Téměř 40 dětí zemřelo v USA na chřipku

Počet dětí, jež umřely v důsledku vypuknutí sezónní chřipky téměř ve všech státech USA, dosáhl 37, což vyplývá z dat Střediska pro kontrolu a prevenci chorob při vládě (CDC).

Podle zprávy vypukla chřipka v 39 amerických státech a také v Portoriku. Z ostrovu Guam v Pacifiku také hlásili vypuknutí této choroby v některých okresech. Americké Virginské ostrovy v Karibském moři zaznamenaly pouze jednotlivé případy. Počet hospitalizací se symptomy připomínajícími chřipku činil 41,9 na 100 tisíc lidí.

„Očekáváme další zprávy o smrti dětí, stejně jak tomu bylo v jiných těžkých sezónách,“ sdělil mluvčí CDC Dan Jernigan, kterého cituje USA Today. Podle jeho slov si vyžádala chřipka v letech 2014-2015 životy 148 dětí.

Jernigan má za to, že se epidemie roku 2018 podobá té, co vypukla před třemi lety. Tenkrát onemocnělo celkem 34 milionů lidí. Do nemocnice se dostalo 710 tisíc, 56 tisíc zemřelo. Nynější epidemie se vyznačuje tím, že stabilně trvá po celé zemi tři týdny, místo toho, aby přecházela z jednoho okresu do druhého.


Není zde článek celý?