Přehled zpráv – RusVesna – 20.1.2018

poroshenkon_0Sobota, 20. ledna – ráno a dopoledne:

1; Nová obranná strategie USA zveřejněná v pátek je orientovaná na „uškrcení“ Ruska, říká expert.

2; Ukrajinské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že Porošenko a Trump uskuteční jednání v Davosu. Bílý dům tuto informaci popřel.

3; V Kanadě chytili vražedkyni mladé dívky (kamarádky) díky její selfie fotografii, na kterém měla opasek, kterým svou oběť uškrtila.

4; Američtí vojáci se chystají „přivítat“ ruské výzvědné plavidlo. Jeho pohybu v mezinárodních vodách ale nemohou bránit. Snaží se ale zjistit, s jakými úkoly se loď „Viktor Leonov“ u východního pobřeží Spojených států pohybuje.

5; Boj o nástupní území. Proč USA nedostihnou Rusko v Sýrii? Za více než dva roky se Rusko v Sýrii stačilo důkladně „zakopat“.

6; Inspekce Krymského mostu. Na některých úsecích je už ve dvou vrstvách položena vrstva asfaltu. Automobil se po povrchu pohybuje ideálně.

7; Ukrajinská armáda zevnitř. Agent luganského ministerstva státní bezpečnosti řekl, jak uvnitř vypadá „nejsilnější armáda Evropy“. Ministerstvo státní bezpečnosti Luganské republiky uskutečnilo speciální operaci na stažení svého agenta z akce na své území.

8; Šťastnou cestu „nebratři“! Novinář Andrej Babickij píše, že stávající ukrajinská moc svýma vlastníma rukama (schválením zákona o reintegraci) definitivně a navždy od sebe odstrčila Donbas.

9; Jak známý spisovatel nenašel na Ukrajině nacismus. Publicista a politický emigrant z Charkova Konstantin Kevorkjan komentoval interview ukrajinského spisovatele Jana Valetova. Valetov není žádný blbec ani slepec, takže zbývá jen možnost, že bezostyšně lže a doufá, že si toho nikdo nevšimne.

10; Ukrajina kapituluje. Proč byl schválen zákon o reintegraci Donbasu? Ve skutečnosti si Ukrajina nemůže dovolit rozpoutat plnohodnotný vojenský konflikt, protože pro to nemá podporu Evropy. Navíc na Ukrajině zjistili, že se neobejdou bez obchodu s Ruskem. A tak řvou, aby přehlušili fakt, že stoupá objem obchodu s Ruskou federací. Sankce proti „agresorovi“ – to ano, ale nesmí to poškozovat nás…

11; Válka proti ruským médiím. Margarita Simoňjan popřála Evropě úspěch v boji proti RT. Za oceánem už informačním agenturám RT a Sputnik vyhlásili otevřenu válku.

12; Dovolená jako u Porošenka. Co bylo součástí snídaně pro celou rodinu za deset tisíc dolarů? Kolik stál „vzdušný taxík“? Ukrajinci probírají přímo kosmicky drahou týdenní dovolenou Petra Porošenka na Maledivách za půl milionu dolarů.

13; Poslanec vyprávěl o postavení pravoslavných v Íránu. Dnes politická izolace Íránu a neustálé řinčení zbraněmi vytváří pro obyvatele země nepříjemnou situaci.

14; Ruští vojáci se vrátili do Afrínu, který se stal zónou bojů Kurdů s Turky. Jednotky ruské armády předtím už dočasně opouštěli svou základnu v obci Kafr-Džanna.

15; USA zveřejnily program na integraci Donbasu do ukrajinské a evropské ekonomiky. USA se chystají napomáhat ekonomickému růstu Donbasu v rámci programu na zlepšení ekonomické odolnosti Ukrajiny.

16; Armáda přinášející „demokracii a hemoroidy“. Jak americká armáda naštvala Japonce. Na fotografiích je vidět součástka vrtulníku, která spadla přímo do obytné oblasti v Japonsku. Zraněno bylo dítě, které utrpělo řezné rány a poranění ruky.

17; Žádné kompromisy v Donbasu. Ukrajina zaujala krajně nebezpečnou pozici. Nejvyšší radou schválený zákon o deokupaci Donbasu oficiálně utvrdil represivní kurs. Každý, kdo bude volat po mírovém řešení konfliktu nebo kompromisech s Donbasem, bude od této chvíle nepřítel lidu.

18; Pes pohřbený v Tatarstánu v obci Nižněkamsk se vyhrabal z hrobu a vrátil se domů. Pes sražený autem byl prohlášen za nevyléčitelného a byl „odborně“ uspán a pohřben. Zvíře se druhý den ráno opět objevilo. Veterinář na svou obranu tvrdí, že mu dal jen tišící prostředky a něco na spaní, a nechápe, proč spícího psa pohřbívali.

19; Nejvyšším zdrojem moci na Ukrajině musí být majdan. Na Ukrajině je vlastně možné rovnou zrušit volby, protože už přestaly dávat smysl, všechno může určovat vysoce přesný aparát Mekky demokracie – USA, píše Dmitrij Slavskij.

