Přehled zpráv – RusVesna – 3.1.2018

ministr_socpolitiki_reva_i_churkinaStředa, 3.1.2018 – ráno a dopoledne:

1; Dron ozbrojenců se pokoušel zaútočit na centrum, kde ruská armáda trénuje ženisty. Byl sestřelen. Z místa události o tom informoval vojenský dopisovatel Pjotr Kirillov.

2; Ukrajinský ministr sociálních věcí Andrej Reva, který kdysi prohlásil, že „Ukrajinci příliš mnoho žerou“, angažoval jako svou náměstkyni třicetiletou fotomodelku Alexandru Čurkinovou a přiznal jí na ukrajinské poměry obrovský plat 3.450 dolarů měsíčně. Oligarchický režim nejchudší země v Evropě se utrhl z řetězu.

3; Íránský Majdan byl potlačen, po celém Íránu bylo zahájeno zatýkání účastníků masových nepokojů. Používány jsou při tom i střelné zbraně.

4; Toto už se vymyká zdravému rozumu. Charkovská učitelka gymnázia vyzývá k chytání separatistů a jejich zastřelení. Politické šílenství na Ukrajině překračuje další meze.

5; Naštvaní dlužníci. Američtí diplomaté dluží Londýnu stovky tisíc liber na pokutách za nezaplacení daně za vjezd do centra britského hlavního města. Pokud nebudou pokuty zaplaceny, bude případ předán soudu.

6; Rusko přichází o někdejší slávu. Rusko přišlo o image nejožralejší země světa. Během oslav příchodu nového roku viditelně ubylo případů opilství, stále více lidí se omezuje pouze na novoroční přípitek. Obrovský rozdíl je vidět i na veřejných prostranstvích.

7; Vojenské laboratoře USA u hranic Ruska. Objekty v Kazachstánu a všech zemích bývalého SSSR. Čím se zabývali virologové v uzavřených laboratořích, zůstávalo do dneška tajemstvím.

8; Stařík na Taiwanu přežil pád pod kola vlaku. Sedmdesátiletý důchodce spadl pod kola vlaku a přežil. Událost zachytily bezpečnostní kamery. Muž byl po nehodě při vědomí a odvezla jej sanitka s úrazem hlavy,který ale neohrožuje jeho život.

9; Kdo stojí za Majdanem v Íránu? Podobnost scénářů všech „sametových či barevných revolucí“ z posledních let je evidentní.

10; Nedaleko Moskvy panter zakousl Ukrajince. V domácím zvěřinci nedaleko Moskvy panter napadl Ukrajince, který na následky poranění později zemřel.

11; USA se chystají soupeřit s Ruskem v Arktidě, píší americká média. Rusko využívá arktických prostor k vojenským a ekonomickým cílům, píše se v článku The Wall Street Journal.

12; Bandera neohrožuje Rusy, Poláky nebo židy, ale Ukrajince. Dněpropetrovský blogger rozrušil uživatele internetu. Populární ukrajinský blogger z Dněpropetrovska Max Bužanskij řekl, čím je Bandera nebezpečný pro současnou Ukrajinu. Celá jeho ideologie prý byla zastaralá už v první polovině 20. století, natož dnes. Přát smrt nepřátelům místo štěstí vlastním je slepá ulička. Závažným jevem je, že jeho postoj mnoho Ukrajinců podpořilo.

13; Já mám taky jaderný knoflík, a mnohem větší… Trump odpověděl Kim –Čong-unovi na jeho oznámení, že disponuje jaderným knoflíkem. USA a KLDR se předhánějí v pubertálním předvádění svalů.

14; NATO si nepřeje novou studenou válku s Ruskem, říká Stoltenberg. Máme co do činění se sebevědomějším Ruskem, ale opakování studené války a závody ve zbrojení si nepřejeme.

15; Pokud bude další revoluce, současná moc to zaplatí krví. Doufám, že to tak bude, protože je to spravedlivé, prohlásila krvežíznivě poslankyně Nejvyšší rady Naděžda Savčenko.

16; V Kyjevě opilý soudce způsobil vážnou dopravní nehodu a snažil se ujet v sanitce. Svědci mu v tom ale zabránili.

