Přehled zpráv – RusVesna – 21.1.2018

timoshenko_kalyaska_maydanPondělí, 22.1.2018:

1; Tymošenkové Majdan. USA bez Julie nic nezmůžou. Julija Timošenko je jednou z nejzkušenějších a nejbezpáteřnějších politiků na Ukrajině.

2; Americký milovník sushi ze sebe vytáhl jeden a půl metru dlouhého červa. Po ukončení léčby muž slíbil, že si napříště odpustí konzumaci syrových ryb.

3; Kdo může za útoky na ruské školy? Ještě ani nestačily vzniknout přirozené otázky kolem incidentů ve školách, a už se odněkud objevili „sociální psychologové“ s hotovými odpověďmi.

4; Bezchybné manýry ukrajinské politické elity. Nynější politický establishment na Ukrajině se nestydí vystavovat veřejně svá domácí videa. Posledním bylo video generálního prokurátora Lucenka, jak tancuje se psem.

5; Erdogan vyhrožuje Spojeným státům: Můžeme přijít neočekávaně v noci. Turecký prezident Erdogan varoval USA, že Ankara nebude trpět provokační politiku Washingtonu vůči Turecku.

6; V Litvě požadují přejmenování Kaliningradu na Karaljačus. Tento nápis je už napsán na směrových tabulích ve směrech do Ruska.

7; Letecká katastrofa a zázrak. Šance na přežití byla jedna ku tisíci, přesto nebyl nikdo zraněn. Letadlo letělo z města Mirnyj do Moskvy. Po třech hodinách letu přestal fungovat autopilot. Stroj neměl kde přistát. Nakonec se pilot rozhodl přistát na náhodně se objevivším místním letišti s extrémně krátkou přistávací dráhou. Letoun Tu-154 dosedl na první centimetry dráhy, na jejím konci sjel do lesa, ale navzdory poškození stroje, pasažéři neutrpěli. Příběh se odehrál už 7. září 2010, ale teprve nyní byly zveřejněny podrobnosti.

8; Strýček Sam: Pociťujeme výraznou raketovou nedostatečnost. Putin: Naše odpověď na odstoupení USA od smlouvy o zákazu raket středního a krátkého doletu bude okamžitá.

9; Amerika především. Kovbojský útok na bezpečnost. Trumpova administrativa ustupuje z pilířů v oblasti vojenské bezpečnosti.

10; Když se extremismus kryje pomocí dětí. Ukrajina se mění v odkalovací jímku pro ruské marginály, politické a veřejné zkrachovalce, zdiskreditované novináře a opozičníky.

11; Nad planetou se opět vznáší stín Hirošimy. Světové společenství se stále aktivněji řítí do propasti jaderného šílenství.

12; Bitva o Afrín. Sprška bomb, těžké německé tanky, specnaz a ozbrojenci. Jaké jsou cíle operace? Generální štáb Turecka informoval, že letectvo uskutečnilo nálety na 153 objektů Kurdů a teroristů Islámského státu v Afrínu.

13; V čem je problém voleb pro Vladimira Putina? Kdysi Putin smutně přiznal, že po smrti Mahátmá Gándhího si nemá ve světě s kým popovídat.

14; Šéf britského generálního štábu uznal převahu ruské armády. Britští vojáci jsou znepokojeni dominancí Ruska v oblasti dělostřelectva, radioelektronických prostředků boje a počítačových technologií.

15; Kvůli chudobě začali Ukrajinci kupovat potraviny po jednotlivých kusech. Informuje o tom nikoli kremelská propaganda, ale samotná ukrajinská média.

16; Černí mágové ze CIA, elektromagnetické dělo a „Šmel“. Generál SBU informoval, jak bylo „sestřeleno“ letadlo polského prezidenta. Poslední etapou operace se podle slov generála-fantasty stala likvidace všech, kdo se podílel na likvidaci letadla.

17; Čí je Krym? Mistr světa v boxu tvrdě odpověděl na provokaci v Kyjevě. Ukrajinský boxer Alexandr Usik tvrdě odpověděl na provokaci novinářů na tiskové konferenci v Kyjevě. Do svého rodného milovaného Simferopolu jezdím proto, že tam mám rodinu a přátele. Na své kořeny prostě nezapomínám. Když začínáš létat, nezapomeň na ty, s kterými ses plazil. Pokládáte mi takové hloupé otázky proto, aby mi potom lidi s nenormálním myšlením říkali, že jsem „proradný pes“? Koho z vás jsem zradil? Proč mi zadáváte tyhle debilní otázky? Reprezentuji Ukrajinu po celém světě, vlajka je ukrajinská, hymnu hrají ukrajinskou… To je moje odpověď, vy provokatéři.

