Přehled zpráv – RusVesna – 19.1.2018

krym_nash_2Pátek, 19.1.2018 – ráno a dopoledne:

1; V Simferopolu odpověděli na hrozby z Ukrajiny, že budou zavírat krymské poslance. Spojení Krymu s Ruskem bylo jediným správným a civilizovaným rozhodnutím, pokud měl být zachován mír na poloostrově.

2; Ukrajinská armáda ostřelovala území Luganské republiky ze zbraní zakázaných Minskými dohodami.

3; Kniha o Berezovském. Jde o pokus Alfa Banky vyhnout se sankcím? Akcionáři a vedení Alfa Group si vymyslelo dobrý způsob, jak se vyhnout sankcím – vydat knihu o Berezovském.

4; V kyjevských poliklinikách se čile obchoduje s uzeninami a masovými pirohy. A nikomu to nevadí, píše novinářka Olga Sytnik.

5; Trump navrhl přenést rozhovory o Donbasu pryč z Minska. Bylo dosaženo dohody, aby se v tomto směru uvažovalo, prohlásil prezident Kazachstánu Nursultan Nazarbajev.

6; Na Krym byly dodány generátory z německého koncernu MAN. Německá společnost prohlašuje, že a Krym nic nedodala, ale nevylučuje reexport svého zařízení.

7; V Sýrii byl zlikvidováno významný německý rapper Abú Talcha al-Almání (Desso Dogg) sloužící Islámskému státu, který byl údajně zabit americkým letectvem už v roce 2016. Byl jedním z posledních známých teroristů Islámského státu pocházejících z Evropy.

8; Rusko se odmítlo připojit k dohodě o zákazu jaderných zbraní. Informuje o tom stránka ruského ministerstva zahraničí.

9; V Pentagonu komentovali informace o „ruském výzvědném plavidle“ u břehů USA. USA uznávají právo svobodné plavby v mezinárodních vodách.

10; Po Sumerech ještě král Artuš. U legendárního krále Britů byly nalezeny „ukrajinské kořeny“. Argumenty nejsou sice jednoznačné, ale jsou závažné, komentuje novinku ukrajinský politolog.

11; Dělostřelci z ukrajinské armády odmítli střílet na ruské území, říká ukrajinský generál. Kvůli tomu se s dělostřelci i pohádal.

12; Porošenkovi sousedé si stěžují na řvaní lva. Zvíře je prý drženo v kleci o rozměru dvacet čtverečních metrů.

13; Co čeká Rusko a svět v roce 2018? Proč chce Trump vystoupit z WTO? Dokáže obnovit americký průmysl?

14; Zbabělý úprk Washingtonu. USA se v Sýrii dopustily chyby. Kvůli svému agresivnímu postoji a svému přání diktovat všude svá vlastní pravidla se Spojené státy dopouštějí chyb. Americký plukovník Thomas Will prohlásil, že USA mají v úmyslu vytvořit na severovýchodní hranici Sýrie Síly pro bezpečnou hranici. To ovšem není nic jiného než snaha vytvořit nový pseudostát – Syrský Kurdistán. Jenž s tím narazil u Turecka. A následovalo prohlášení amerického státního tajemníka Rexe Tillersona, že vytvoření těchto struktur bylo přeřeknutí.

15; Mikrovlnky byly uznány za hrozbu pro lidstvo. Vědci z Manchesterské univerzity zjistili, jak mikrovlnné trouby poškozují životní prostředí.

16; Džihád s ukrajinskou příchutí. SBU buduje bataliony Islámského státu a vyzývá k zabíjení ochránců lidských práv v Rusku.

17; Ukrajina dnes – zamrzající věda. Na Kyjevské univerzitě se rozhodli převést studenty denního studia na dálkový režim. Nemají peníze na vytápění budov.

18; Proč by se USA měly bát S-400? Vše vysvětlují američtí vojenští experti. List The National Interest porovnává charakteristicky S-400 a západních analogických zařízení.

