Zeman hájil Babiše, chválil vládu a mluvil ke čtenářům Parlamentních listů

Prezident Miloš Zeman dorazil do poslanecké sněmovny, aby vyjádřil podporu svému spojenci Andreji Babišovi. V jedné části svého projevu se vyjádřil i k trestnímu stíhání předsedy vlády. Jak je vidět – někdejší prosazovatel presumpce viny u politiků úplně otočil. Nezapomněl samozřejmě na naprosté lži, které rád šíří on sám a jeho spřátelená média.

Zeman poslancům vnucoval svůj názor na to, že je nutné k obviněnému premiérovi přistupovat tak, jako by byl nevinný. S ministrem spravedlnosti Pelikánem si prý notovali u zjištění, že 80 procent obviněných komunálních politiků bylo osvobozeno. Ano, s tím Pelikánem, který obviňuje policii z toho, že se snažila ovlivnit volby. Sice to vůbec nesouvisí s tím, že u Babiše byl konstatován dotační podvod ve výši padesáti milionů korun, ale to panu prezidentovi samozřejmě nijak nevadí.

Prezident připomínal případ Věry Jourové, která byla ve vazbě, vzpomněl také vyšetřovanou Věru Parkanovou. Evropský rozměr celého problému vynechal.

Poté se Zeman obrátil na své voliče, na voliče SPD a na čtenáře Parlamentních listů, kterým jsou neustále vnucovány vylhané nesmysly o inkluzi a o neziskových organizacích. Sdělil jim, že je potěšen, že ministr školství je kritikem inkluze a že neziskovky by měly „hospodařit ze svého“. Ano, víme, že přesně tohle všichni, kteří o tématech do hloubky nic nevědí, přesně tohle chtěli slyšet. Takový malý pozdrav před volbami.

Zeman take posílal do příští vlády extremisty. Jako možnosti většinové vlády řekl čísla – 103, 108, 115 a 140. Znamená to, že mu nijak nevadí ani účast komunistů, ani SPD. Člověk, který kdysi vyžadoval i lustrační osvědčení a který se rád pasuje za jeden ze symbolů 17. listopadu 1989, zjevně pro své znovuzvolení udělá úplně všechno. Byl to opravdu smutný pohled, pane prezidente. Nezbývá než doufat, že to bylo naposled.

Není zde článek celý?