Přestaňte stíhat premiéra, je naší poslední nadějí

Je to jen otázka času, kdy se z úst některého zástupce hnutí ANO dozvíme, že je v zájmu České republiky zapomenout na kauzu Čapí hnízdo a konečně přestat otravovat Andreje Babiše s trestním stíháním. Je zde totiž nový argument, který premiér v demisi předložil při své návštěvě v Bruselu. On je totiž poslední šancí, jak zabránit antievropským náladám v Česku.

Přestává to už být vtipné, ale stále se jedná o realitu. Andrej Babiš něco jiného vypráví a pravý opak dělá. Před Evropskou unií ze sebe dělá zachránce naší země před radikalizací a snahami o vystoupení z Unie, doma však potají jedná s okamurovci o možné vládní spolupráci nebo alespoň o jejich podpoře pro svou druhou vládu.

Zdá se, že si snad Babiš myslí, že Evropa nesleduje jeho počínání a výroky, které pronese na naší půdě, nebo naopak my nevidíme, jak se chová, když přejede hranice České republiky. Nově se tak z muže, který EU nekritizuje pouze v otázce dotací, které tak rád pobírá a pomohly mu například dostavět jeho rodinné sídlo, stává bojovník za setrvání v Evropské unii.

Tento postoj však může sloužit nejen k vytvoření pozitivního obrazu v Bruselu, ale také k vytvoření dalších argumentů pro jeho podřízené z hnutí ANO, kteří tak loajálně brání svého šéfa v otázce trestního stíhání za podvod na Čapím hnízdě.

Několikrát jsme už z úst Radka Vondráčka a Taťány Malé slyšeli o tom, zda by nebylo lepší s vyšetřováním počkat, až Andrej Babiš nebude zastávat tak důležitou roli a dát raději průchod plynulému sestavování kabinetu a následné vládě majitele hnutí ANO. Nyní by si tito oligarchovi obránci mohli vzít za své i tvrzení, že Babiš je jediný, kdo zachrání Českou republiku před hrozbou opuštění Evropské unie.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?