20; OBSE zveřejnila státní příslušnost pozorovatele, který zahynul v Kramatorsku. Muž byl občanem Moldávie a pracoval v pozorovací misi od července 2015.

21; Ukrajina evidentně nemůže počítat s další úvěrovou tranší od MMF, říká šéfka Národní banky. Program pomoci, v jehož rámci Kyjev doufal v dalších 8 miliard dolarů, bude nejspíš ukončen.

22; Federální vláda USA přestala fungovat kvůli chybějícímu financování. Demokraté v Senátu blokují rozpočet a požadují zařazení programu na imigraci, proti kterému se ale staví Bílý dům.

23; V Paříži začal katolický kostel vybírat milodary pomocí bankovních karet. Představený církve ujišťuje, že cílem novinky není zvýšit objem milodarů, ale nadchnout lidi do budoucna, píše Le Parisien.

24; Ruska zachránila ve Vyborgském okrese Leningradské oblasti řidičku, která spadla s autem do řeky a nemohla ven. Natalija Kunafejeva se vracela z noční směny a viděla, jak se žena v potápějícím se autě marně snaží hasicím přístrojem rozbít okno. K události došlo v listopadu, zveřejněna byla až dnes, kdy zachránkyně převzala ocenění za svůj hrdinský čin.

25; Na ministerstvu zdravotnictví v Doněcké republice informovali o situaci se spalničkami na území republiky. V Doněcké republice jsou připraveni na to, že spalničky mohou být zavlečeny z ukrajinského území na území Doněcké republiky.

26; V Düsseldorfu pilot přistál v neuvěřitelných povětrnostních podmínkách. Během klesání dosahoval boční vítr až 110 km/h a příď letadla se neustále vychylovala do stran.

27; Klimkin komentoval Trumpův nápad s přesunutím rozhovorů o Donbas z Minska. Klimkin řekl, že místo jednání nehraje roli a že důležitější je, že Rusko neplní své závazky a chce si okupovanou část Donbasu ponechat jako svou kolonii.

28; Bude to vyžadovat dlouhodobou rehabilitaci. V Burjatsku informovali o stavu zraněných i výrostka, který na školáky zaútočil. Jedna ze zraněných dívek je nadále v kómatu. Do Ulan-Ude přijel neurochirurg a neuroreanimatolog z Petrohradu.

29; Ve městě Čerkassy už třetí den neteče voda. Obyvatelé rozpouštějí sníh ve vanách. Opraváři slíbili obnovení dodávek elektrického proudu do vodárny během tří hodin, ale voda pořád ještě neteče.

30; V Luganské republice zákazníkům Vodafone po obnovení funkce volají z Privatbanky s „výhodnými“ nabídkami. První příchozími hovory do oživených mobilů jsou nevyžádané nabídky z ukrajinské banky.

31; Policisté našli u střelce z Oděsy dílnu na výrobu zbraní. V domě osmapadesátiletého muže, který zastřelil policistu a dalšího člověka, byla objevena minidílna na výrobu zbraní.

32; Slíbil, že Ameriku učiní opět velikou, ale něco se zvrtlo. Výsledky prvního roku Trumpova prezidentství. Přesně před rokem, 20. ledna 2017 se konala inaugurace 45. prezidenta USA Donalda Trumpa.

33; Kocour v Itálii dostal 30 tisící euro jako dědictví. Nyní Jerry konzumuje krevety dvakrát denně a spí v různých pelíšcích podle okamžité nálady.

34; V centru Kyjeva zbili mladého turistu z Velké Británie. Brit přiletěl na několik dní prohlídnout si ukrajinské hlavní město. Na svou oběť nejdříve házeli sníh, když nereagoval, kopli mu do kufru, nakonec ho povalili a kopali do něj. Nic mu neukradli. Jen se chtěli „pobavit“.

35; Zbrusu nové plavidlo amerického vojenského loďstva uvízlo v ledu během své první plavby. Vojenská loď Little Rock nemůže doplout do domovského přístavu kvůli rekordním mrazům.

36; Na ukrajinské velvyslanectví v Aténách zaútočili v noci neznámí pachatelé zápalnými láhvemi. Nikdo nebyl zraněn. „Určitě to byl někdo pod vlivem Ruska“, nezapomněli sdělit na velvyslanectví.

37; Demokracie jak vyšitá: Trump prodloužil platnost zákona o sledování cizinců. Platnost zákona o tajném sledování cizinců v USA byla prodloužena do konce roku 2023.

Sobota, 20.1.2018 – odpoledne a večer:

1; Moldávie předloží Rusku účet za „okupaci Podněstří“. Požadovaná suma bude v miliardách dolarů.

2; Čína obvinila americké námořnictvo z narušení teritoriálních vod. Podle slov zástupce čínského ministerstva zahraničí počínání plavidla podkopávají suverenitu a zájmy bezpečnosti Čínské lidové republiky.

