„Vaše heslo, prosím“: v USA vám na pasové kontrole prohledají smartphone

Podle nových amerických předpisů cestující mohou být na hranici vyzváni o sdělení hesla ke svým elektronickým zařízením, uvádějí média. Tato nová bezpečnostní opatření mají být reakcí na růst teroristických útoků v Evropě a násilí na Blízkém východě

Podle nových předpisů americké celní a pohraniční kontroly cestující budou mít povinnost předložit svá elektronická zařízení obsahující data, jako jsou mobily nebo tablety, celním orgánům k inspekci.

V případě, že cizinci neuposlechnou, tak jim může být odepřen vstup do země a mohou jim být dokonce zabaveny jejich přístroje. Vládní činitelé však zdůrazňují, že se tyto důkladné prohlídky dotknou pouze nepatrné části zahraničních cestujících a jsou nezbytné pro boj proti terorismu, dětské pornografii a další kriminalitě.

Doposud američtí celní úředníci již mohli provádět zběžnou kontrolu zapnutých notebooků a smartphonů a v případě nutnosti pečlivěji ohledat podezřelé cestující.

Na žebříčku „nejděsivějších“ pohraničních kontrol turisté většinou umisťují Spojené státy na první místo hned po Spojených arabských emirátech.


Není zde článek celý?