Profesionální placený lid na TV Barrandov. Čtěte časopis Revue FORUM

Televize Jaromíra Soukupa využívá zajímavou variantu, jak zvyšovat sledovanost u svých „vztahových“ pořadů a zároveň dávat vážnost vlastním politickým pořadům. Do obou formátů používá TV Barrandov placené komparzisty, kteří dokáží „zahrát“ osoby zkoušené osudem i rozlícený dav, který pokládá nepříjemné otázky v politických debatách. Problém je ovšem v tom, že vše je předem dáno scénářem a divák je tak obelháván, aniž by o tom věděl.

Komerční televize používá přes svou castingovou agenturu Medea Star „herce“, kteří jsou předem dobře instruování, jakou roli po nich Jaromír Soukup právě požaduje. Není tedy výjimkou, že se vzhledem k omezenému počtu komparzistů, stejní lidé objeví v jeden den v Nebezpečných vztazích Honzy Musila a hned další den v Aréně Jaromíra Soukupa.

Postarší paní, která si ubrečenému a „empatickému“ Musilovi stěžuje, jak se o ní nestarají její děti, tak u Soukupa najednou může vystupovat proti předsedovi odborářů Josefu Středulovi. Za pár tisícovek tak dobře poslouží hned ve dvou pořadech TV Barrandov.

Stejně tak se ve vysílání „točí“ i další komparzisté, pro něž je 300 korun za účinkování v publiku důstojnou odměnou za to, že dělají Soukupovi placenou klaku, kterou tak potřebuje, aby se v jeho Aréně, nebo Duelu nestalo, že by publikum vzalo směřování pořadů do svých rukou.

Samostatnou kapitolou jsou extremisté, kteří pravidelně navštěvují Arénu Jaromíra Soukupa a kladou dotazy, které od produkce obdrží před natáčením vytištěné, aby nedošlo k nedorozumění a nezeptali se na něco, co by se nehodilo do předem stanovené koncepce pořadu.

Zatímco ulhanost Honzy Musila, který hraje na city starších lidí, kteří jsou stěžejní diváckou základnou TV Barrandov, vzbuzuje pouze znechucení, ovlivňování politických debat, s jejichž objektivitou má Jaromír Soukup velký problém, je již skutečností, kterou by měla řešit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Jak se obsazuje „lid“ na TV Barrandov? Kteří lidé vám určitě přijdou povědomí? Kdo jsou extremisté, které ve svých Arénách používá Jaromír Soukup? To vše se dočtete v novém čísle časopisu Revue FORUM, který si můžete předplatit ZDE!

Není zde článek celý?