18; Lavrov: Převrat na Ukrajině je obrovská ostuda Evropy. Tenhle ukrajinský příběh je příběhem převratu, příběhem zrady mezinárodního práva ze strany Západu, když dohoda podepsaná ministry zahraničí předních zemí EU byla rozdupána.

19; Zemřel představený kláštera Optina Pustyň v Kalužské oblasti archimandrita Venedikt. Pravoslavná církev utrpěla nesmírnou ztrátu odchodem svého významného představitele.

20; Tohle nepomůže. Puškov komentoval tříkrálovou koupel amerického velvyslance. Tento symbolický počin vyvolal i bouři nevole u Ukrajinců.

21; Ceny ropa jsou pod tlakem. OPEC+ se nedokázal dohodnout na omezení těžby. Ministerský monitorovací výbor OPEC+ nebude měnit podmínky dohody o omezení těžby.

22; Silnice je ostřelována. Byly zveřejněny podrobnosti z noci v Donbasu. Neklidná noc na frontách Donbasu byla vystřídána hlučným ránem.

23; Stíhačky ruského letectva zastavily letadla „nepřítele“ ve stratosféře. Prostředky objektivní kontroly byl zaznamenán zásah všech cvičných cílů.

24; Ruské ministerstvo obrany: Syrská armáda přikročila k likvidaci Al-Káidy v Idlíbu. Tygři a ruské letectvo uzavřely kotel a osvobodily od teroristů leteckou základnu v Idlíbu.

25; U Saratova zastřelil pes svého pána puškou. Tlapka zvířete se dostala na spoušť lovecké pušky, jejíž pažba byla opřena o zem.

26; Neuskutečnitelné sny: Grojsman věří v soběstačnost Ukrajiny v zásobování plynem. Ukrajinské úřady nadále doufají, že Ukrajina v nejbližší budoucnosti bude moci sama sebe zásobovat plynem.

27; Ukrajinská armáda ostřelovala čerpací stanici Jihodonbaského vodovodu. Za posledních 24 hodin ukrajinští vojáci vystřelili na frontová území Doněcké republiky 181 kusů munice.

28; V Přímoří zachránil třináctiletý chlapec mrznoucího muže před jistou smrtí. Do příjezdu lékařů školák ze všech sil poskytoval trpícímu první pomoc.

29; Bojová logistika: Pentagon prověří bojovou připravenost sousedů Ruska na válku. Experti varují, že shromažďování údajů, o které jde, je jednou z etap přípravy na zahájení bojových akcí.

30; Krymský most vydrží i zemětřesení o síle 9 stupňů Richterovy škály. Na silniční části mostu přes Kerčskou úžinu začala montáž „tlumičů otřesů“ (shock transmitter).

31; SBU zorganizovala atentát na pracovníka luganského ministerstva státní bezpečnosti. O okolnostech události informovala tisková služba ministerstva.

32; V Doněcké republice si připomínají oběti ostřelování zastávky na sídlišti Bosse. Takové rány není jak vyléčit. Poznali jsme všechny hrůzy války. Ale jsme přesvědčeni, že viníci budou jednou potrestáni.

33; Něco takového jsme nezažili nikde ve světě, říká Brit surově zbitý v Kyjevě. V Rumunsku každý kolemjdoucí na mě civěl, ale myslel jsem si, že v Kyjevě to tak hrozné nebude.

34; 82% světového bohatství se nachází v rukou jednoho procenta obyvatel. Byly zveřejněny šokující výsledky výzkumu. Top manager velké obchodní sítě si za čtyři dny vydělá tolik, jako pracovník jeho továrny v Bangladéši za celý svůj život.

35; Barma koupí od Ruska stíhačky. Ruská vojenská technika se už dobře osvědčila ve službách barmských ozbrojených sil.

36; V USA uzavřeli dva homosexuální vojáci „manželství“ v elitní vojenské akademii. Svůj první tanec „novomanželé“ absolvovali na píseň Édith Piaf Vie En Rose.

