Sociální demokraté jsou ze hry, Babiš chce vládnout s komunisty a extremisty

Andrej Babiš a Tomio Okamura. | FOTO: ČTK

Povolební jednání o sestavení vlády, která by mohla získat důvěru poslanecké sněmovny, jsou opět v plném proudu. Po totálním neúspěchu Andreje Babiše, který s prvním návrhem kabinetu přesvědčil pouze prezidenta Zemana a své spolustraníky, zřejmě vsadil majitel hnutí ANO na, pro něj, nejjednodušší řešení. Sestaví vládu s komunisty a extremisty. Vládu, která bude ostudou pro naši zemi po celém světě.

Slova současného premiéra v demisi o tom, jak se snaží vytvořit koalici, která by pomohla České republice v rozkvětu a blahobytu jsou očividně pouhou kouřovou clonou pro jeho mocenský plán. Jednání s tradičními stranami nedopadají pro šéfa hnutí ANO vůbec dobře, a tak zřejmě vsadí na variantu, před kterou varovali mnozí již před volbami.

Buď vytvoří vládu se zástupci KSČM a SPD, nebo alespoň získá jejich podporu pro svůj vysněný jednobarevný kabinet, který bude fungovat přesně podle všech představ a příkazů svého předsedy. Posledním důkazem může být zrušené jednání s ČSSD, o kterém dnes informoval Milan Chovanec.

Babiš prý chce počkat, až budou mít sociální demokraté nové vedení a poté se možná k diskuzi s koaličním partnerem z minulé vlády vrátí. Socialisté však mají sjezd až 18. února, což je v čase, kdy už bude mít Babiš zřejmě složenu novou vládu, se kterou posléze předstoupí před poslaneckou sněmovnu.

Riziko, že by do jednání o novém kabinetu mohl „hodit vidle“ Miloš Zeman nehrozí, jelikož současná hlava státu jasně deklarovala, že Babiš bude premiérem za každou cenu, i v případě, že by se Zemanovi nepodařilo obhájit funkci.

Chystá se tedy ostudná vláda, ve které se po boku oligarchy objeví okamurovci a bolševici. Varianta, která straší nejen demokratické politiky, ale odpor vyvolává i v Bruselu. Varianta, která nás vyloučí ze hry při všech důležitých jednáních v rámci Evropské unie i na celosvětovém poli. Varianta, kterou vymyslel mocichtivý velkopodnikatel a mstivý prezident.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?