V Rusku začíná pracovat systém tax free

Systém tax free začíná pracovat v Rusku. Občané cizích států, jež nejsou členy Eurasijské ekonomické unie (EAEU), si mohou nechat vrátit 18 % DPH z výrobků, které si zakoupili v Rusku a hodlají vyvést mimo území EAEU.

První města, kde začne platit tax free, budou Moskva, Petrohrad a Soči.

Aby si cizinec mohl nechat vrátit peníze, tak musí během jednoho dne koupit zboží v hodnotě alespoň 10 tisíc rublů včetně DPH a nechat si vystavit účtenku.

Zákon umožňuje vrácení částky DPH, která byla vystavena maloobchodními podniky na zboží, jež bylo prodáno občanům třetích zemí, jež nejsou členy EAEU. Pro kompenzaci DPH maloobchodní organizace budou elektronicky posílat informace z účtenek do ruské Federální celní služby, která je rovněž v elektronické podobě přepošle do daňového úřadu.

Do 1. října 2018 budou platit dočasná pravidla pro předkládání dokladů, které potvrzují oprávněnost nároků na náhradu DPH v rámci systému tax free. Později vznikne automatizovaný systém pro výměnu informací příslušných struktur.

Systém tax free se nevztahuje na zboží, na které je uvalena spotřební daň. Ruská vláda si vyhrazuje právo určovat další zboží, za které nelze získat finanční náhradu.


Není zde článek celý?