Shrnutí čtyř debat: Zeman patří do důchodu, Drahoš na Pražský hrad

Miloš Zeman v poslední debatě. |

Miloš Zeman svoji převahu v počtu debat mezi prvním a druhým kolem nedokázal využít. Drahoš byl v kondici především v té poslední, nejdůležitější debatě. Projevil se jako sebevědomý a slušný státník. Pomyslný seriál předvolebních debat vyhrál.

Miloš Zeman se snažil. Ještě před pěti lety by předvolební klání možná vyhrál. Teď tomu ale bylo jinak. Snažil se hodně, ale věk, choroby a připraveného, kultivovaného soupeře nepřemohl. Ačkoliv má Zeman pověst dobrého rétora, v debatách se tak projevil jen částečně a především, tuto jeho schopnost zcela zazdily nečekané zásadní „seky“, kterých se dopustil a za které zjevně může jeho zhoršený zdravotní stav.

V první debatě víc lhal a uváděl zavádějící informace, než mluvil pravdu. V druhé mluvil z cesty, místo vyprávění pohádky, chtěl kouřit pohantu (?!) a během reklamní přestávky si přímo ve studiu zapálil cigaretu. Ve třetí debatě, kde už byl i Jiří Drahoš, působil Miloš Zeman velmi rozjařeným dojmem. Jeho lidé v běsnícím publiku pískali a bučeli na Drahoše. Z toho měl Zeman radost, evidentně se tam cítil dobře. Přesto byla debata vyrovnaná. V poslední pak už byla jasná převaha Jiřího Drahoše. Zeman s sebou neměl zfanatizovaný ječící dav. Proti Drahošovi byl sám. A to mu zjevně nesedělo. Nebyl příliš pohotový, opakoval to, co řekl již několikrát, naprosto zbytečně a ke své škodě se zastával figurek tuzemské podnikatelsko-politické scény (Babiše, Mynáře, Nejedlého). Naprosto překvapivý pak byl jeho „sek“ ve chvíli, kdy se Jiřího Drahoše zeptal, proč vlastně mluví o jistém tématu. Přitom on mu otázku k tomuto tématu sám pokládal. Za to si Zeman vysloužil posměch publika. Zeman byl ve čtvrteční debatě v jasné defenzivě. Jiří Drahoš měl převahu a ještě se u toho usmíval. Že se Zemanovi debata nepovedla, potvrzují i proruské servery, které ho tradičně oslavují. Tentokrát píší o tom, jak moc bylo vše zmanipulované. Sám Zeman jim ale vzal vítr z plachet tím, že během závěrečných titulků složil poklonu Světlaně Witowské, která debatu moderovala. Ovčáčkovi se teď bude velice špatně útočit na Českou televizi, když ji šéf v živém přenosu pochválil…

Sečteno, podtrženo. Miloš Zeman už na prezidentskou funkci nemá. Televizní debaty to potvrdily. Zlomilo ho zdraví. Kromě velice špatné chůze, vzhledu nemocného člověka už mu zlobí i mozek. Miloš Zeman patří do důchodu, na Vysočinu. Jiří Drahoš patří na Pražský hrad.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?