Proč je Babišova vláda bez Babiše ještě horší než s Babišem

Andrej Babiš je v nesnázích, a tak hledá možnost, jak se udržet u moci a vyhnout se předčasným volbám, kde by nemusel dopadnout zrovna nejlépe. Zlehka naznačuje, že by v další vládě nemusel být. Jeho ego musí nesmírně trpět, nicméně další jeho vláda bez něj může být ještě horší než ta, kterou oficiálně vede.

Babišova vláda bez Babiše bude ještě o dost nebezpečnější, než ta s Babišem. Zmizí z nich totiž hysterický, nesrozumitelně mluvící a z podvodu obviněný premiér, který každou druhou větou dokazuje, že před rokem 1989 patřil ke smetánce a estébákům. Babiš je totiž největším problémem své vlády. Místo něj přijde Richard Brabec. Jeho letitý blízký spolupracovník, který Babiše věrně poslouchá.

Richard Brabec je totiž jiný. Mluví česky, nekřičí, nerozčiluje se, usmívá se a zřejmě umí i vyjednávat, ne jen vydírat a vyhrožovat. A v tom je ta hrozba. Vláda Richarda Brabce může být úspěšná a velice nebezpečná, protože kdo jí bude ve skutečnosti řídit? Ne Brabec, ale jeho šéf Babiš. Jen nebude sedět na jednáních a křičet na partnery, bude Brabcovi posílat instrukce esemeskou z gauče. Jen esemeskou, pracovat s počítačem totiž neumí, jak neopatrně prozradila na kameru jeho mluvčí Kubovičová.

Představa, že Babiš nechá své zaměstnance vládnout, aniž by vládu ve skutečnosti řídil, je úsměvná. Dokud bude ANO ve vládě, bude ve vládě i Babiš. ANO poslouchá Babiše na slovo.

Richard Brabec v pozici premiéra rozhodně není důvodem k oslavám. Na propojení státu a Agrofertu se nezmění absolutně nic. Babišova moc zůstane. Šikana živnostníků bude pokračovat.

Není zde článek celý?