37; Saakašvili obvinil Porošenka z porušení hranic. Bývalý gubernátor Oděské oblasti to oznámil během zasedání Kyjevského odvolacího administrativního soudu.

38; Bělorusko je ostrovem bezpečnosti Lukašenko posiluje hranici s Ukrajinou a Pobaltím. Zkušený běloruský „taťka“ ví, před kým je potřeba se chránit. A není to Rusko…

39; U Nikolajeva došlo k obrovské tragédii ve stylu povídek Jacka Londona. V „Centru Evropy“ dívka zahynula mrazem, než došla k nejbližšímu stavení. Při přeplouvání řeky se převrhla loďka s mladými lidmi. Mladý muž (nar. 1993) vytáhl z vody jednu z dívek (nar. 1997), druhá (stejně stará) utonula. Zachráněná dívka však zemřela cestou na podchlazení. Stav mladého muže se podařilo stabilizovat.

40; V ukrajinském Berďansku odpálil zločinec granát a těžce zranil tři policisty. Svědci říkají, že nedlouho před výbuchem slyšeli výstřely.

41; Porošenko vyzval Ukrajince, aby četli Petljurovu brožuru „Moskevská veš“. Prý není tak úplně xenofobní, protože obsahuje kapitolu i o vlastních „ukrajinských hnidách“.

42; Teď pro změnu Lvov: 15 tisíc obyvatel „kulturního hlavního města Ukrajiny“ zůstalo bez vody. Připomeňme, že předtím zase na tři dny bylo odpojené zásobování vodou ve městě Čerkassy.

43; 24. brigáda ukrajinské armády se chystá ostřelovat Gorlovku. Včerejší ostřelování autobusu na hraničním přechodu Jelenovka má přímý vztah k příjezdu zástupce šéfa Společné monitorovací mise OBSE Alexandra Huga na Donbas.

44; Byla zveřejněna výše dluhů Ukrajiny vůči MMF. Šokující cifru zveřejnil 22. ledna zástupce ukrajinské národní banky. Národní banka dluží MMF 7,2 miliardy dolarů, ministerstvo financí dalších 4,9 miliard. Celková výše dluhu tedy činí 12,1 miliard dolarů.

45; Živé řetězy a žlutomodré vlajky. Jak Ukrajina oslavila Den jednoty. S jednotou je to v dnešní Ukrajině dost špatné, ale demonstrativní patriotismus nikdo nezrušil.

46; Porošenko si veřejně udělal pořádnou ostudu v přímém přenosu, když prohlásil, „že bota ukrajinského okupanta dupe po zemi v Donbasu a Krymu“. Vypadá to na tzv. „freudovské přeřeknutí“, kdy řečník mimoděk vysloví skrývanou pravdu.

47; Putin jmenoval nového náměstka ministra zahraničí. Alexandra Gruška, který do této chvíle byl stálým zástupcem (velvyslancem) Ruska při NATO.

48; Do Doněcka přijede šéfka mise OSN pro lidská práva. Oficiální návštěva šéfky mise OSN pro lidská práva na Ukrajině Fiony Fazer v Doněcku se bude konat 25. ledna.

49; Setkání Volkera se Surkovem se bude konat v nejbližších dnech, hlásí ukrajinské ministerstvo zahraničí. Mluvil o tom ministr zahraničí Pavel Klimkin.

50; Je to ohrožení národní bezpečnosti. Ve Státní dumě prohlásili, že Ukrajina se chystá na invazi do Doněcké a Luganské republiky. Kyjev se už dva roky připravuje k ozbrojenému vpádu na území Doněcké a Luganské republiky

51; Erdogan informoval o dohodě s Ruskem ohledně operace v Afrínu. Podle jeho slov poté, co turecká armáda získá kontrolu nad Afrínem, mohou se Syřané vrátit do svých domovů.

52; Ukrajina se domlouvá na bojkotu Mistrovství světa ve fotbale. Jde o rozhovory jak s jednotlivými národními fotbalovými federacemi, tak i s organizacemi fanoušků.

53; MMF uvěřil v ruskou ekonomiku. Růst ruského hospodářství bude v roce 2018 podle MMF činit 1,7%.

54; Ruská centrální banka skupuje zlato rekordním tempem. Ruská centrální banka pokračuje v aktivním zvyšování zásob zlata v mezinárodních rezervách.

