VIDEO: Ukázalo se, že skoro padesát procent lidí fandí změně, říká Rottrová

Nespokojená s výsledkem prezidentské volby byla i Marie Rottrová, která svou podporu Jiřímu Drahošovi vyjádřila velmi intenzivně v posledních dnech kampaně. V rozhovoru pro FORUM 24 vyjádřila naději v možnou změnu, po které společnost volá i vysvětlila, proč se nedomnívá, že by umělci neměli hodnotit politickou situaci.

„Jsem zklamaná, protože jsem očekávala, že odsud půjdeme s vítězstvím. Na druhou stranu musím říct, že to bylo o fous a je to pozitivní zpráva,“ myslí si populární zpěvačka. „Věřím, že se pan Drahoš bude nadále věnovat politice, že třeba půjde do senátu a bude společnost směřovat jinam,“ doufá.

Podle jejích slov je velká škoda, že výročí sta let vzniku republiky nebude zároveň oslavou nového prezidenta. „Ukázalo se však, že skoro padesát procent fandí Jiřímu Drahošovi a fandí změně a já si přeji, aby se ta změna pomalu vyvíjela,“ doufá Rottrová.

Zpěvačka se také vyjádřila ke kritice některých lidí, že by se umělci neměli vyjadřovat k politické situaci, protože jí nerozumí. „Umělci jsou občané jako všichni ostatní, není to výjimečné povolání, kterému by bylo zakázáno se zajímat o politiku,“ má jasno Rottrová.

„Mně vadí spíše někteří umělci, kteří se lepí na politiky, někdy mi to připadá až odpudivé. Já jsem pouhý podporovatel pana Drahoše. Připadá mi, že každý, ať je to spisovatel, horník, zpěvák, herec nebo sochař, každý má právo se zajímat o politiku a eventuálně podporovat svého kandidáta,“ vysvětlila Marie Rottrová.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?