Šéf Adidas sdělil, jak škodí Západu protiruské sankce

Šéf německého koncernu Adidas Kasper Rorsted má za to, že Západ potřebuje zlepšit vztahy s Ruskem. Řekl to v interview pro list Frankfurter Allgemeine Zeitung.

„Ten, kdo si myslí, že trestáme sankcemi pouze Rusko, se mýlí. Na Západě to vedlo k ztrátě velkého počtu pracovních příležitostí. Politici ale tento fakt radši zamlčují,“ prohlásil Rorsted.

Dál poznamenal, že není proti sankcím, ale Západ potřebuje najít východisko ve vztazích s Moskvou, protože „se nedá konfrontovat léta.“

„Poznám Rusko mnoho let, pociťuji s ním spřízněnost. Líbí se mi tato země, její obyvatelé, a myslím, že z kulturního hlediska je Rusko mnohem blíž k Evropě než jiné,“ řekl.

Rorsted si myslí, že s ohledem na neklidnou světovou situaci, měli by evropští politici hledat spojence, místo toho, aby se se všemi hádali.

Ukrajinské úřady obvinily předtím tři německé firmy z porušení sankcí a protizákonné činnosti na Krymu, patří k nim také Adidas. Ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin slíbil, že „potrestá tyto společnosti politicky a právně.“


Není zde článek celý?