55; Ukrajinec se pokoušel vyvézt do Íránu vojenská tajemství, Pracovník jednoho ze výzkumných ústavů Ukrajiny zkopíroval na flešku informace o hydroakustických parametrech fregaty Getman Sagajdačnyj.

56; Nejsou peníze. USA mohou zastavit vývoj nového bombardéru. Vývoj nového strategického bombardéru B-21 Raider může být zastaven pro nedostatek peněz.

57; Ukrajina odstoupila od 35 dohod s Ruskem. Klimkin prohlásil, že ukrajinská vláda už zrušila 35 ukrajinsko-ruských dokumentů a osm dalších to čeká.

58; Ukrajinské ministerstvo zahraničí vysvětlilo, proč Putin chce vrátit Ukrajině techniku z Krymu. Prý jde o pokus o legalizaci anexe poloostrova. Z nějakého důvodu také zmínil Haagskou konvenci o pravidlech vedení války.

59; V americké škole došlo ke střelbě. K události došlo ve škole v okrese Ellis County v americkém státě Texas. Jedna osoba byla zraněna. Střelec byl zadržen.

60; Na internetu se objevily záběry z rozkradeného tajného bunkru ukrajinského letectva. Fotografie působí tísnivým dojmem ze zmarněné někdejší síly.

61; Ukrajinská armáda ostřelovala Dokučajevsk. Jsou zranění. Ukrajinská vojska zahájila palbu na Dokučajevsk, v jejímž důsledku bylo zraněno pět lidí.

62; Jsem „zločinec“ proto, že mám rád Donbas. Stoupenci Doněcké republiky vzpomínají na ukrajinské zajetí. O své příběhy se dělili bývalí zajatci dnes v centru Doněcké zpravodajské agentury DAN.

63; Ať teď Radě Evropy platí Ukrajina, říká senátor. Ruská federace od roku 2016 neposílá do Rady Evropy dokumenty nutné pro akreditaci své delegace.

64; Ruští vojáci přijeli do syrského okresu osvobozeného od Al-Káidy, kam se bojí přijet OSN.

65; Šéf Doněcké republiky se chystá snížit tarify na zásobování vodou. Dokument byl podepsán dnes během pracovního setkání nejvyššího představitele státu se zástupcem předsedy Rady ministrů.

66; V Rusku bylo deset Ukrajinců odsouzeno za obchod s drogami. Během vyšetřování ve věci drogového obchodu bylo zjištěno a zadrženo 29 lidí.

67; Wojciech Kozieł znesvětil pomník Vděčnosti Rudé armádě v Polském Olsztynu. Opoziční činitel z dob Polské lidové republiky pověsil v pondělí na pomník Vděčnosti transparent s nápisem „Pomník vděčnosti za otroctví“. K nápisu byl připojen obrázek rudoarmejce obtěžujícího ženu.

68; Britský generální štáb je vyděšený možným útokem ze strany Ruska. Carter předpokládá, že Rusko může zahájit „nepřátelské akce“ rychle a takovým způsobem, který nikdo neočekává.

69; Turecko zahajuje velkou válku v Sýrii, neboli kurdská časová tíseň. Sen Kurdů o vytvoření nezávislého státu se sype jako domeček z karet.

70; Hry „patriotů“. Ukrajinci na Majdanu zbili „Putina“. Ukrajinští „patrioti“ uskutečnili v Kyjevě „flashmob“ připomínající rituály primitivních kmenů.

71; Šéf britského generálního štábu je ohromen myšlením ruských vojáků,. Podle Carterových slov britský generální štáb provádí analýzu toho, jaké má Rusko možnosti a jak je může využít.

72; Hromadná rvačka. Turci napadli Kurdy v Německu. Na letišti v Hannoveru došlo k masové rvačce za účasti asi dvou set lidí.

73; Ruské ministerstvo financí dalo možnost vybraným bankám, aby vydělávaly na státním rozpočtu. Ministerstvo financi změnilo parametry operací ohledně investic peněz federálního rozpočtu v bankách.

74; Politické buranství. V Radě federace komentovali odmítnutí Ukrajiny vyzvednout si vojenskou techniku z Krymu. Ukrajinská vláda znovu předvedla svou zjevnou neochotu hledat jakkoli malé příležitosti pro spolupráci.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/

Není zde článek celý?