V Radě oznámili, proč nezbavili Poklonskou ukrajinského občanství

Státní migrační služba Ukrajiny nezbavila občanství bývalou prokurátorku Natalji Poklonskou. Oznámil to poslanec Nejvyšší rady Serhij Leščenko ve vysílání televizní stanice NewsOne.

Podle názoru poslance se nemohla Poklonská stát poslankyní Státní dumy, kdyby nedostala ruský občanský průkaz. Nicméně na Leščenkův dotaz mu zaslala Státní migrační služba oficiální dopis, podle něhož nemá tento rezort dokumentární potvrzení, které by umožnilo nastolit otázku zbavení Poklonské ukrajinského občanství.

„Ti (ve Státní migrační službě Ukrajiny) nemají informaci o tom, že porušila zákon Ukrajiny o dvojím občanství,“ rozčílil se Leščenko.

Natalja Poklonská pracovala v orgánech prokuratury Ukrajiny v letech 2002 až 2014. Po státním převratu v Kyjevě v únoru 2014 a následujícím referendu na Krymu řídila prokuraturu republiky Krymu. V roce 2016 se stala poslankyní Státní dumy.

V roce 2016 zahájila Generální prokuratura Ukrajiny vůči Poklonské trestní řízení na obvinění z velezrady. Poslankyně označila vyšetřování za politicky motivované.


Není zde článek celý?