Zeman je mužem kalicha a Léko s Pleslem by mohli být jeho kardinály

O Jiřím Fenclovi, kterého společnost Medias res, přesněji Petr Žantovský, navrhla jako radního do rady Českého rozhlasu, je známo, že je příznivcem „alternativních médií“. V rozhovoru pro Lidové noviny 22. 3. 2017 se k dotazu ohledně Parlamentních listů vyjádřil takto:

„Parlamentní listy dělají prostou věc – nastavují zrcadlo. Výlučnost novinářů skončila, teď je toto krásné řemeslo opět službou veřejnosti, jak dokazují nejen Parlamentní listy, ale také třeba mnou velmi oblíbený Aeronet, AC24.cz a také Hlavné správy, Russia Today, Sputnik, Breitbart, Southfront, Infowars apod. I ty samozřejmě chybují, až to někdy tahá za oči. Ale nezamlčují! Jinak ale sleduji vše. Právě kvůli orientaci. Denně čtu také Echo24, i tu propagandu z Kavčích hor nebo z Economie. I ti mi pomáhají. To myslím vážně. No, a pokud jde o MfD a LN, tak od té doby, co jsou v čele těchto deníků Jaroslav Plesl a István Léko, očekávám, že z nich zase brzy budou plnohodnotné kousavé noviny, nesvázané politickou korektností. Jsou na dobré cestě.“

Aeronet je panem Fenclem nejen oblíbený, Jiří Fencl je také přispěvatelem, a to ať už přímo formou článků, nebo v diskuzích (to s největší pravděpodobností byl i důvod, proč jej Petr Žantovský nominoval).

Do diskuse se Fencl zapojil i pod článkem „Skandál jen několik hodin před začátkem prezidentské volby! Michal Horáček šíří po internetu zfalšované video jeho neexistujícího TV duelu s Milošem Zemanem. Rozhovor je CGI videomontáží, která vznikla ve studiu bývalého tiskového mluvčího Škoda Auto!“, kterým ruští propagandisté v pátek 12. ledna 2017 hystericky reagovali na žertovné video ve stylu České sody.

Zde je screenshot Fenclova příspěvku:

Jak vidíme, Miloš Zeman je náměstkem Kristovým na zemi (i bez ukřižování). Možná by mohl být navržen i do funkce papeže a pánové Plesl a Lékó by mohli být kardinály.

Není zde článek celý?