Rada opět řeší TV Barrandov. Soukupovi je zkrátka objektivita cizí

Jaromír Soukup ve svých pořadech rád prohlašuje, jak mu nikdo nebude diktovat, koho si má zvát do svých show, na co se má ptát, nebo jaká témata má volit. Majiteli a řediteli TV Barrandov však dosud zřejmě nikdo nevysvětlil, že existují daná pravidla, která musí dodržovat, jinak by mohl dostat pokutu, nebo dokonce přijít o licenci. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání tak znovu musí mediálního magnáta a „moderátora“ upozornit, co zkrátka dělat nesmí.

Přestože už Soukup musel vysvětlovat, proč protežuje hnutí ANO, Tomio Okamuru a Miloše Zemana, aniž by se přitom aspoň tvářil, že dělá objektivní politické pořady, nezabralo to. Jediné, na co se majitel TV Barrandov zmohl, byly plamenné proslovy ve svých pořadech o tom, jak jsou špatní ti, kterým vadí, že si „dělá co chce“.

Své si vyslechl Dominik Feri i prezidentský kandidát Marek Hilšer, kterému přišlo divné, proč není na Barrandov pozván do debat, o kterých Soukup tvrdil, že objektivně představí všechny kandidáty na Hrad, nebo alespoň ty, o kterých mu jeho mediální agentura sdělila, že mají šanci se postavit proti Miloši Zemanovi.

Pozvání nakonec místo Hilšera, který v prvním kole skončil téměř s deseti procenty, tak dostal Mirek Topolánek, který byl pro šéfa komerční stanice zajímavější, přestože jeho výsledek nakonec nebyl tak výrazný.

Aby však Jaromíru Soukupovi nebylo líto, že RRTV zatím řešila „jen“ jeho Arénu a Duel, nyní přichází stížnost i na Aféry. Ty vznikly v okamžiku, kdy nepoučitelnému „moderátorovi“ někdo namluvil, že je skvělý a čtyři pořady, jejichž je průvodcem, jsou málo.

Nešikovnost Soukupa, který ani nezastírá, jak moc fandí současné vládnoucí dvojici a extremistovi z SPD, tak zajistila komerční stanici další trable. Zatím stále ve stadiu podání vysvětlení, později možná doplněné drobnou pokutou, kterou bohatý ředitel skupiny TV Barrandov bez problémů zaplatí.

Reakce, která přijde z obrazovek televize, snoubící lživé vztahové pořady a ovlivněné politické show, je jasná. Při nejbližší možné příležitosti se Soukup rádobyvtipně oboří na Radu, i mnohé další. Zda to kromě České televize, Kalouska, Feriho, Sobotky, Hilšera, Horáčka nebo Fialy bude i někdo „nový“, tuší zatím jen „moderátor“ Jaromír Soukup, který stále žije v bludu, že i negatvní reklama je reklama.

Není zde článek celý?