Šojgu anoncoval nové smlouvy o dodávkách S-400 na Blízký východ

Moskva jedná o prodeji protiletadlových raketových komplexů S-400 Triumf do zemí Blízkého východu a Jihovýchodní Asie, prohlásil ministr obrany RF Sergej Šojgu. Informuje o tom agentura RIA Novosti.

Označil S-400 za „unikátní komplexy s nepřekonatelnými taktickými a technickými charakteristikami“ a dodal, že to potvrzuje nedávno uzavřená smlouva o dodávkách těchto komplexů do Turecka, jedné ze členských zemí NATO.

Šojgu přitom zdůraznil, že „bez projednání otázek nákupu ruských zbraní se dnes neobejde ani jedna naše schůzka anebo jednání se zahraničními kolegy“.

Podotkl, že v současné době jsou dva komplexy Triumf ve stavu 24hodinové pohotovosti v Sýrii.

Podle slov ministra obrany je Rusko ochotno podělit se o zkušenosti z použití své techniky a zbraní v této arabské republice.

„Je to především naše bojové letectvo, technika a zbraně Pozemních vojsk, Síly pro speciální operace a zvláště ruské systémy PVO. Nejde jen o takové komplexy, jako je Pancir, které se využívaly v Sýrii, ale o i o protiletadlové raketové systémy S-300 a S-400,“ řekl Šojgu.

List The Times of India včera s odvoláním na vojenský zdroj oznámil, že Rusko a Indie ukončují jednání o dodávkách pěti oddílů S-400.


Není zde článek celý?