Ruská garda vzala pod svou ochranu energomost na Krym

Členové Ruské gardy (Federální služby vojsk národní gardy RF) vzali pod svou ochranu objekty energetického mostu na poloostrově, řekl novinářům náčelník správy Ruské gardy pro republiku Krym generálmajor Stěpan Gajdaržijskij.

Ruská garda se dočasně ujala ochrany energetického mostu na Krym v roce 2016.

„Dnes pod ochranu — skupina odjela, bereme Kafu (rozvodna — red.), začínáme se věnovat ochraně energomostu. Před tím ho ochraňovala vnitřní vojska, od 1. ledna to vše (ochranu — red.) bereme pod mimořádné zabezpečení, podle usnesení vlády, včetně objektů v Kerči,“ řekl Gajdaržijskij.

Generálmajor uvedl, že Ruská garda celkem ochraňuje na Krymu 16 důležitých státních objektů. V období svátků je režim služby členů Ruské gardy zesílen, dodal Gajdaržijskij.

Krym byl zcela zbaven proudu v noci na 22. listopadu 2015. následkem zničení opor přestaly fungovat všechny čtyři elektrické sítě, vedoucí z Ukrajiny. Na Krymu a v Sevastopolu byl zaveden mimořádný režim, rozvrhy havarijního odpojení elektřiny. Situace se zlepšila s postupným spouštěním energomostu z Krasnojarského kraje s kapacitou 800 MWt.


Není zde článek celý?