Přehled zpráv – RusVesna – 25.1.2018

igil_ukrainalČtvrtek, 25.1.2018:

1; Žádná země neudělala pro bezpečnost USA více než Ukrajina, říká bývalý šéf SBU. Kyjev by mohl posílit podporu ze strany Západu a USA, pokud využije Budapešťské memorandum.

2; Sýrie: Vojáci USA byli zabiti v důsledku leteckého úderu tureckého letectva. Ankara pokračuje ve vojenské operaci proti Silám národní sebeobrany YPG na severu provincie Aleppo.

3; Ukrajinská armáda zahájila palbu na jihu Doněcké republiky. Byli zraněni vojáci. Ukrajinská armáda včera večer zahájila palbu na okolí obce Leninskoje na jihu Doněcké republiky.

4; USA podnikly propagandistický útok na Rusko, říká ruské ministerstvo zahraničí. Rusko navrhuje vytvoření mezinárodního vyšetřovacího orgánu pro vyšetření údajného použití chemických zbraní.

5; V Radě Federace vysvětlili, proč Ukrajina neopustí Radu Evropy. Šéf ukrajinské delegace Vladimir Arjev slíbil, že Ukrajina opustí Radu Evropy, pokud Rusko získá hlasovací právo v PACE (Parlamentní shromáždění).

6; Porošenko utajil přede všemi svůj podnik v Německu. Prezident Petr Porošenko a jeho okolí nezapsali svůj podnik do německého rejstříku transparentnosti vlastníků společností.

7; Americké zbraně mohou změnit situaci v Donbasu, říká generál USA. Preventivní práce diplomatů umožnila vyhnout se sporům mezi členy NATO kvůli tomuto rozhodnutí.

8; Problém Donbasu očima Evropy. O čem vypovídá rezoluce PACE? Dokument umožňuje detailně zjistit, jak Evropa vidí konflikt v Donbasu.

9; Na luganském ministerstvu státní bezpečnosti komentovali informace o masovém povolávání mužů do armády. Tajné služby kyjevského režimu činí kroky na destabilizaci situace v Luganské republice.

10; Turecko bombarduje Manbidž, kde sídlí specnaz USA. Turecké letectvo uskutečnilo nálety na okolí města Manbidž, který byl dříve osvobozen koalicí USA a kurdskými silami YPG.

11; V Donbasu byl zlikvidován bojovník 54. brigády ukrajinské armády Sergej Sergijenko vyznačující se typickou ukrajinskou čupřinou na hlavě. Zemřel na následky těžkých střepinových zranění utrpěných při minometném ostřelování v okolí Svetlodarského oblouku.

12; Juščenkova žena, chlebíčky a cenzura. Vzpomínky na „ukrajinskou snídani“ v Davosu. U židle bývalého prezidenta Polska stál tác s chlebíčky. Hosté, které nebavilo poslouchat Juščenkovu ženu, si je brali a jedli.

13; Případy deportací domobranců Donbasu z Ruska na Ukrajiny jsou čím dál častější. Šéf svazu dobrovolníků Donbasu Alexandr Borodaj komentoval vzniklou situaci.

14; Porošenko a vznešené alpské prostředí. Ekonomické fórum v Davosu bylo Ukrajinci vždy považováno za garanta národa a hlavní platforma pro žebrání o peníze.

15; Tálibové zabili čtyři Američany v Kábulu, informuje Státní department. 20. ledna skupina ozbrojených lidí uskutečnila útok na hotel populární mezi cizinci.

16; Trump vyzval Erdogana, aby omezil operaci v Sýrii. Srážka Turecka a USA v Sýrii je vzájemnou srážkou spojenců v NATO.

17; V Petrohradě našli mrtvého inženýra Konstrukční kanceláře Malachit. Tajná námořní strojírenská kancelář se zabývá projektováním, výrobou a testováním ponorek.

18; Dovolte, abych vás políbil, řekl Putin dělníkovi z Ufy. Připomeňme, že Vladimir Putin včera navštívil výrobnu motorů v Ufě.

19; Válka mezi státy NATO? Dokáže Aliance nechat Turecko beze zbraní? Poslanci bundestagu vyzývají německé úřady, aby odmítli plánovanou modernizaci několika stovek tanků Leopard patřících tureckým ozbrojeným silám.

20; Írán otevřeně navrhl Rusku vytvoření protiamerické aliance. Vojenský poradce íránského vůdce Chameneího navrhl vytvořit spojenectví proti USA.

21; Naftogaz se bojí pravdy? Rozhodnutí soudu ve sporu s Gazpromem se stalo tajemstvím. Ukrajinský Naftogaz se rozhodl utajit rozhodnutí Stockholmského arbitrážního soudu ve sporu s Gazpromem.

22; Bourat, a ne stavět. Co bude s Obloukem přátelství národů v Kyjevě? Po Klimkinově prohlášení, že oblouk je potřeba odvézt do šrotu, bylo v Kyjevě navrženo vybudovat na jeho místě nekropoli.

