Zaměstnankyně švédského migračního střediska podaly výpověď kvůli sexu s dětmi

Tři ženy z ubytovny pro uprchlíky ve švédském Örnsköldsviku navázaly intimní vztah s nezletilými uprchlíky. Románek však skončil, když na to přišly městské úřady, jež kontaktovaly policii.

Tři ženy z ubytovny pro uprchlíky ve švédském Örnsköldsviku navázaly intimní vztah s nezletilými uprchlíky. Románek však skončil, když na to přišly městské úřady, jež kontaktovaly policii.

Ženy nakonec podaly výpověď a začalo interní vyšetřování, uvádí list Nyheter Idag. Mats Gidlund, ředitel sociální asistenční služby v Örnsköldsviku, k tomu uvedl pro list Allehanda, že „se jedná o mimořádný případ.“

Nejedná se však o první podobný případ, kdy sociální pracovnice měly sex s migranty, což vzbudilo vlnu debat ve společnosti.

V roce 2015 Švédsko přijalo rekordních 35 000 žádostí o azyl ze strany „dětí bez doprovodu“. V roce 2016 to bylo 2 200. „Děti bez doprovodu“ přitom švédské daňové poplatníky stály v přepočtu 62 miliard korun. Lékařská vyšetření však později ukázala, že tři ze čtyř lidí byli mnohem starší, než uváděli.


Není zde článek celý?