3; Erdogan oznámil začátek vojenské operace v Afrínu. Podle jeho slov Západ musí uznat, že Turecko je spojenec, se kterým je třeba počítat a spolupracovat s ním v regionu.

4; Ukrajinští diverzanti zajali vojáka Doněcké republiky u Mariupolu. Zraněný voják Doněcké republiky se v tuto chvíli nachází v mariupolské věznici SBU,kde jej bijí s cílem vymlátit z něj lživá svědectví.

5; V Doněcké republice vysvětlili zákaz pro státní úředníky vyjíždět na území Ukrajiny. Zákaz se vztahuje pouze na vedení státních podniků a osob, které disponují důležitými informacemi nebo státním tajemstvím.

6; Byla zveřejněna příčina obratu tankeru Gaselys s ruským plynem pro USA: Vlastníci lodě vysvětlili neočekávaný manévr tím, že byly nevhodné povětrnostní podmínky. Cíl plavby v Bostonu se nezměnil.

7; Národní policie Luganské republiky uskutečnila cvičení specnazu a rozvědky. Informoval o tom oficiální představitel ministerstva obrany Luganské republiky podplukovník Andrej Maročko.

8; Proruské hnutí „Srbská liga“ se obrátila na srbskou vládu s prosbou, aby iniciovala rozhovory s Moskvou o případném vyslání vojsk do Kosova.

9; Ozbrojenec ATO zajal rukojmí u Charkova. Ve městě Čugujev v Charkovské oblasti dnes voják ukrajinské armády zajal ženu a jejího syna jako rukojmí.

10; Generální štáb Turecka oznámil začátek operace v syrském Afrínu. Operace „Olivová ratolest“ začala v 17:00 hod. moskevského času.

11; Obyvatelé Doněcké republiky mají nově možnost volat na Ukrajinu z pevné linky. Informovali o tom dnes na ministerstvu spojů Doněcké republiky.

12; Turecko zaútočilo na syrský Afrín. Vojenské letectvo podniká mohutné nálety. Turecké letectvo právě začalo s raketovými a bombovými útoky na kurdskou enklávu Afrín.

13; Školák získal supertajné údaje rozvědky, když se prohlásil za ředitele CIA. Britský nezletilý hacker Cane Gamble získal přístup k plánům na výzvědné operace USA v Afghánistánu a Íránu.

14; Na ministerstvu obrany Ruské federace informovali o akcích ruských vojáků v okolí Afrínu, který se stal zónou bojů. Velení ruského vojenského kontingentu v Sýrii přijalo opatření na zajištění bezpečnosti ruských vojáků.

15; Ruské ministerstvo obrany obvinilo USA z krize na severozápadě Sýrie. Základními faktory, které napomáhají krizi na severozápadě Sýrie, byly provokace USA.

16; V důsledku tureckých náletů na Afrín byli zraněni civilní obyvatelé. Městské úřady vyzvaly obyvatele, aby darovali krev pro zraněné.

17; Nedaleko Oděsy v rekreačním areálu explodovala bomba. Policisté zjistili, že výbuch byl uskutečněn pomocí podomácku vyrobeného výbušného zařízení.

18; Opilý voják ukrajinské armády s nákladním vozidlem Ural smrtelně zranil civilního obyvatele. Informuje o tom Národní policie Luganské republiky. Řidič z místa nehody utekl. Ukrajinská armáda se snaží podobné události utajovat.

19; Přijetí zákona o reintegraci Donbasu bylo pozastaveno. Podle pravidel nyní předseda Nejvyšší rady Andrej Parubij zákon nemůže podepsat. Zákon musí být projednán na další schůzi, která se bude konat 6. února.

20; Kotel se uzavřel. Ruské letectvo a „Tygři“ osvobodili leteckou základnu v Idlíbu a útočí na město Abú Duhúr. Dnes přes den vstoupili vojáci na vojenské letiště Abú Duhúr a během několika hodin přešlo letiště pod kontrolu syrské armády.

21; Poslanec Geraščenko informoval o podrobnostech z atentátu, který na něj byl spáchán. Geraščenko tvrdí, že zabijákům,kteří na něj plánovali atentát, byla slíbena odměna ve výši 50 tisíc dolarů.

22; Pro britskou mládež přestává být slovo „socialismus“ nadávkou, píše list The Times. Stále více britských studentů je zklamáno z kapitalismu a cení si spravedlnosti více než nějaké abstraktní svobody.

23; Peklo u Doněcka. Dělostřelectvo zlikvidovalo štáby ukrajinské armády a Pravého sektoru. Byly zveřejněny záběry z dronů. Kromě toho dělostřelci zlikvidovali a střepinami poškodili mnoho ukrajinských bojových vozidel pěchoty.

24; Gruzie očekává od Ukrajiny vydání Saakašviliho. Ukrajinská strana dostala všechny podklady potřebné pro vydání bývalého prezidenta Gruzie Michaila Saakašviliho.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/

Není zde článek celý?