Přehled zpráv – RusVesna – 29.1.2018

ukraina_kiev_moskva_rossiyaPondělí, 29.1.2018 – ráno a přes poledne:

1; Ukrajinská otázka: V zemi zrádců jsou zrazeni všichni. V průběhu roku 2017 se objevily náznaky „prozření“ ukrajinských politiků, expertů a novinář.

2; Program likvidace USA v akci. Rusku se podařilo nalézt řešení problémů: V nejbližší době bude uvedena do výroby sériová výroba zbraní a vojenské techniky nové generace.

3; Ruské spiknutí proti Velké Británii je děsivější než se zdá: Rusové nastudovali naše plynovody a mohou v kterýkoli okamžik rozšířit chaos a zničit tisíce životů, říká britský ministr obrany.

4; Ukrajina v nepřátelském sevření, píše Andrej Babickij. Ukrajina se stále zřetelněji stává objektem protinacistické izolace. A to nejen ze strany sousedních zemí, ale u zemí zeměpisně vzdálenějších. Zákon o vzdělávání schválený v loňském roce vyvolal prudkou negativní reakci v Bulharsku, Rumunsku, Polsku a Maďarsku, které začaly hájit jazyková práva svých národnostních menšin na Ukrajině. V Polsku už postavili mimo zákon i banderovskou ideologii.

5; Obrovská síla ruské Arktidy a západní zájemci o svůj kousek. Rusko se dosti hlasitě ozvalo o svých právech na Arktidu v roce 2001, když poslala do OSN žádost ohledně hranic kontinentálního šelfu.

6; Porošenko je pozitivní člověk. Ani den bez nějakého vítězství. Bylo zveřejněno shrnutí několika „úspěchů“ jeho režimu v prvních pár týdnech nového roku. Nejzřetelnější je ztráta naděje na peníze od MMF, píše Alexander Rogers.

7; Paměti hrdiny: Jak hokejista a nejlepší okrskový policista na Ukrajině vytvořil tankový batalion Luganské republiky a porážel ukrajinskou armádu. Valerij Jurjevič Lipickij zahynul hrdinnou smrtí 20.1.2015 při útoku na 31. opevněný bod v okolí obce Smeloje u Slavjanoserbska.

8; Svět po katastrofě: Kdo jej bude řídit? Známý historik Andrej Fursov a novinář Andrej Fefelov se zamýšlejí nad budoucností civilizace.

9; Píseň o Putinovi vybojovala prestižní cenu Grammy. Byla předána skladateli Randy Newmanovi, který je autorem písně „Putin“.

10; Porouchaly se. Polovina automobilů „Bogdan“ poslaných Porošenkovým podnikem na frontu se ukázala jako nepoužitelná. Automobilový podnik Bogdan je dalším Porošenkovým byznysem.

11; Aplikace „Strava“ vyzradila umístění a dispozici vojenských základen USA. Mapa aplikace umožňuje zobrazovat trasy realizované uživateli včetně osob hlídkujících na vojenských základnách…

12; Puškov informoval o tom, kdo chce Rusko připravit o právo veta v OSN. Připomeňme, že tato otázka byla nedávno nastolena kurátorem Ukrajiny za Státní department Kurtem Volkerem.

13; Aksjonov pro západní tisk: Krym je nedobytná pevnost. K Rusku jsme jej vrátili navždy. Novinář v titulku svého článku označil Aksjonova za Putinova člověka na Krymu.

14; První tanker s ruským plynem dorazil do USA. Tanker Gaselys převážející první várku zkapalněného zemního plynu z Ruska se nachází v bostonském přístavu.

15; V Doněcku se konal turnaj ve strikeballu. Soutěže se účastnilo více než 50 hráčů z celého Donbasu včetně území okupovaných Ukrajinou.

16; Perspektivy Severní námořní cesty: Rusko a Čína vytvářejí Polární hedvábnou stezku. Čína má v úmyslu „spolu s dalšími státy“ vybudovat námořní obchodní cesty v Arktickém regionu.

17; Složte zbraně a seďte doma. My jsme vás tam neposílali. Rozhořívá se nový skandál s účastníky ATO. Tentokrát se příčinou skandálu stala brožura vydaná na památku ukrajinských ozbrojenců, kteří zahynuli v Donbasu.

18; Jen to zhorší konflikt, vyjádřil se Volker o ruském návrhu vyslat mírové síly na Donbas. Existují příliš různé koncepty toho, co by chtěly strany konfliktu vidět jako výsledek.

19; Z Ruska bylo vyvedeno za posledních 30 let více než jeden bilion dolarů, prohlásil poradce prezidenta Ruska Sergej Glazjev.

20; Přinutí vás se ponížit a plazit se na kolenou, varuje Marjana Naumova v souvislosti s „neutrální“ Olympiádou. Kamarádi, medaile ze ZOH v Pchjongčangu budou jen svědkem vašeho osobního příspěvku k ponížení naší země.

21; Ruské letectvo zlikvidovalo pět vůdců Ak-Káidy v provincii Idlíb. Letectvo provedlo nálet na velitelská stanoviště skupin operujících pod hlavičkou nezákonné ozbrojené formace Haját Tahrír aš-Šám.

