Za Zemanem do voleb přijede kongresman známý jako velký stoupenec ruských zájmů

Senátor Rohrbacher, Zeman a Putin. | FOTO: youtube

Prezidenta Zemana čeká příští týden návštěva až z daleké Ameriky. A nebude to jen tak nějaká delegace. Bude v ní i kongresman Dana Rohrabacher. (Čechy ať křestní jméno nemate. Není to žena českého původu, ale muž.) Do současné Prahy, respektive na Hrad, se tak nějak hodí, protože dotyčný je předmětem zájmu amerických vyšetřovatelů kvůli vazbám na Rusko. Zajímá se o něj zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, který se zabývá vměšováním Ruska do amerických prezidentských voleb v roce 2016. O této návštěvě se u nás zatím moc nepsalo, zprávu přinesl server Aktuálně.cz.

Čím je vlastně Rohrabacher tak zajímavý? Vysloužil si pozornost amerických vyšetřovatelů, protože měl prý kontakty na Kreml. Rohrabacher se například v Rusku setkal s Vladimirem Jakuninem.To je ten člověk blízký Putinovi, bývalý šéf ruských železnic, který byl agentem KGB a na jehož akci na Rhodosu dělal Zeman hlavního řečníka. A je na sankčním seznamu USA.

Rád jezdí za Jakuninem na Rhodos také Václav Klaus starší. Ten Rohrbachera podle sdělení Institutu Václava Klause také do České republiky pozval.

O Rohrabacherovi říkala FBI už v roce 2012, že se ho snaží získat ruské tajné služby jako vlivového agenta, a oznámila, že pro něho Rusové vytvořili kódové jméno. Znám je také jako odpůrce protiruských sankcí a hlasoval proti nim. Hlasoval proti odsouzení Ruska pro porušení suverenity Ukrajiny. Stál na straně Ruska v rusko-gruzínské válce, hájil anexi Krymu, podporuje spolupráci s Ruskem v Sýrii a dožadoval se plného stažení amerických vojáků z Afghánistánu. V dubnu 2014 se vyjádřil, že by se Aljaška mohla vrátit Rusku, pokud by si to tam většina obyvatel přála. Určitě je to zajímavý chlapík a bude si mít se Zemanem a Klausem o čem povídat.

Do Prahy dorazí také kongresman Steve King, který je příznivcem Marie Le Pen. Pánové nevynechají ani setkání s Tomio Okamurou a Václavem Klausem. Jiří Drahoš setkání odmítl. Rohrbachera, Kinga, Le Penovou, T. Okamuru, Klause a Zemana spojuje nepřátelský postoj k imigrantům.

Tak vidíte, nikdo nemůže říci, že se Zeman a Klaus přátelí jen s Rusy.

Není zde článek celý?