Ve Francii na Silvestra hořely stovky aut, více než 500 lidí bylo zatčeno

Silvestrovské oslavy ve Francii se ukázaly být nejen časem radosti, ale také zoufalým prokletím pro policisty a personál záchranné služby, kteří čelili masovým nepokojům po celé zemi.          

Počet vozidel zapálených během slavností, které se dostaly mimo kontrolu v Paříži i dalších francouzských městech, přesáhl 1000, informovalo francouzské ministerstvo vnitra, které řešilo silvestrovské oslavy. Počet žhářských útoků „mírně překročil“ loňská čísla, kdy bylo zapáleno 935 vozů, dodalo ministerstvo.

Nicméně, v loňském prohlášení ministerstvo ve skutečnosti uvedlo 650 spálených vozidel a ne 935 – což znamená, že nárůst může být mnohem vyšší. Policie informovala, že oba čísla byla nižší, než v důsledku podobné události v letech 2012 a 2013, kdy bylo spáleno 1193 a 1067 vozů.

V prohlášení se dále uvádí, že během slavností bylo zatčeno 510 lidí, což byl podle ministerstva„významný nárůst“ oproti loňským 454 zatčením. Počet osob obviněných z různých trestných činů se podle ministerstva rovněž zvýšil z 301 na 349.

Po zvážení všeho, ministerstvo uvedlo, že Nový rok byl oslaven „klidně“ a vše proběhlo „hladce“ a popsalo všechny incidenty jako „určitý počet běžných nepokojů“. Ve Francii se však takové „incidenty“ vyvinuly do nějakého druhu tradice.“

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)

Není zde článek celý?