19; „Když už bylo Rusko prohlášeno za agresora, využijme toho!“, vyzývá vojenský zpravodaj Alexandr Koc. Ukrajina se přestala starat o „své“ občany v Donbasu. Ani penze jim neplatí. Zákon o reintegraci Donbasu prakticky hodil veškerou odpovědnost za péči o Donbas na Rusko. Využijme této příležitosti v plné míře.

20; Na školu v Burjatsku byl spáchán útok. Pět lidí bylo zraněno v důsledku útoku. Byl zraněn i jeden z útočníků. Ostatním se podařilo zmizet. Útočník měl při sobě nůž sekeru a Molotovův koktejl.

21; Bitva o Idlíb. Ozbrojenci utíkají, tanky syrské armády postupují vpřed a začínají uzavírat „víko kotle“. Syrská televizní stanice Sama TV zveřejnila reportáž z fronty na jihovýchodě provincie Idlíb.

22; Proč vůbec střílí ukrajinské dělostřelectvo? Na internetu i jinde si uživatelé začínají klást závažné otázky. Otázkami o nesmyslnosti války se v posledních dvou letech začínají zabývat nejen na internetu, ale i mimo něj.

23; Na Olympiádě bude skupina na podporu ruských sportovců, říkají korejské úřady. Jižní Korea má v úmyslu aktivizovat skupinu na podporu ruských sportovců na Olympiádě v Pchjongčangu.

24; Smrt od Solncepjoku. Putin buduje nová „pekelná děla“, píší německá média. Německý časopis Stern děsí čtenáře „Putinovým pekelným ohněm“.

25; Ruská centrální banka zrušila licenci „Altaj-bizněs-bance“. V pátek, 19. ledna byla zrušena licence barnaulské Altaj-bizněs-bance, informují stránky centrální banky.

26; Ruští krasobruslaři obsadili všechny stupně vítězů na Mistrovství Evropy. Letos se evropské mistrovství konalo v Moskvě.

17; Zamrzli jsme tu. Jak OBSE pomáhá s opravou kabelu Vodafonu. Informuje o tom minstr spojů Doněcké republiky.

18; Minský proces: Kyjev touží po válce. Vojenský zpravodaj Semjon Pegov komentuje zákon o tzv. reintegraci Donbasu, který včera schválil ukrajinský parlament.

19; Na svátek Zjevení Páně (6. ledna) se Putin na jezeře Seliger ponořil do extrémně studené vody dírou vysekanou v ledu. Putin navštívil mužský klášter Nilo-Stolbenskaja Pustyň v Tverské oblasti.

20; Strach banderovců: Nerozdělí si Polsko a Rusko Ukrajinu? Polská nostalgie po východních územích v nynější Ukrajině, Bělorusku a Litvě sousedy vždy znepokojovala.

21; Rusko likviduje dvě největší světové jaderné ponorky. Zdroj v loďařském průmyslu informoval, že ponorky Archangelsk a Severstal byly už vyřazeny z výzbroje ruského vojenského námořnictva.

22; Udeřil sekerou do zad a usekl prst. Dva zranění ve škole v Burjatsku se nacházejí ve vážném stavu. Jen během útoku žáka deváté třídy na žáky sedmé třídy bylo zraněno sedm osob.

23; Američané, kteří dlouhá léta mučili své děti, nepřiznali vinu. Prokurátor během vyšetřování informoval o extrémním fyzickém vyčerpání třinácti dětí manželského páru, které se odrazilo i na jejich mentálních schopnostech.

24; Index Moskevské burzy poprvé překonal 2.300 bodů. V pátek dosáhl index Moskevské burzy historického rekordu.

25; Kyjev musí hledat spojence v Africe, říká ukrajinský expert. Země Afriky mohou dodat velké množství hlasů, aby rozhodnutí, která Kyjev potřebuje na mezinárodní úrovni, byla v OSN schválena.