22; Na internetu se objevily záběry ze ztroskotání íránské vlajkové lodi. Vlny Kaspického moře zcela pohltily torpédoborec Damavand, který byl vyvržen na vlnolam přístavu Bandar Anzalí.

23; V Doněcké republice vynalezli hybrid miny a granátu. Byly zveřejněny první záběry z testů. Vojenský dopisovatel Semjon Pegov se stal svědkem zkoušek vynálezu doněckého vojenské průmyslového komplexu.

24; Nejbezpečnější plamenomety na světě za 500 dolarů. Elon Musk se vysmívá naivním hlupákům. Kariéra Elona Muska vstoupila do nejzajímavější fáze – rozpadu hradu postaveného na písku.

25; Nestaráš se o to, co máš, a když o to přijdeš, pak brečíš. Expert píše o vztahu Kyjeva a Krymu. Politika prováděná prezidenty Ukrajiny vůči svým regionům včetně Krymu byla mírně řečeno „specifická“.

26; Ruský pianista získal prestižní cenu Grammy. Sedmadvacetiletý virtuos byl vyznamenán za nepřekonatelnou sólovou hru na klavír.

27; Ukrajinští pohraničníci prozradili, kdo nejčastěji jezdí na Ukrajinu. Byl zveřejněn žebříček zemí, jejichž občané nejčastěji vstupují na území Ukrajiny. V první desítce jsou Moldávie (4,5 mil. osob), Bělorusko (2,7), Rusko (1,5), Polsko (1,1), Maďarsko (1,06), Rumunsko (790 tis. osob), Slovensko (366 tis.), Turecko (304 tis.), Izrael (248 tis.) a Německo (202 tis.).

28; V Charkově došlo k výbuchu. Jsou zranění. Lékaři hodnotí stav postižených jako středně těžký.

29; Porošenko povolil vstup zahraničních vojsk na Ukrajinu. Zákon byl vypracován ukrajinským ministerstvem obrany.

30; Ruské výpravě paralympioniků odebrali vlajku. Ruští paralympionici budou nuceni vystupovat v Pchjongjangu jako „neutrální sportovci“.

31; Gvozdiky ukrajinské armády v obci Kurachovo. Rozvědka Doněcké republiky odhalila palebné pozice těžkého dělostřelectva ukrajinské armády.

32; Americké korporace nevěří v efektivitu protiruských sankcí. Pochopily, že ekonomika Ruska je schopna se přizpůsobovat a vyrovnávat se s nejrůznějšími šoky.

33; V areálu Charkovské univerzity Vzdušných sil bylo nalezeno tělo zastřeleného studenta. Mrtvý mladý muž byl objeven v neděli. Podle informací vyšetřovatelů se nejspíše jedná o sebevraždu.

34; V Luganské oblasti vyměňovali ukrajinští vojáci munici za vodku. Místní obyvatel se s ozbrojenými vojáky raději nehádal a s jejich obchodními podmínkami souhlasil.

35; Reakce Moskvy na „Kremelskou zprávu“ Bílého domu: Nejde o nic jiného než o bezvýznamný pokus ovlivnit volby v Rusku. Připomeňme, že Trumpova administrativa připravuje pro Kongres seznam ruských funkcionářů a podnikatelů, kteří mají blízko k vládnoucí moci.

36; Ošklivá smrt… V Indii v jedné z nemocnic v Bombaji zahynul dvaatřicetiletý muž poté, co jej „vcucl“ přístroj na magnetickou rezonanci. Je přísně zakázáno přinášet do vyšetřovny kovové předměty.

37; Střelba v Kyjevě: Jeden mrtvý. Útočníci zmizeli. V důsledku střelby v Ševčenkovském obvodě Kyjeva byli dva lidé zraněni. Jeden z nich svému zranění na místě podlehl.

Pondělí, 29.1.2018 – odpoledne a večer:

1; Na Urale byl nalezen unikátní smaragd o hmotnosti 1,6 kg. V nejbližší době dostane světlezelený smaragd své jméno.

2; Britští instruktoři vycvičili 7 tisíc vojáků ukrajinské armády. Úspěchy v oblasti „podpory Ukrajiny“ se pochlubila velvyslankyně Velké Británie na Ukrajině Judith Gough.

3; Volker vyloučil použití Javelinů v Donbasu. Protitankové raketové komplexy Javelin nejsou určeny pro použití na linii konfliktu v Donbasu, prohlásil.

4; Na Ukrajině se nedostává potravin, hlásí OSN. Ukrajina vstoupila mezi země, kde se podle OSN projevuje nedostatek potravin.

5; Německá vláda obvinila výrobce automobilů z pokusů na lidech a zvířatech. Objednatelé výzkumů budou muset předložit vyčerpávající vysvětlení. Automobilky VW, BMW a Daimler financují výzkumné sdružení pro otázky klimatu a ochrany zdraví v dopravním sektoru, které v letech 2012 až 2015 iniciovalo výzkum za účasti lidí, aby byl stanoven vliv kysličníku dusičitého vznikajícího při provozu dieselových motorů na zdraví lidí.

