„Soros aktivně lobuje proti Maďarsku“

Vedoucí představitel maďarské trany Fidesz Gergely Gulyas poskytl dlouhý rozhovor maďarskému kanálu ATV, kde diskutoval o řadě vnitřních politických záležitostí, o „Sorosově plánu“ a o vztazích s Německem.           

Když hovořil o „Sorosově plánu“, Gulyas připomněl, že samotný maďarský miliardář zveřejnil článek nazvaný „Tady je můj plán na vyřešení azylového chaosu“. Takže Sorosův plán existuje. Můžeme diskutovat o jeho vlivu a efektu, ale jak se dočtete, těžko můžeme debatovat o tom, zda tento plán vůbec existuje,“ dodal.

Politik zdůraznil, že George Soros není jen symbolickou postavou pro-imigrační politiky, protože „provozuje aktivní lobystickou aktivitu proti Maďarsku. Maďarsko Soros označil za mafiánský stát a udržuje vážný tlak v Evropské komisi, v Evropském parlamentu, v nevládních organizacích a v tisku, které ovládá, na podporu migrace a urážek Maďarska.“

Pokud jde o Německo, politik řekl, že ještě není známo, kdy a jaká vláda se bude v Berlíně utvářet, ale Fidesz udržuje vztahy se svými spojenci, CDU a CSU. Gulyas poukázal na to, že nelibost německého tisku vůči maďarské vládě negativně ovlivňuje německou veřejnou diskuzi, ale vztahy mezi oběma stranami jsou dobré.

„70-80% německého tisku je levicový nebo zelený. Oni se dívají upřímnou a očividnou nenávistí na všechny hodnoty, které představuje maďarská vláda, na význam křesťanských kořenů, na skutečnou konzervativní rodinnou politiku, na uznávání a ochranu tradičního rodinného modelu, na Evropu národních států.“

(Hungaryjournal/ svobodnenoviny.eu Gergely Gulyas Foto: alchetron.com)

Není zde článek celý?