17; V ruské armádě se objeví akvanauti. Potápěči-záchranáři se budou potápět pod vodu až do hloubky přesahující 400 metrů.

18; Kim-Čong-un přikázal zřízení horké linky s Jižní Koreou. Přímá linka mezi Pchjongjangem a Soulem byla dlouho dobu přerušená.

19; Porošenko zveřejnil svoje hudební preference. V komentářích k Porošenkovu postu na sociálních sítích se samozřejmě rozvinulo patriotické šílení.

20; Na Chmelnické jaderní elektrárně na Ukrajině došlo k poruše systému ochrany jaderného paliva. Druhý energoblok jaderné elektrárny byl za účelem odstranění poruchy odpojen od sítě.

21; Za všechno můžou naši nepřátelé, prohlásil Chameneí o protestech v Íránu. Nejvyšší představitel prohlásil pro íránskou zpravodajskou agenturu, že nepřátelé se sjednotili, aby poškodili Írán a jeho lid.

22; Ruský vrtulník Mi-24 havaroval v Sýrii. Oba piloti zahynuli. Na ministerstvu obrany Ruské federace zdůraznili, že na vrtulník se nestřílelo.

23; Zkoušky raketového komplexu na Ukrajině rozesmály uživatele internetu. Během testu došlo ke zničení korpusu motoru rakety. Testování se účastnili pracovníci podniku na výrobu kuchyňských robotů.

24; Aritmetika protestů. Vejce na Ukrajině jsou devětkrát dražší než v Íránu, ale platy jsou dvakrát nižší…

25; Vám separatistům to už stejně k ničemu nebude… Ukrajinská armáda vykrádá Donbas. 3. ledna se v souvislosti s příjezdem německého ministra zahraničí v doprovodu jeho ukrajinského kolegy Pavla Klimkina a novinářů do zóny ATO očekávají provokace ze strany ukrajinské armády.

Středa, 3.1.2018 – odpoledne a večer:

1; V Kyjevě soud opět nedokázal rozhodnout o předběžném opatření pro Saakašviliho. Zasedání odvolacího soudu k žalobě Generální prokuratury bylo přeloženo na 11. ledna.

2; Na cestě k neomezenému zdroji energie: Rusko spustilo předzvěst termojaderného reaktoru. Zařízení jménem SMOLA přibližuje Rusko k vytvoření nevyčerpatelného zdroje energie.

3; V Polsku zveřejnili jména a fotografie stovek násilníků a pedofilů. Právo na ochranu našich dětí stojí výše než anonymita zločinců, zdůraznili na ministerstvu spravedlnosti.

4; Kimův politický úspěch. Alexej Puškov komentuje trapného Trumpa, který si poměřuje (jaderné) čudlíky s prezidentem KLDR: Já mám taky jaderný knoflík, ale ten je větší a silnější…, chlubí se Trump v reakci na podobné vychloubání Kim Čong-una.

5; Třiadvacetiletý hlídkový policista způsobil smrtelnou dopravní nehodu ve Volyňské oblasti. Pracovník národní policie, který skládal přísahu teprve 19. prosince, řídil automobil se zahraniční poznávací značkou.

6; V Donbasu byl rozbit pomník padlých „hrdinů“ ATO. Pomník byl odhalen v Kyjevem okupované Konstantinovce 13. října 2017.

7; Navalnyj napadl u soudu rozhodnutí Nejvyššího soudu o nepřipuštění k prezidentským volbám. Bloggerovi právníci slíbili, e podají žalobu na rozhodnutí Nejvyššího soudu a u Evropského soudu pro lidská práva.

8; Prezident Mun Če-in místo „prodejné loutky USA“. Náhlé oteplení vztahů na Korejském poloostrově. Během několika dní se dokázaly Soul a Pchjongjang vzájemně pochválit a použít dávno zapomenuté zdvořilostní fráze.

9; Příslušníci námořní pěchoty Baltické flotily přecházejí do útoku. Byly zveřejněny záběry od Kaliningradu. Kvůli dešti byly cíle sotva viditelné, ale to nezabránilo bojovníkům předvést při cvičeních obdivuhodnou přesnost.

