Rekonstrukce státu chce bránit demokracii. Aktivisté zapomněli, jak pomáhali Babišovi?

Rekonstrukce státu, jedna z rádoby protikorupčních organizací, o něž miliardář Andrej Babiš opíral před lety svůj mocenský útok na českou politiku, oznámila, že zohlední proměnu témat veřejné diskuse a místo boje s korupcí se soustředí na obranu demokracie. Na ohrožení demokracie prý aktivisty upozornili jacísi „experti“. To tedy brzo.

Tuto novinku popsal v rozhovoru pro server Hlídací pes  Josef Karlický ze sdružení právníků Frank Bold (původně Ekologický právní servis), které nátlakovou skupinou Rekonstrukce státu založilo.

Víte, jak velmi snadno poznáte, že je celá takhle údajná rekonstrukce státu jen tragikomický mediální cirkus? Velmi jednoduše.

Když se někdo, kdo tvrdí, že bojuje proti korupci, nechá neustále využívat Babišem, udržuje s Babišem plodnou spolupráci a vytvoří spolu s Babišem široký společenský proud, do jehož čela se může postavit jako přirozený vůdce právě Babiš, tak není ve skutečnosti žádným bojovníkem proti korupci, nýbrž je Babišovým poskokem. On to totiž byl právě Babiš, kdo se tu nejméně patnáct let neustále snažil „pást politiky“. A když zjistil, že ho ti politici neposlouchají podle jeho představ, tak začal bojovat proti tomu, co zde osobně spoluvytvářel.

A nyní, kdy už je zřejmě korupce v naší zemi vyřešena, protože Babiš je premiérem, tak je třeba začít bránit demokracii? Škoda, že se tomu tito aktivisté nevěnovali už před pěti lety, kdy byla skvělá příležitost projevit statečnost. Tehdy totiž Babiš vytvořil konglomerát ekonomické, politické a mediální moci a aktivistům z Rekonstrukce státu to nejen nevadilo, ale moc rádi  se tetelili a hřáli na slunci zájmu Babišových médií.

Možná organizace Rekonstrukce státu prodělala hlubokou sebereflexi. Zatím tomu ale moc nenasvědčuje skutečnost, že pan Karlický se strašně nechtěl v rozhovoru pro Hlídacího psa k Babišovi vůbec vyjadřovat. Třeba ale jen hledá slova, jak vyjádřit omluvu za to, že se organizace Rekonstrukce státu tak mohutně podílela na vytvoření Babišových nových pořádků.

Není zde článek celý?