Rogozin doporučil hledat „slabé stránky“ Ruska v Londýně

Ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin se vyjádřil k prohlášení náčelníka generálního štábu Velké Británie Nicholase Cartera, jenž uvedl, že Západ musí najít slabé stránky Ruska.

„Hledejte naše ‚slabé stránky‘ v Londýně, ony už se u vás dávno zabydlely,“ napsal Rogozin na svůj Facebook.

Co měl přesně na mysli, však nevysvětlil.

Včera Carter prohlásil, že je nutné přiznat, že si Moskva „váží pouze síly a silných“. Západ má podle něj „přijít na slabé stránky Ruska a pak si počínat asymetricky“.

Náčelník britského generálního štábu dodal, že je nutné vytvořit v zemích, sousedících s Ruskem, stabilní politické instituce, aby byly schopny odolat jak vnějšímu, tak i vnitřnímu tlaku. Generál se rovněž domnívá, že je nutné zvýšit energetickou nezávislost západních zemí, zachovat protiruské sankce a stejně tak i vojenskou přítomnost Severoatlantické aliance ve východní Evropě.

Člen výboru ruské Státní dumy pro mezinárodní vztahy Sergej Železňak se domnívá, že Carterovo prohlášení lze „vnímat jako hrubou provokaci a ohrožení bezpečnosti naší země“. Podle poslance NATO zvyšuje nátlak na Moskvu a nadále se rozšiřuje na východ. Zvyšování výdajů na obranu je pak podle něj odůvodňováno neexistující ruskou hrozbou.


Není zde článek celý?