou do Idlíbu. Syrská armáda očistila od teroristických band velké území (kapsu) s mnoha městy a obcemi ležícími v okolí Al-Hass na jihozápadě provincie Aleppo.

11; „Iskander Kalibrovič Armatov“ jede! Rusko pokračuje důsledně ve zvyšování své technické převahy nad NATO.

12; Zbývalo mi deset minut života. Herec Jim Carrey byl na Hawaii během falešného raketového poplachu. Připomeňme, že 13. ledna bylo obyvatelstvo Hawaii varováno před balistickou raketou letící přímo na ně.

13; Saakašvili komentoval Porošenkův slib, že nebude škodit Rusku. Michail Saakašvili se nakonec vyjádřil k dopisům údajně napsaným samotným Porošenkem, které se objevily v tisku.

14; Spí tam přímo na podlaze. Účastník rozhovorů vyprávěl, jak Kučmu a další Ukrajince v Minsku ponižují. Mluvil o tom, na čí účet jezdí do Minska a kde spí účastníci rozhovorů za Ukrajinu.

15; Turecko vystoupilo proti vytvoření oddílů proamerických ozbrojenců v Sýrii. V USA plánují vytvoření tzv. „sil ochrany hranice“ v Sýrii.

16; Putin připravuje po volbách rozpočtový manévr. Vladimir Putin neoficiálně přikázal ministerstvům, aby propočítala možnosti zvýšení rozpočtových výdajů.

17; Rusové byli varováni před epidemiologickým nebezpečím vyplývajícím z cest na Ukrajinu. Rospotrebnadzor posílil hygienickou kontrolu na hranicích s Ukrajinou.

18; V USA u břehů Floridy shořelo plovoucí kasino. Desítky lidí byly nuceny naskákat do studené vody, aby zaživa neuhořeli.

19; Neznámí pachatelé s noži napadli školu v Permu. Úřady regionu informují o osmi zraněných dětech a těžce zraněné učitelce.

20; Rusko se přestává stydět. Do honu na teroristy, kteří ostřelovali Hmeimim, byly zapojeny všechny síly mnohovrstevnatého systému ruské rozvědky v Sýrii.

21; Osobní nenávist. Ve vyšetřovacím výboru informovali o příčinách napadení permské školy. Počet zraněných při rvačce na nože v permské škole stoupl na deset.

22; Propad na burze byl tentokrát doslovný. V Indonésii se propadlo celé jedno podlaží budovy. V Jakartě se zřítilo první patro budovy Indonéské akciové burzy.

23; Čeká se růst cen ropy až do roku 2020. Průměrná cena ropy v roce 2018 bude činit 60 dolarů za barel. Do roku 2020 vzroste na 67 dolarů, myslí si Ruský prognostický ústav.

24; USA se pokoušejí mařit dohody ohledně Íránu, říká Lavrov. Poznamenal, že Washington nadále hodlá postupovat na základě diktátu a ultimát.

25; Ukrajinská hymna bude znít v Donbasu i na Krymu, říká Porošenko. Ukrajinská hymna bude určitě znít v ukrajinském Doněcku a Lugansku, v Simferopolu i Sevastopolu.

26; Pět let na reverzních dodávkách. O virtuálním vítězství Kyjeva. Ukrajina skutečně brzy může přežít bez ruského i bez evropského plynu, pokud nechá vymřít obyvatelstvo.

27; Pětiletka za tři roky: Most na Krym může být hotový i před termínem. Oznámil to dnes ministr dopravy Krymu Igor Zacharov.

28; Rusko ctí teritoriální celistvost Ukrajiny bez Krymu, prohlásil Lavrov. Nadále ctíme územní celistvost Ukrajiny v hranicích, které vznikly po osamostatnění Krymu a jeho připojení k Rusku.

29; Úspěch Ksenie Sobčak: Její antirating vzrostl za poslední dva měsíce na 90%. V říjnu by pro Sobčak „nikdy nehlasovalo“ 79,3% respondentů, v lednu už 89,8%.

30; Mladíci s noži vtrhli do třídy s mladšími žáky. Byly zveřejněny podrobnosti incidentu v permské škole. Podle upřesněných informací bylo zraněno 15 lidí. V nejvážnějším stavu je učitelka, o jejíž život bojují lékaři.

31; Ukrajinku, která se obnažila před českým prezidentem, deportují ze země a zakáží jí vstup do ČR, a tím i do celé Evropské unie. Připomeňme, že exhibicionistka z hnutí Femen se vrhla na českého prezidenta s obnaženou hrudí s výkřiky „Zeman je Putinova děvka!“.

32; Musíme pracovat dál, řekl Klimkin po rozhovoru s Lavrovem. Právě jsem hovořil s ruským ministrem zahraničí, napsal ukrajinský ministr zahraničí na své stránce v sociální síti.

33; Velká Británie poslala stíhačky do vzduchu, aby doprovodily ruská letadla. Britské stíhačky Typhoon byly poslány do vzduchu na základě poplachu z letecké základny Lossiemouth ve Skotsku.

34; V ukrajinské armádě se rozmáhá neuposlechnutí rozkazů velitelů ze strany řadových vojáků. Velitelský sbor ukrajinské armády odebírá peněžní příplatky za bezvýznamné přestupky a připomínky.

35; Ruské ministerstvo financí slibuje, že nebude zvyšovat daň z příjmů fyzických osob. Ministerstvo financí nejedná o možnosti zvýšení daně z příjmů fyzických osob.