10; Německý politik odmítl přivítat vojska USA a promluvil o nutnosti dialogu s Ruskem. Premiér spolkové republiky Braniborsko Dietmar Woidke odmítl vítat americké vojáky.

11; Trump slíbil podporu Íráncům, „až přijde čas“. Ve velkých městech Íránu, mezi nimiž je Teherán, Mašhad, Isfahán a Rašt, od 28. prosince probíhají masové akce sociálního protestu.

12; „Smuta“ roku 2017 v Íránu skončila, říká velitel Íránské armády. Podle informací médií bylo nejméně dvacet obětí na životech.

13; Byla zveřejněna příčina smrti ochránkyně lidských práv, která byla nalezena mrtvá u Kyjeva. Expertízy vylučují verzi o znásilnění.

14; U Kyjeva školáci krutě zbili syna úřednice. V osmitisícovém městečku Glevacha v Kyjevské oblasti pětičlenná skupina výrostků (12 až 14 let) o silvestrovské noci zbila osmnáctiletého chlapce. Oběť útoku musela být hospitalizována. Kopali ho, bili pěstmi a použili i dřevěnou pálku. Své oběti ukradli telefon a peněženku, peníze si mezi sebou rozdělili. Rodiče nezletilých pachatelů byli již opakovaně předvoláváni úřady pro neplnění výchovných povinností.

15; Velvyslankyně USA vyzvala Ukrajinu, aby svými skutky prokázala svou touhu bojovat s korupcí. Mary Jovanovic vyzvala ukrajinské úřady, aby potvrdily svou chuť vykořenit korupci v zemi.

16; Byla ukradena nejdražší láhev s ruskou vodkou. Neznámí pachatelé ukradli láhev s nejdražší vodkou světa Russo-Baltique.

17; Alfa-Banka přerušuje obchodní vztahy s obrannými podniky kvůli sankcím. Alfa-Banka informovala ruské obranné podniky o svém úmyslu přerušit jejich financování kvůli sankcím.

18; Luganská republika: Opilý voják ukrajinské armády zahynul v důsledku exploze miny na vlastním minovém poli. V okolí obce Staryj Ajdar zahynul voják v důsledku výbuchu miny položené vlastními spolubojovníky.

19; V Čečně byl zabit šéf policejního oddělení obce Avtury v Šalinském okrese.

20; Do Západní Evropy dorazil uragán a bouře. Je mnoho zraněných. Francie se nestačila vzpamatovat z uragánu před několika dny a už se na tuto zemi řítí další živelní pohroma.

21; Ukrajinská armáda má velké ztráty v důsledku palby ostřelovačů. Byl zveřejněn nový seznam zabitých v Donbasu. Značná část posledních ztrát ukrajinské armády je výsledkem palby ostřelovačů.

22; Ukrajinci se vysmáli Kličkovi, který zapomněl ukrajinský jazyk. Uživatelé sociálních sítí se vysmáli starostovi Kyjeva Vitaliji Kličkovi, který zapomněl, jak se ukrajinsky řekne „hvězdné nebe“.

23; Německé ministerstvo zahraničí vyzvalo k vyslání ozbrojených mírových sil na Donbas. Mírový kontingent se má nacházet jen na linii dotyku v Donbasu a na žádných jiných teritoriích, říká Putin.

24; Byly zveřejněny podrobnosti z případu zastřelení náčelníka policie v Čečně. Podezřelý z této vraždy dříve pracoval v policejních orgánech republiky.

25; Ukrajinské ministerstvo zahraničí prozradilo, k čemu bude používat americké zbraně. Budou použity pouze pro případ provokací. Nelze je využívat jako argument, který bude napomáhat vyostřování konfliktu, řekl ministr zahraničí.

26; V téměř půlmilionovém ukrajinském Nikolajevě se rozšířila hepatitida. Bylo hospitalizováno už více než třicet lidí. Celkem byla zaregistrována čtyři ohniska nákazy.

27; Pentagon se zabývá vývojem rakety, která porušuje dohodu o omezení střel s krátkým a středním doletem. Donald Trump schválil vývoj nové rakety, která porušuje platné podmínky Dohody o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/

loading…

Není zde článek celý?