Rodina somálských migrantů dostala dům v exkluzivní londýnské čtvrti za téměř 60 miliónů korun

Tisková zpráva informovala, že rodina somálských migrantů dostala dům v hodnotě 2 milióny liber (asi 60 miliónů korun) v exkluzivní části Londýna.  

Panuje zde názor, že majetek v Clerkenwell je nyní jedním z nejdražších obecních domů v Británii.

Deník Express napsal:

Muriidi Abati (57), jeho žena Maryan Mohamedová (44), žili 15 let v gruzínském městském domě se sedmi dětmi ve věku od 8 do 23 let.

Čtyřpodlažní městský dům by mohl být pronajatý soukromé osobě za 900 liber týdně, ale uklízeč pan Abati, který dostává 7 liber za hodinu, zaplatí pouhých 90 liber Islingtonské radě v severním Londýně.

Paní Mohamedová řekla: „Jsme velmi šťastni a vděčni, že jsme dostali tento dům. Je smutné, že není dost takových domů pro každého.“

Kritici však uvedli, že je to „směšné“, že byl uprchlíkům poskytnut „dům pro milionáře“, zatímco mnoho rodin je nuceno žít ve špíně.“

John Bickley, mluvčí UKIP uvedl: „Rada má povinnost optimalizovat své aktiva financované daňovými poplatníky ve prospěch všech obyvatel. Vzdávání se multi-miliónových domů nebo jejich pronajímají za směšnou částku je špatná návratnost těchto aktiv.

„Měly by být prodány a výnosy investovány do cenově dostupného sociálního bydlení, což by bylo k prospěchu pro větší počet obyvatel.“

Nemovitost zahrnuje hernu v suterénu s nejmodernější 50palcovou televizí, zatímco obývací pokoj má dvě kožené sedací soupravy a masivní koženou židli.

Nemovitost se nachází v okrese Clerkenwell v Islingtonu – vyhledávané oblasti, která se pyšní restauracemi a moderními bary s michelinskými hvězdami a je domovem světově proslulého divadla Sadler’s Wells a trhu Smithfield.

Určitě musí existovat v takové situaci kompromis.

Existuje skutečně mnoho, mnoho dalších rodin, které potřebují trvalé bydlení a které jistě nebudou mít takové štěstí.

Není zde článek celý?