Veleba utekl před otázkami Veselovského. Prý si nevzpomíná, kdo platil Zemanovu kampaň

Bývalý komunista, dnes předseda Strany práv občanů Jan Veleba | FOTO: archiv

Senátor Jan Veleba, fanoušek Miloše Zemana a předseda Strany práv občanů, se dostal do nepříjemné situace s moderátorem Janem Veselovským v DVTV. Když nedokázal odpovědět na to, jestli SPO platila Zemanovi kampaň a jestli je jeho účet transparentní, raději utekl.

“Myslím si, že mluvíte o petiční akci…” zamotával se Veleba hned po otázce týkající se kampaně Zeman znovu. “Já sám ji neplatím,” dodal s tím, že se jedná o veřejné zdroje. Veselovský jej však konfrontoval s faktem, že se na kampani podílel spolek Přátelé Miloše Zemana. “To jsou lidé, kteří ho podporují…” vykrucoval se Veleba.

“Tak jako… až bude… odkud jsou peníze… odkud jsou peníze Drahoše? Odkud jsou peníze Topolánka?” ptal se Veleba. Moderátor se jej však ptal dál. “To je podle mého názoru spousta lidí, kteří sympatizují, tak jako má Drahoš.”

Veselovský upřesnil, že na ostatních transparentních účtech je vždy jasné, o jaké přispěvatele se jedná. Na nic odpovědět nedokázal. “Na to je potřeba se zeptat Miloše Zemana,” uvedl. Předseda SPO pak nakonec řekl, že neví, kdo za nejasnými osmi miliony stojí. “Ale začíná to u rovné politické soutěže,” myslí si Veleba.

Veselovský se Veleby ptal na to, kdo zaplatil Zemanovy billboardy. “Já vám třeba chci říct, že teď mi chodí každý den ve dne v noci nabídky,” odpověděl na to předseda SPO. “Kdo je za spolkem Přátelé Miloše Zemana?” zopakoval Veselovský. “Jsou to jeho přátelé,” pokračoval Veleba s tím, že není odborník na kampaň. “Až se bude rozebírat totéž u protikandidáta, jsem na vás zvědav, pane redaktore,” argumentoval Veleba, který navíc řekl, že neví, jestli strana, kterou sám vede, věnovala nějaké peníze na Zemanovu kampaň. “Já si opravdu nevzpomínám…” zaznělo také a pak Veleba rozhovor vzdal s tím, že nedostal žádné okruhy otázek od DVTV, a utekl. “Já nejsem žádná oběť pana Bakaly, vás…”

Na rozhovor se podívejte na DVTV.

Není zde článek celý?