36; V Doněcké republice odsoudili ukrajinské špióny ke dvaceti letům vězení se zpřísněným režimem. Informovala o tom tisková služba Nejvyššího soudu Republiky.

37; Rusko Donbas nenechá na holičkách. Ukrajinský poslanec Dmitrij Tymčuk se vyjádřil k „tajnému poselství“ Kremlu. Po prohlášení ruského prezidenta Vladimira Putina o připravenosti předat Ukrajině zbylou vojenskou techniku ukrajinské armády na Krymu, prý Kreml uložil vedení armád Doněcké a Luganské republiky, aby prováděly osvětovou činnost, která má obyvatelstvo Republik přesvědčit, že Putinův návrh nemá za cíl posílit ukrajinskou armádu a že Rusko Donbas nenechá ve štychu.

38; Mlčící stádo. Ozbrojenec ATO se vyjádřil o soudných Ukrajincích. Patriotů není u nás v zemi tolik, kolik by bylo žádoucí. A všichni ostatní jsou jen „mlčící stádo“.

39; Erdogan slibuje, že zlikviduje „bezpečnostní síly“ v Sýrii, které se USA chystá vytvořit.Nyní Amerika poblíž našich hranic vytváří teroristickou armádu, která ohrožuje bezpečnost Turecka, říká Erdogan.

40; Je pravda, že Porošenko je agentem FSB pod krycím jménem Lolita? Náznaky jsou jasné, ale nepřišly z Ruska, nýbrž z USA.

41; V Doněcké republice byl zakázán vstup všech státních úředníků na Ukrajinu. Zacharčenko vydal pokyn dočasně zakazující vstup všech státních a komunálních úředníků na území Ukrajiny.

42; Římský papež se přiznal, že má strach z jaderné války. K rozpoutání takové války stačí nějaká zdánlivě nevýznamná událost, myslí si papež.

43; Kreml komentoval událost v permské škole. Ruská garda a ministerstvo vnitra zkoumají zdali byla náležitě zajištěna bezpečnost školy.

44; V Doněcké republice odhadli následky zákona o reintegraci Donbasu. Přijetí návrhu zákona o reintegraci Donbasu může ublížit mírovému vyřešení konfliktu.

45; Maďarsko předneslo Ukrajině nový tvrdý požadavek. Ve vládě slibují, že budou proti novým ukrajinským zákonům postupovat se vší rozhodností. Maďarský ministr zahraničí požaduje, aby se Ukrajina vzdala zákonných norem požadujících dublování představení a novin národnostních menšin v ukrajinském jazyce.

46; V Belgii Zelení navrhli využívat popel zemřelých jako hnojivo. Projednání této otázky se bude konat v administrativní radě v nejbližší době.

47; Školák, který má na svědomá útok v Permu, podporoval Navalného a vyzýval k rozbití „země otroků“. Výrostek, který spáchal útok v permské škole, je podporovatelem Alexeje Navalného.

48; První automobily z projektu „Kortež“ byly předány do užívání nejvyšším činitelům státu už koncem prosince 2017.

49; Nový skandál: Polská lodní společnost chce nazvat své nové lodě „Těrnopol“ a „Lvov“, aby to připomnělo, komu tato města patřila.

50; Epocha ohně a hněvu. Spiegel vyšel se zdegenerovaným Trumpem na titulní stránce. Ilustrace je zrcadlovou parodií na „Pochod pokroku“, význačnou kresbu z knihy Clarka Howella „Raný člověk“ (Early Man).

51; Ukrajina zrušila sankce proti ruskému dodavateli uhlí. Južtrans byl na Ukrajině podezřelý z vývozu uhlí z teritoria republik Donbasu.

52; Nigérie si předvolala amerického velvyslance na základě Trumpových slov o zemích připomínajících smradlavé díry a hladí klubka.

53; Lékař, který léčil rakovinu sodou, byl odsouzen do vězení. „Zázračná“ metoda léčby spočívala v nitrožilní aplikaci roztoku jedlé sody.

54; Ukrajina za pět dní tohoto roku vyčerpala roční kvótu na dodávky pšenice a kukuřice do EU.

55; Ruské společnosti přestaly nakupovat podíly v zahraničních společnostech. Poplatky za investičně-bankovní služby v Rusku za rok 2017 činily 401,6 milionu dolarů, což je o 15% více než o rok dříve.

56; Síla USA už nikoho neděsí, říká syrské ministerstvo zahraničí. Syrská armáda a její spojenci sledují každého, kdo se pokusí ohrozit jednotu Sýrie.

57; Na Ukrajině roste nezaměstnanost. K 1. lednu 2018 bylo (podle ukrajinské metodiky) statistickým úřadem registrováno 354,4 tisíc nezaměstnaných. Je to o 45 tisíc více než o měsíc dřív. Oficiální úroveň nezaměstnanosti vzrostla z 1,2 na 1,4%.

58; Ve věku 72 let zemřel Viktor Anpilov. Předevčírem večer, tj. 13. ledna, utrpěl ruský politik rozsáhlou mrtvici. Dnes zemřel, aniž by přišel k vědomí. Viktor Ivanovič se narodil 2. října 1945.

59; Sýrie: Turci zaútočili na spojence USA po prohlášení Washingtonu o vytvoření nové armády ozbrojenců. Pentagon formuje vojenský kontingent pro ochranu hranic na severu Sýrie v okresech ovládaných YPG.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/

loading…

Není zde článek celý?