23; Důstojníci ukrajinské armády prodávají auta předaná do ATO ukrajinskými dobrovolníky. Důstojníci ukrajinské armády dávají svým podřízeným zářný příklad drzého rabování tím, že kradou auta ve vlastních jednotkách.

24; Zemřela zpěvačka Ljudmila Senčina. Národní umělkyně Ruska zemřela ve věku nedožitých 68 let.

25; Šlápnutí na ukrajinské hrábě. Evropa a ruský plyn. Rusko krčí rameny a buduje spolu s Turky plynovou odbočku a zároveň budují trasu do Číny.

26; V Číně dostali dělníci v podniku mzdu v cihlách. Během rozhovorů s vedením zhruba 30 dělníků souhlasilo, že si vyzvednou 290 tisíc cihel místo 80 tisíc jüanů.

27; Ruská centrální banka zrušila licenci bance „Star-Aljans“ kvůli praní špinavých peněz. Ruská národní banka od 25. ledna zrušila licenci na uskutečňování bankovních operací jedno z moskevských komerčních bank.

28; Porošenko v Davosu zachraňuje svět před ruskou hybridní válkou. On si snad skutečně myslí, že strategie Ukrajiny je velmi důležitým krokem pro budoucnost celé světové civilizace.

29; Armáda Doněcké republiky předala nemocnicím v Republice tisíce souprav pro transfúze. Lékařské zařízení bude v první řadě posláno do těch měst, které jsou pravidelně obětí ostřelování ze strany ukrajinské armády.

30; Volker: Rusko nedosáhlo na Ukrajině svých cílů. Zvláštní představitel Státního departmentu USA je přesvědčen, že přesně ví, v co doufalo a čeho dosáhlo Rusko.

31; Mezinárodní olympijský výbor povolil ruským fanouškům používat vlajku Ruska na ZOH 2018. Použití vlajky země, která má uznávaný olympijský výbor, nemůže být zakázána, ani když byla země z her vyloučena.

32; USA v roce 2025 zastaví financování Mezinárodní kosmické stanice. Administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa navrhuje zastavení financování MKS v roce 2025.

33; Havárie osobního vlaku v Itálii. Stovky zraněných, jsou i mrtví. K velké železniční nehodě došlo kolem sedmé hodiny ráno místního času na předměstí Milána.

34; V Přímoří se ztratila rybářská loď s 21 lidmi na palubě. V současné době byla zahájena rozsáhlá pátrací akce.

35; Ruské ministerstvo obrany předvedlo extrémní tankování „Ruských rytířů“ a „Sokolů Ruska“ při rychlosti 600 km/hod. Posádky nacvičily lety s tankováním ve vzduchu v noční i denní dobu. Letadla tankovala jednotlivě i ve dvojicích.

36; V Rusku chtějí zavést trestní odpovědnost za fiktivní technickou prohlídku auta. Ministerstvo pro hospodářský rozvoj připravuje rozsáhlou reformu a chystá se zastavit obchodování s diagnostickými kartami.

37; Šéfka mise OSN pro lidská práva „onemocněla“ a nepřijede do Doněcka. Informovaly o tom zdroje obeznámené se situací.

38; Zahájení ruské lunární mise je plánováno na rok 2019. Mise „Luna 25“ bude první vypuštění ruského aparátu na Měsíc po čtyřicetileté přestávce.

39; Nevydržel šikanu svých představených. V Donbasu se u soudu zastřelil příslušník národní gardy. K události došlo na Kyjevem okupovaném území Luganské republiky u Odvolacího soudu v Severodoněcku.

40; Velitel 59. brigády ukrajinské armády se pokouší mstít bojovníkům Armády Doněcké republiky. Ukrajinská armáda aktivizovala bojové akce v okolí Mariupolu.

41; Ukrajinská armáda se připravuje na rozsáhlý útok u Gorlovky. Ukrajinská armáda odminovává šedou zónu u Gorlovky, aby si připravila útok.

42; Japonec se vykoupal v Jakutsku při minus 60°C. Japonský turista se rozhodl otestovat svou odolnost a ponořil se do řeky v jakutském Ojmjakonu.

43; Ukrajinec v Polsku ukradl náhradní díly k automobilům a pokoušel se s nimi vyjet ze země. Pohraničníci dostali od policie informaci o hromadné krádeži poklic ke kolům aut ve městě Jarosław v Podkarpatském vojvodství.

44; „Ještě nezdechla“. Žirinovskij se vysmál hymnám Ukrajiny a Polska. Polskému publicistovi Zygmuntu Dzięciołowskému šéf LDPR připomněl dějiny.

45; SBU je proti D´Artagnanovi. Na Ukrajině prověří televizní stanici kvůli promítání filmu o mušketýrech. Národní rada během prověrky zkusí zjistit, neporušila li vysílací společnost platné zákony.

46; Janukoviče se synem evakuovali vojenskými vrtulníky od Melitopolu. Byly zveřejněny podrobnosti z útěku bývalého prezidenta Ukrajiny. Informoval o tom 25. ledna v Obolonském obvodním soudu v Kyjevě pracovník Správy státní ochrany Oles Šaran.

