Prezidentská debata na ČT se zaměří i na spolupracovníky kandidátů

Naprosto odlišný koncept, než nabídla první debata Miloše Zemana a Jiřího Drahoše na televizních obrazovkách, slibuje Česká televize, kde se oba kandidáti utkají ve čtvrtek večer. Podle zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT Františka Lutonského půjde třeba o program kandidátů, nebo o transparentnost jejich kampaně.

„Stanovili jsme si tři kapitoly té debaty. V jedné části nastolíme agendu my – půjde o klasický novinářský rozhovor se dvěma kandidáty, kdy se ptá dramaturgie a moderátorka České televize. V další části se budou ptát nejvyšší ústavní činitelé. Ve třetí části si stanoví témata sami sobě a navzájem si položí až tři otázky,“ sdělil Lutonský serveru Aktuálně.cz.

Potvrdil také, že na rozdíl od Primy se veřejnoprávní televize zaměří především na problémy, které může hlava státu aktivně ovlivnit. „Budeme zkoumat programy kandidátů, jejich motivaci, to, jak vedli kampaň, jak transparentně, a budeme se zajímat o jejich spolupracovníky,“ řekl Lutonský.

„Zároveň se budeme zajímat o politické dění, máme vládu v demisi a stíhaného premiéra. Dojde řeč i na zahraniční politiku, vztahy se spojenci a velmocemi,“ dodal.

Rozdílné bude i publiku. To by mělo být komornější než při show FTV Prima, kdy diváci pokřikovali, hlasitě se projevovali a skandovali jména svých favoritů. „Nebude tam těžce zvladatelná situace pro moderátora. Každý z kandidátů si může přivést třicet podporovatelů a to bude všechno. Víc lidí v publiku nebude. Jak si je vyberou a zvolí, bude na nich,“ řekl pro Aktuálně.cz Lutonský.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?