Topolánek čeká občanskou neposlušnost. „Republika se nám skládá před očima“

Prezidentský kandidát Mirek Topolánek se při středeční debatě ostře vyjádřil směrem k Andreji Babišovi, Miloši Zemanovi a jejich vládě. Řekl také, že se diví, že tu nemáme občanskou neposlušnost, vzhledem k tomu, co se v zemi děje. „První polistopadová republika se nám sama skládá před očima. Navzdory tomu, že žijeme v nejšťastnější době, dějí se věci, které jsou absolutně nemyslitelné,“ řekl jednoznačně Topolánek.

Dále zkritizoval Babiše. Řekl také, že by stát měl zveřejnit zprávu OLAF. „Premiér nepotřebuje lustrák a může být trestně stíhaný za podvod. Předsedou bezpečnostního výboru může být šiřitel konspiračních teorií. SPD a KSČM mají podporu Hradu a vítěze voleb. Ryba smrdí od hlavy, Zeman a Babiš otevírají cestu nástupu druhé polistopadové republiky,“ vyjmenoval Topolánek.

A doplnil, co on hodlá přinést. „Miloš Zeman přinesl na Hrad ruské dumky. Chci tam vrátit srdce, jazz a standartu“.

Podle Topolánka jsou velkým problémem fake news a ovlivňování veřejnosti, vyjádřil podporu seriózním médiím. „Pokud nebudeme mít svobodná média, můžeme zapomenout na demokratický vývoj v této zemi,“ řekl Topolánek s jasným odkazem na média Andreje Babiše, která nepřinášejí čtenářům informace o kauzách Andreje Babiše.

Není zde článek celý?