Prostitutky promluvily o nové éře v jejich profesi

Internet udělal práci prostitutek zajímavou a skoro bezpečnou. Uvádí se to v závěrech studie vědců z britských univerzit v Leicesteru a Strathclyde uveřejněné na portálu Beyond the Gaze.

Bylo dotázáno celkem 641 prostitutek z různých evropských zemí, které využívají internet při hledání klientů. Přes 80 procent jich uvedlo, že jsou spokojeny se svou prací a s pracovními podmínkami a že větší část pracovní doby pokládají za prospěšnou.

Díky internetu se značně snížila úroveň násilí vůči sexuálním pracovnicím. V online realitě se klienti dopouštějí mnoha zneužívání, avšak pouhých pět procent dotázaných prostitutek zažilo fyzické násilí. Díky internetu mohou být prostitutky stále v kontaktu a navzájem si poskytují psychologickou pomoc a zrazují se od požívání alkoholu a narkotik.

Další klad světové pavučiny spočívá v tom, že prostitutky dokázaly sestavit databázi klientů a mohou je lépe poznat ještě před návštěvou. Když dostane prostitutka email, dozví se jméno svého klienta a může si ověřit, jestli nemá záporné ohlasy.

Po zavedení internetu v oblasti sexuálních služeb přes dvě třetiny prostitutek prohlásily, že je práce přestala stresovat. 10 procent jich prohlásilo, že vydělávají dost slušně — přes 50 tisíc liber ročně.


Není zde článek celý?