26; Piloti amerického loďstva zničili vrtulník v ceně 21 milionů dolarů. K incidentu došlo po přistání vrtulníku, který absolvoval cvičný let z námořní základny Norfolk.

27; V Británii poslanec usnul během debaty v přímém přenosu. Diskuse o tom, má-li Velká Británie vystoupit z EU, byla tak vzrušující, že konzervativec usnul

Pátek, 19.1.2018 – odpoledne a večer:

1; Rosstandart potvrdil nové požadavky na vodku. Ruská vodka bude povýšena na měřítko kvality. Nová norma je určena pro nápoj s nejpřísnějšími parametry.

2; Klidně třeba i na Antarktidě. Bělorusko odpovědělo na návrh přesunout rozhovory o Donbasu z Minska. Běloruský ministr zahraničí připomněl, že Bělorusko se nikomu nevnucovalo jako platforma pro uskutečnění rozhovorů o Ukrajině.

3; Ukrajina rozprodává Donbas. Jediná porcelánka bude prodána v „holandské“ dražbě, kde se cena bude snižovat, dokud podnik někdo nekoupí.

4; Ve Vladivostoku se objevila umělecká instalace věnovaná Stierlitzovi. Má se za to, že Julian Semjonov vymyslel svou vynikající postavu ze Sedmnácti zastavení jara během pobytu v jednom z hotelů ve Vladivostoku.

5; Promsvjazbank se stane podpůrnou bankou pro ruský obranný průmysl. Rozhodnutím vlády bylo uskutečňování operací v rámci státních obranných zakázek svěřeno Promsvjazbance.

6; Ukrajinští geologové našli velké zásoby zlata. Na Ukrajině se zaradovali a už spočítali, jakou cenu má 2,4 tuny objeveného zlata podle kursu Národní banky.

7; Na internetu se objevily záběry se zadrženým výrostkem, který zaútočil sekerou na školáky v Burjatsku. Proti němu bylo zahájeno trestní řízení podle článku „pokus vraždy dvou či více osob spáchaný vůči nezletilým“.

8; Nad Kyjevem bude vlát ruská vlajka! Žirinovskij slíbil likvidaci ukrajinského režimu. Šéf Liberálně-demokratické strany slibuje, že pokud jej 18. března Rusové zvolí prezidentem, už 20. března bude nad Kyjevem vlát ruská vlajka.

9; Cizinci verbují ukrajinské vojáky a posílají je jako ozbrojence na Blízký Východ. Ukrajinští žoldáci jsou výhodní po všech stránkách. Je jich hodně a jsou levní.

10; V Petrohradě střežil krokodýl skrýš se zbraněmi. V Leningradské zoologické zahradě už prohlásili, že se nehodlají krokodýla ujmout, protože nemají místo a zvíře nemá dokumenty.

11; Budeme nadále blokovat zasedání komise NATO-Ukrajina, oznamuje maďarské ministerstvo zahraničí. Maďarsko bylo stoupencem evropských integračních procesů na Ukrajině, ale dostalo ránu do zad v podobě ukrajinského zákona o vzdělávání, zdůraznil ministr.

12; Houbové otroctví. Jak Irsko podvádí Lotyše, kteří hledají lepší život. Ti, kdo uvěřili slibům a vypravili se do Irska, si stěžují, že jejich pobyt na farmách, kde se pěstují houby, se pro ně stalo zlým snem. Stěžují si především na to, že pracovní normy není možné fyzicky zvládnout, takže mzda je ve výsledku podstatně nižší, než jim slibovali.

13; Ruští vojáci opouštějí kurdskou enklávu Afrín. Jednotky ruské armády podle předběžné dohody s tureckou stranou opustily obec Kafr-Džanna.

14; Agent ukrajinské rozvědky se vzdal tajným službám Luganské republiky. Agent Hlavní správy rozvědky Ministerstva obrany Ukrajiny pod pseudonymem Palestinec přišel dobrovolně na Ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky.

