„Vzorný policista“ v Británii znásilňoval oběti zločinů

Ve Velké Británii byla dvěma policistům předložena obvinění ze znásilnění obětí zločinů poté, co byla otevřena jejich korespondence, kterou dostaly k dispozici noviny The Daily Mail.

Bylo oznámeno, že ve své korespondenci policisté psali o tom, jak žádali na oběti zločinu sexuální služby a vyhrožovali, že jinak její žalobu odmítnou.

Scotland Yard a orgán, který dohlíží na činnost právních orgánů, zkoumají kromě toho videozáznamy natočené tajně ve vyšetřovací vazbě, video s opilou ženou na zadním sedadle policejního auta, a také videozáznamy, na nichž strážci pořádku mluví sprostě k řidičům, kteří zavolali na policii. Tyto záběry a zprávy byly objeveny náhodou při vyšetřování případu úplatkářství jednoho britského byznysmena.

Podotýká se, že oba policisté, Edward Bengree a John Taylor, byli odstaveni. Bengree prohlásil, že neví nic o existenci těchto videozáznamů a zpráv, a Taylor ze své strany odmítl situaci komentovat.

Edward Bengree byl uznán dříve za „skvělý příklad hodnot, které se vysoko cení na policii hlavního města. V roce 2016 byl vyznamenán za odvahu, kterou projevil při záchraně chlapce, který se dusil.


Není zde článek celý?