Radioaktivní odpad z Černobylu se využívá pro zajištění kybernetické bezpečnosti kryptoměn

Vývojáři kryptoměny zcash využili jaderný odpad z Černobylu, aby zajistili bezpečnost digitální měny, píše web televize RT.

Jak uvádí RT, v rámci ceremonie Powers of Tau, která má vytvořit a rozšířit kryptografický ‚toxický odpad‘, Ryan Pierce a Andrew Miller využili radioaktivní grafit z černobylské jaderné elektrárny, aby vytvořili nízké záření gama a beta, které pak bylo konvertováno do náhodných číslic, jež vygenerovaly veřejné parametry pro kryptoměnu zcash.

„V Powers of Tau jde pouze o výrobu a bezpečné ukládání kryptografického ‚toxického odpadu‘. Takže co může být lepším způsobem pro vytváření entropie než opravdový radioaktivní toxický odpad?“ napsal Miller do elektronického mailing listu zcash.

Aby digitální „odpad“ neskončil v nesprávných rukou, Pierce a Miller provedli tento zvláštní postup v malém soukromém letadle na obloze nad Illinoisem a Wisconsinem ve výšce asi jednoho kilometru.

Tento neobvyklý letecký obřad měl zajistit, aby heslo, které bylo použito pro vytvoření zcash, nebylo kompromitováno třetími osobami, což je zásadní podmínkou pro zajištění důvěry ke kryptoměně.
Zcach je dnes 26. nejdražší kryptoměnou s tržní kapitalizací přes 1,3 miliardy dolarů, uvádí portál CoinMarketCap.


Není zde článek celý?