47; Putin řekl, čím si dobíjí baterky. Putin poznamenal, že nemá tajemství ohledně podpory své dobré fyzické kondice. Dodal, že aktivně sportuje.

48; Byla zveřejněna suma, kterou Ukrajina nedostala od MMF v rámci programu pomoci. Připomeňme, že v březnu 2015 byla převedena první tranše.

49; Ministerstvo vnitra Luganské republiky vyhlašuje nábor spolupracovníků. Informovalo o tom samo ministerstvo.

50; Na Ukrajině se objeví nový svátek, který se bude slavit každoročně druhou neděli v listopadu. Jde o svátek vinařů a sadařů.

51; Dvě minuty před jadernou půlnocí. Na hodinách Soudného dne byla posunuta ručička. Symbolické hodiny Soudného dne ukazující míru hrozby globální katastrofy byly posunuty o 30 vteřin dopředu.

52; Nejsem Cicero. Kličko odpověděl na výtky ohledně jeho špatné výslovnosti o neschopnosti jasného vyjadřování. Kyjevský starosta se přiznal, že neumí „krásně hovořit“.

53; Skandál v Davosu. Porošenko poradil novinářce, aby si svlékla vyšívanku, když se jej rusky zeptala na to, proč schválil zákon o válce.

54; U Moskvy zahynul kněz pod vlakem, když zachraňoval bezdomovce. K tragédii došlo na nástupišti Krasnogorskaja v Moskevské oblasti.

55; Mezinárodní trestní tribunál převzal 332 případů ohledně používání mučení v Donbasu ze strany Ukrajiny. Dnes o tom informovala členka komise pro registraci vojenských zločinů ukrajinské moci v Donbasu, advokátka Jelena Šiškina.

56; Amerika plánuje opuštění Mezinárodní kosmické stanice. Americké úřady si myslí, že spolu s obnovou lunárního programu bude MKS pro americký rozpočet příliš velkou zátěží.

57; Kurdové prosí Armádu Sýrie, aby je ochránila před otoky Turků. Vyzýváme vládu, aby chránila hranice Afrínu a Sýrie a vyslala Syrské ozbrojené síly na ochranu hranic Afrínu.

58; Ruské regiony se dostávají do dluhové pasti. Dluhové problémy regionů a refinancování se staly jedním z nejdůležitějších témat na konci minulého roku.

59; USA významně zaostávají za ostatními vyspělými zeměmi v dětské úmrtnosti. Vyplývá to z výsledků šetření zveřejněného v těchto dnech v časopise Health Affairs. U dětí v USA je o 70% vyšší pravděpodobnost, že se nedožijí dvaceti let, než u dětí z ostatních vyspělých demokratických zemí.

60; Pro sportovce nepřipuštěné na Olympiádu budou zorganizovány turnaje v Rusku. Řada turnajů bude organizována v Rusku pro sportovce, kteří nebyli připuštěni na Olympiádu Mezinárodním olympijským výborem.

61; „Paní Ljašková“. Skandálního poslance Olega Ljaška představili v PACE jako ženu. Poslanec Nejvyšší rady Oleg Ljaško byl představen v Parlamentním shromáždění Rad Evropy jako žena.

62; U Poltavy se zřítil vrtulník. Všechny osoby nacházející se na palubě zahynuly. Na místo události dorazili hasiči a pracovníci policie.

63; Na Avakova se chystal atentát. Podezřelí byli zadrženi. V Rumunsku zadrželi bývalého generálního ředitele státního podniku Ukrspirt Michaila Labutina.

64; Je nás 10 tisíc a budeme bojovat proti USA. Vůdce tureckých ozbrojenců slibuje, že dobude Manbidž.

65; Film „Stalinova smrt“ z nás všech dělá bastardy. Známý televizní moderátor a režisér Alexej Pimanov prozradil, kdo a proč roztáčí skandál kolem filmu „Stalinova smrt“.

66; Putinovi převedli let strategického bombardéru Tu-160 „Pjotr Dějněkin“. Vladimir Putin navštívil Kazaňský letecký závod Sergeje Petroviče Gorbunova.

67; USA nepospíchají s likvidací svých chemických zbraní, říká ruské ministerstvo zahraničí. Právě Washington zůstává vlastníkem největší světové zásoby chemických zbraní – více než 2,5 tisíce tun.

68; Neonacisté se pokoušeli zapálit pravoslavný klášter v Kyjevě. Na místě zločinu bylo objeveno pět kanystrů se zápalnou směsí.

69; Amerického školáka naštvalo objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem. Svůj názor mladý Američan vyložil ve školním časopise, kde označil historku o objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem za lež.

70; Surkov a Volker uskuteční rozhovory ohledně Donbasu. Jednání proběhnou v Dubaji.

71; Odpojení SWIFT nepoškodí ruský bankovní systém. Ruské banky v případě odpojení Ruska od mezibankovního systému SWIFT dokáží normálně fungovat.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/

Není zde článek celý?