Prezident Kazachstánu promluvil o vztazích s Putinem

Prezident Kazachstánu Nursultan Nazarbajev ve své knize Éra nezávislosti velmi ocenil efektivitu své mnoholeté spolupráce s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

„O významu vztahů mezi Kazachstánem a Ruskem dosvědčuje intenzita kontaktů na nejvyšší úrovni. Má mnoholetá plodná spolupráce s V. V. Putinem je z hlediska obsahu a výsledků výjimečným mezinárodněpolitickým fenoménem,“ podotkl Nazarbajev.

Kromě toho autor vyjádřil svůj názor ohledně schopností Vladimira Putina řídit chod státu.

„Má jednu velmi silnou osobní vlastnost, která je pro politika velmi důležitá. Je to schopnost učit se na základě vlastních zkušenostech. Putin v roce 2001 a Putin v roce 2017 jsou z hlediska své třídy a svého vidění zcela různí politici.

Samozřejmě že významné funkce a velké události vzdělávají lidi. Otázka však spočívá v tom, jaké závěry z tohoto vzdělávacího procesu si odnesou,“ poznamenal prezident Kazachstánu.

Na základě svého pozorování Nazarbajev uvádí, že Putin „jako vyjednavač používá zcela racionální a logické argumenty“. „Právě tak se budovaly všechny naše dvoustranné ekonomické vztahy,“ dodává prezident Kazachstánu.

Nazarbajev podotýká, že „spojenecké a dobré sousedské vzájemné vztahy mezi Republikou Kazachstán a Ruskou federací jsou významné samy o sobě a nezávisí na vnější konjunktuře a globálním politickém klimatu“.


Není zde článek celý?