Vyšetřování předložilo čtyři verze vraždy ochránkyně lidských práv Nozdrovské

Vyšetřovatelé pracují se čtyřmi verzemi vraždy ochránkyně lidských práv Iriny Nozdrovské. Agentuře Ukrinform to oznámil tiskový mluvčí regionální Hlavní správy Státní policie Ukrajiny Nikolaj Žukovič.

Podle něj je jednou z verzí profesní činnost právničky, druhou její poslední soudní případ ve věci dopravní nehody. Také je možné, že se žena stala obětí chuligánů nebo násilníků.

„Pracovali jsme s verzí vraždy kvůli její profesní činnosti… Ale upřesnili jsme, že právě kvůli jejímu poslednímu soudnímu případu, kterého se aktivně účastnila, nejspíše k vraždě došlo. Tuto verzi jsme zařadili na první místo, abychom ji zpracovali,“ řekl Žukovič.

Tělo v prosinci zmizelé ochránkyně lidských práv bylo objeveno 1. ledna v jedné z řek nedaleko Kyjeva. Podle předběžným údajům tělo do řeky hodili z mostu. V úterý zpravodajský portál Obozrevatel oznámil, že na těle ženy byly v oblasti krku nalezeny sečné a bodné rány, tělo bylo téměř nahé.

Irina Nozdrovská byla účastnicí procesu proti synovci ředitele Vyšhorodského okresního soudu Dmitrije Rossošanského, který v roce 2015 ubil její sestru. Později se ukázalo, že mladý člověk byl pod vlivem drog.

V roce 2017 Nozdrovská dosáhla trestu pro Rossošanského. Odsoudili ho k sedmi letům odnětí svobody. Podle rodiny Nozdrovské prý pravidelně dostávala hrozby od příbuzných odsouzeného.


Není zde článek celý?