Ze samolibého mocipána vlídný stařík. Zeman se bojí, že půjde na Vysočinu

Miloš Zemam má vážně strach, že se vrátí na Vysočinu. Podle posledních průzkumů jsou to pro něj obavy oprávněné. Jiří Drahoš má větší podporu. Pro neúspěch Zemana navíc hovoří jeho posledních pět ostudných let. V nedělním „debatě“ to byl takový trochu jiný Zeman. Snažil se nepůsobit tak arogantně, nebyl sprostý. Sliboval, že už bude hodný. Svojí samolibost se snažil zakrývat maskou vlídného staříka, který to se svými poddanými myslí dobře.

Jenže kdo mu na tu hru skočí? Zeman neustále otáčí. Do předvolebních debat, kde uchazeči museli stát a kde by se do něj pustili lidé jako Michal Horáček, nebo Mirek Topolánek, ne chodil. Nezvládl by to zdravotně a možným důvodem byly také obavy, zda by zvládl oponovat. Nyní zase otočil a snaží si pro sebe urvat každý zajímavý čas v televizi, aby ukázal svoji proměnu pro tento týden.

Role televizních debat je, především v zahraničí, velká. Také u nás mohou ovlivnit několik procent nerozhodnutých voličů. Miloš Zeman však s oblibou říká, že za něj mluví posledních pet let práce. To vskutku ano. Miloš Zeman nebyl dobrým prezidentem. Nebyl dobrým reprezentantem státu, nebyl vzorem pro obyvatele a navíc se obklopil podivnou partou rádců, z nichž někteří možná pracují v žoldu jiných mocipánů, kteří rozhodně nejsou našimi spojenci.

Už to stačilo, měli bychom dát šanci Jiřímu Drahošovi.

Není zde článek celý?