Spánek s rodiči označili za smrtelně nebezpečný

Britský vzdělávací úřad zveřejnil statistiku kojenecké úmrtnosti při spánku spolu s rodiči. The Independent upozornil na to, že v důsledku spaní s dětmi každoročně umírá 133 dětí.

Vědci zveřejnili roční statistiku: 141 kojenců zemřelo ve Velké Británii při spánku s dospělými v roce 2017, 131 v roce 2016, 121 v roce 2015, 141 v roce 2014 a 131 v roce 2013.

Pracovnice asociace pro zabránění kojenecké úmrtnosti ve spánku The Lullaby Trust Francine Batesová doporučuje vzít v úvahu všechny rizikové faktory, které má spánek v jedné posteli s kojencem. „Pravděpodobnost náhlé smrti se zvyšuje, když alespoň jeden z rodičů kouří, pil před usnutím alkohol nebo požil drogy, anebo je prostě silně unaven. V rizikové skupině jsou také nedonošené děti a kojenci s nedostatečnou váhou,“ podotkla.

Představitelé The National Childbirth Trust doporučují, abyste se přesvědčili, že dítě určitě nespadne z lůžka a že přikrývka mu nezakrývá obličej. Kategoricky zakazují spát s dětmi na pohovkách nebo křeslech. Doporučují také, aby bylo dítě položeno na záda a umístěno tak, aby se jeho nohy dotýkaly okraje lůžka nebo kolébky.


Není zde článek celý?