Troška oslavuje Zemana: Volte ho, bude nad námi bdít jako nikdo jiný

Láska držitele státního vyznamenání z rukou Miloše Zemana k současné hlavě státu je doslova neutuchající. Zdeněk Troška se již po několikáté na stránkách Parlamentních listů svěřil, proč se domnívá, že by měl prezidentem zůstat nynější hradní pán. Ochrání nás prý před hrozbou z EU, nikomu nepoklonkuje a hlavně, pod jeho vedením budeme dalších pět let žít v klidu a pokoji.

Troška zřejmě žije ve svém filmově-pohádkovém světě a absolutně rezignoval na vnímání skutečného dění v naší zemi. Prezidenta totiž hodnotí zcela nekriticky. „Zeman je osobnost a svůj, ať si říká, kdo chce, co chce, a nedá si jimi ani nikým jiným foukat do kaše. Před nikým se nehrbí, nikomu nepoklonkuje, nebojí se říct svůj názor, stojí si na svých zásadách a přesvědčení a hlavně chrání svoje občany před hrozbou z EU,“ vypráví režisér v rozhovoru pro hradní Parlamentní listy.

„Nikoho se nebojí, ale oni se bojí jeho, protože jim prostě překáží, to je to celé. Že řekne na rovinu, co si myslí, a někdy i drsněji, je správné, protože ušlechtilá politická korektnost mnohých ostatních politiků vede nakonec do pr*ele,“ přitvrzuje bodrý Troška.

Podle jeho slov pouze současná hlava státu udělá naše občany šťastnými. „Pokud chceme žít ještě dalších pět let v klidu a pokoji v naší krásné zemi, volte pana Zemana. Ten bude bdít nad námi jako nikdo a já věřím, že se spolu s Maďary, Slováky a Poláky ubráníme nesmyslné a zhoubné politice EU,“ říká režisér, který zjevně problematiku Evropské unie sleduje pouze na internetovém portálu, pro který poskytl interview.

Svůj názor má Troška i na své kolegy z branže, kteří se rozhodli podpořit Zemanova protikandidáta Jiřího Drahoše. „Myslím, že je to víceméně uražená msta za to, že se prezident Zeman vyjadřuje o pražské kavárně tak, jak se vyjadřuje, na rovinu a s určitou sarkastickou nadsázkou, která ovšem v jejich očích snižuje jejich uměleckou velikost,“ zkritizoval umělce, kteří nesdílejí jeho neobjektivní názor na Miloše Zemana.

Není zde článek celý?