VIDEO: Je třeba utlumit vášně a uklidnit se, říká Horáček po prezidentské volbě

Michal Horáček přišel podpořit svého protivníka v prvním kole prezidentské volby i do Kongresového centra. Jak řekl v rozhovoru pro FORUM 24, ukázalo se, že čeští občané chtějí silného aktéra a zároveň připomněl, že se nejprve musí uklidnit atmosféra ve společnosti a potom přemýšlet, co dál.

Podle Horáčka není důvod propadat skepsi. „Čas smutnit není. Snažil jsem se přispět k tomu, aby protikandidát pana Zemana se stal prezidentem. Nicméně volby skončily a je třeba utlumit vášně a uklidnit se,“ vyzývá známý textař. „Říct si, je to legitimní a legální volby zaprvé, zadruhé poblahopřát vítězi, na to se nesmí zapomenout a doufat, že si neponeseme zlobu jeden k druhému,“ dodal.

V Drahošovi vidí někoho, kdo nabízel klid, smíření a sjednocení. „Pro mě, jako antropologa, je strašně zajímavé, že to vlastně česká populace nechce. Že chtějí silného aktéra, velkou osobnost v prezidentské funkci,“ vysvětlil Horáček. „A vlastně se ani nedivím. Budou veliké výzvy, je tam Andrej Babiš, který by měl mít razantního protihráče, abych já, jako občan měl jistotu, že se nedostaneme někam, kam nechceme,“ má jasno.

Místo dalšího politického angažmá teď přemýšlí o splacení jednoho dluhu. „Ten, kdo zaplatit nejvíc za moji dlouhou kampaň, byla moje šestiletá dcera. Já jsem jí nemohl věnovat tolik času, kolik si zasloužila a slíbil jsem jí, že až se tohle všechno rozhodne, že jí to vynahradím,“ nastínil Horáček své nejbližší plány.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?