15; Brigáda ukrajinské armády opustí zónu ATO kvůli masovému odmítání prodloužit kontrakt. Více než 200 kyjevských vojáků odmítlo prodloužení smlouvy s ukrajinskou armádou.

16; Rusko spustilo více než 300 nových výrob v rámci programu nahrazování importu. Za dva roky má Rusko v úmyslu realizovat dalších 780 takovýchto projektů.

17; Operátor Vodafone obnovil spojení na území Luganské republiky. Mobilní operátor Vodafone dříve známý jako MTS Ukrajina obnovil své fungování na území Luganské republiky.

18; Putin projednal s Bezpečnostní radou ukrajinský zákon o reintegraci Donbasu.

19; Dekomunizace: V Kyjevě chtějí přejmenovat ulici na počest Džochara Dudajeva. V kyjevské městské radě dokázali najít další ulici, která ještě neprošla „dekomunizací“.

20; Střelba v Oděse: Byli zraněni tři policisté. Střelec byl zabit. V centru Oděsy na ulici Novoselského došlo v pátek 19. ledna k přestřelce. Večer policisté zaútočili na místnost, ve které se zločinec skrýval a která vede přímo do oděských katakomb.

21; „Dolar 2.0“ Bitcoin byl označen za projekt amerických tajných služeb. Bitcoin vytvořily americké tajné služby proto, aby financovaly vlastní operace.

22; Tanker s ruským plynem pro USA se otočil v Atlantiku a míří do Španělska. Občas se stává, že ještě během přepravy zboží změní vlastníka a tím i cílový přístav.

23; Rusko podkopává mezinárodní řád zevnitř, říká Pentagon. USA ve své nové vojenské strategii prohlašují, že Čína a Ruská federace zevnitř podkopávají mezinárodní řád.

24; Pentagon označil Rusko a Čínu a hlavní nepřátele USA. Ministerstvo obrany USA zveřejnilo novou vojenskou strategii.

25; Černošská kosmonautka z CIA byla stažena z týmu posádky na Mezinárodní kosmické stanici. V NASA své rozhodnutí nijak nekomentovali.

26; Gazprom dostal povolení k výstavbě druhé větve Tureckého proudu.

27; Investoři se bojí kupovat ruský státní dluh před zveřejněním zprávy amerického ministerstva financí. Zahraniční investoři prakticky zastavili nákupy ruských státních obligací kvůli hrozbě nového balíku amerických sankcí.

28; Pentagon hrozí trestem všem, kdo budou „ohrožovat experiment americké demokracie“. Washington varuje, že ohrožování americké demokracie se bude tvrdě trestat.

29; Když nejsou peníze. Pentagon oznámil snižování své vojenské převahy ve světě. Vojenská převaha USA ve vzduchu, na zemi, v kosmu i kybernetickém prostoru se postupně snižuje.

30; USA budují alternativní mocenské orgány v Sýrii, hlásí ruské ministerstvo zahraničí. Spojené státy se naprosto vážně zabývají formování alternativních mocenských orgánů na značné části syrského území.

31; Rusko bude od Ukrajiny požadovat plnění Minských dohod, říká Lavrov. Rusko bude trvat na plnění Minských dohod o Ukrajině, i když se Kyjev jeví jako subjekt neschopný jakékoli dohody.

32; Rusko vyvíjí pekelné zbraně, píší německá média. Brzy se v Rusku objeví „pekelná“ modifikovaná verze plamenometného systému TOS-2.

33; Specnaz ze SSSR v Sýrii. O vášních kolem jednotky Turan. Byl zveřejněn materiál odpovídající na „odhalení“ prozápadního propagandisty kolem speciální jednotky Turan,které rozbouřilo všechna liberální média.

34; Na Ukrajině přiznali, že se nepodaří zablokovat „Severní proud 2“. Naftogaz Ukrajiny přiznal, že zabránit výstavbě ruského plynovodu „Severní proud 2“ je prakticky nemožné.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/

loading…

Není zde článek celý?