Zatčený saúdský princ nabídl kauci

Zadržený saúdský princ Al-Valíd bin Talál, podezřelý z korupce, jedná s úřady o vypořádání pohledávek.

S odkazem na zdroje to uvádí Reuters.

Podle údajů agentury nabídl bin Talál „dar“ Saúdské Arábii, na jehož základě nebude princi sděleno obvinění. Ale úřady, především generální prokurátor, s touto částkou nesouhlasily.

Bil Talál spolu s dalšími deseti princi byl zadržen v listopadu 2017 v souvislosti s obviněním z praní peněz a zneužívání pravomocí.

Al-Valid je jedním z nejbohatších lidí Saúdské Arábie, podle údajů ke 14. lednu Bloomberg ohodnotil jeho majetek na 17,7 miliard dolarů. Princ stojí v čele Kingdom Holding Co, jejíž akcie se po jeho zatčení zhroutily, a tím se majetek bin Talála snížil o 1,2 miliardy — před zatčením Bloomberg ohodnotil jeho majetek na 19 miliard dolarů.

Úřady Saúdské Arábie chtějí konfiskovat úředníkům, podezřelým z korupce, a členům královské rodiny 800 miliard dolarů. Celkově bylo v rámci kampaně zatčeno 60 princů a zástupců státních struktur.

Jak uvedl Bloomberg, v prosinci se princi Mitebu bin Abdullovi podařilo uzavřít smlouvu o urovnání řízení. Podle údajů agentury zaplatil za propuštění miliardu dolarů.


Není zde článek celý?