Špinavé a těsné vítězství není důvod k oslavám, ale ke studu

Miloš Zeman a polibek první dámě. | FOTO: Zbyněk Pecák

Jako by Miloš Zeman zválcoval Jiřího Drahoše. Tak horečně oslavují fanoušci staronového prezidenta výsledek voleb. Měli by se spíše stydět. Důvodů je hned několik. Žádné válcování se nekonalo.

Vítězství MIloše Zemana bylo mimořádně těsné. To dokazuje, že není prezidentem dolních deseti milionů, jak s oblibou hlásí. Není prezidentem ani pěti milionů. Je prezidentem 2,8 milionů lidí. To není moc, vzhledem k tomu, že v České republice je 8,5 milionu voličů. Fakta jsou tedy taková, že převážná část země Zermana nevolila. Ostuda, ne důvod k oslavě.

Jeho kampaň byla naprosto ostudná a špinavá. Část zaplatili daňoví poplatníci, část neznámé peníze, možná z Ruska, možná z Číny. Kampaň placená státem byla v podobě předvolebních výjezdů do krajů, které Zeman v posledních měsících intenzivně absolvoval. Ubytování, pohoštění, dárky, pódia, ozvučení a další platily kraje, města a obce. Dopravu, hlídání a vodění prezidenta platil stát prostřednictvím Kanceláře prezidenta republiky. Zbývající část kampaně je financována z neznámých zdrojů. Všichni kandidáti postupovali naprosto transparentně, jen Zeman ne. Zemi oblepil billboardy a plakáty. Nikdo neví, kdo to zaplatil. Opět, to je spíš ostuda než důvod k oslavě. Poslední fáze kampaně byla také mimořádně lživá a vyvolávala poplašnou zprávu.

Zemanovci by se měli stydět především za to, že horko těžko dostali do náročné a zodpovědné funkce prezidenta evidentně nemocného člověka, jehož stav se zhoršuje den ode dne. Jen proto, aby se udrželi ve funkcích, jen proto, aby jim zůstaly lukrativní vizitky a další výhody. Ten, kdo by měl Miloše Zemana skutečně rád, přál by mu spokojený odpočinek na Vysočině nebo někde v lázních.

Fanoušci Miloše Zemana nemají důvod k oslavám, měli by se stydět.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?