6; Ukrajina připravuje diverzní skupiny pro teroristické činy v Donbasu a Rusku. Během operativně-výzvědné akce byl získán seznam vojáků, kteří budou tvořit diverzní skupiny.

7; Republiková společnost Fénix má v úmyslu během dvou týdnů normalizovat kvalitu mobilního spojení v Doněcké republice.

8; V Kyjevě došlo u budovy soudu k přestřelce. Na místě byli zranění. Ke konfliktu došlo během soudního zasedání k případu nelegální činnosti jedné z dopravních společností.

9; Volker trvá na plnění Minských dohod Ukrajinou. Poznamenal, že konkrétně je nutná realizace Nejvyšší radou schváleného zákona o zvláštním statusu Donbasu.

10; Ruské ministerstvo obrany převzalo do výzbroje nové samopaly. Předtím ministerstvo prohlásilo, že úřad vybere samopal pro bojovou výstroj Ratnik.

11; Rusko neudělalo vůbec nic pro mír v Donbasu, říká Volker. Během uplynulého víkendu se v Dubaji setkali americký diplomat s asistentem prezidenta Ruské federace Vladislavem Surkovem.

12; Ksenija Sobčak má v úmyslu projednat v USA protiruské sankce. Za tímto účelem má Sobčak v úmyslu se setkat s vysoce postavenými americkými úředníky.

13; Policie USA zadržela sedmiletého chlapce Merciho Alvareze, který zaútočil na učitelku. V Miami policie zadržela sedmiletého chlapce za to, že několikrát udeřil učitelku do zad, když jej chtěla vyvést z jídelny, protože si hrál s jídlem. V poutech jej dopravili na okrsek, poté šel na psychiatrické vyšetření a nakonec byl propuštěn.

14; V Čerkassech „aktivisté“ donutili poslance, aby hlasovali pro rozpuštění městské rady. Rozhodnutí bylo na dnešním plenárním zasedání schváleno většinou hlasů.

15; Polsko vyzývá USA, aby rozšířily sankce proti „Severnímu proudu 2“. Předchozí interpretace zákona polskou stranu neuspokojuje.

16; Ve Státní dumě navrhují, aby se trestalo za odmítání považovat banderovce za nacisty. V Rusku je nutné trestat za odmítání řadit banderovce k nacistům, prohlásil Kalašnikov.

17; Neopatrné výroky Ksenije Sobčak na setkání se svými příznivci v Ingušsku mohou vyvolat novou válku v Kavkazu. Kandidátka na prezidenta Ksenija Sobčak svými neopatrnými výroky může vyvolat eskalaci napětí na Kavkazu.

18; Neonacisté nahánějí hrůzu v ulicích Kyjeva. Arsen Avakov demonstruje Porošenkovi rozhodnost konat jakýmikoli metodami včetně silových.

19; Putin: Je nutné zajistit růst příjmů Rusů. Putin oznámil nutnost zajistit růst reálných příjmů a mezd občanů ruské federace.

20; Chtějí se obyvatelé Luganské republiky připojit k Rusku nebo k Ukrajině? Proběhl sociologický výzkum v ulicích Luganska. Zvláštní pozornost se věnovala mládeži. Zcela očekávatelně lidé dávali přednost připojení k Rusku. Zajímavější však bylo, že své odpovědi měli i mladí lidé velmi dobře promyšlené a vyargumentované.

21; Je to velmi hrubá chyba USA. Ve Státní dumě komentovali sankce. Sankce jsou velmi hrubou chybou USA, které se ve svých představách o Rusé federaci dosud řídí úsudky jakýchsi okrajových „ochránců lidských práv“.

22; Stíhačka ruského letectva vyvolala hrůzu a zahnala výzvědné letadlo amerického letectva. Ruská stíhačka eskortovala americké výzvědné letadlo nad Černým mořem.

23; Při pochodu neonacistů se chystali sebrat Rusku Krym a Kubaň. Akce se účastnili ozbrojenci „Černého výboru“? Veřejné organizace Svoboda, Národního korpusu a Pravého sektoru.

24; Ukrjaina znovu prohrála soud proti Rusku o 3 miliardy. Ukrajina na slyšeních u Odvolacího soudu v Anglii neuvedla žádné nové důvody proti splacení dluhu vůči Rusku.

25; Ve Státní dumě očekávají také sankce proti Francii a Německu jakožto garantům Minských dohod. A za spolupachatelství lze zavést sankce i proti Polsku, řekl místopředseda Státní dumy Pjotr Tolstoj.

26; Ruské ministerstvo obrany oznámilo podrobnosti z „nebezpečného“ eskortování špionážního letadla amerického vojenského námořnictva. Ruská stíhačka Su-27 vyprovodila americké výzvědné letadlo EP-3E „Aries II“.

27; Náměstek ředitele FBI, který měl na starosti ruské vměšování do amerických voleb, neočekávaně odstoupil. Bylo to překvapivé i pro ty, kdo očekával jeho odchod v březnu.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/

Není zde článek celý?