Záhada opuštěných aut v uzavřeném britském robotickém parkovišti byla rozluštěna

Je to již 15 let, co osm osamělých aut opuštěně stojí na uzavřeném robotickém parkovišti v Edinburghu. Doposud nikdo nevěděl, komu patří a jak se tam dostala. Teď však byla záhada konečně rozluštěna, hlásí list The Sun.

Jak píše list, robotické parkoviště SkyPark, jež bylo otevřeno v roce 2001, mělo plně automatizovaný provoz. Řidič měl najet na platformu, vystoupit a jeho auto se mělo automaticky transportovat na volné místo. Pak měl řidič jednoduše prezentovat parkovací lístek a vozidlo mu bylo do tří minut doručeno.

Tehdy se jednalo o špičkovou technologii, která kopírovala podobná parkoviště v Tokiu, Sydney nebo Pekingu. Jeho provoz a údržba však byly příliš nákladné, což po dvou letech přivedlo provozovatele k bankrotu. Patnáct let parkoviště zelo prázdnotou, které rušilo pouze osm opuštěných aut.

Místní obyvatelé přicházeli s různými domněnkami, komu ta auta mohou patřit. Nejpopulárnějším názorem samozřejmě bylo to, že si řidiči dali pár sklenek a zapomněli, kde auta nechali.
Tajuplnou záhadu nakonec vysvětlil Ronnie Meredith, který na parkovišti kdysi pracoval. Pro BBC uvedl, že provozovatelé si pořídili několik „křápů“, aby mohli vyzkoušet fungování celého mechanismu. Vždy mu připadalo úsměvné, když lidé tvrdili, že auta jsou opuštěná.

„Pokud by se někdo podíval na čelní skla, tak by si všiml, že tam není přilepená známka, bez které se nesmělo vyjet na silnici,“ říká Meredith.

Opuštěné parkoviště bude v nejbližší době zbouráno a ustoupí místo kancelářské budově.


Není zde článek celý?