Zeman musí na Drahoše použít „Peroutku“, jinak by v televizi nemusel uspět

Současný prezident se nakonec se svým soupeřem o Pražský hrad v televizní debatě setká. Je celkem jedno, kolik duelů prezidentských kandidátů nakonec proběhne, o úspěchu, či neúspěchu totiž nerozhodne počet debat, ale několik odlišných činitelů. Druh televizní stanice, moderátor diskuze, načasování před druhým kolem, ale především – Zemanova podpásovka, kterou nebude možné, stejně jako třeba lži o Ferdinandu Peroutkovi, prokázat ihned nebo v krátkém časovém úseku.

Přetahovaná o to, kolik bude televizních debat za účasti dvou uchazečů o Hrad, zatím nekončí. Zeman trvá na čtyřech setkáních, na kterých již slíbil účast, klidně i o samotě, Drahošovi stačí dvě. Někdo mluví o profesorově chybě, Jiří Ovčáček pochybuje o odvaze prezidentského kandidáta se utkat s jeho šéfem.

Naopak, jde o strategii, kterou Drahoš zvolil a nehodlá z ní uhnout, což se jeví jako správný tah. Není totiž nutné za každou cenu bojovat se Zemanem a mnohdy i moderátorem na všech důležitých stanicích a na Barrandově.

Je jasné, že právě na Soukupově televizi by se nejednalo o objektivní debatu dvou prezidentských kandidátů, ale o oslavnou show Miloše Zemana, kombinovanou s pokusem o dehonestaci a zesměšnění jeho protivníka. Ve výsledku by tak ale mohl Jaromír Soukup současné hlavě státu nabídnout místo pomoci spíš „medvědí službu“. To si jistě uvědomuje i Zemanův tým a Barrandov zřejmě nebude preferovat jako tu stanici, kam by prezident svého protivníka pozval.

TV Nova má zase u současné hlavy státu škraloup, který se nezapomíná, a tak se zdá být jasné, že jedinou komerční stanicí, která připadá v úvahu je FTV Prima. Zde si to ještě u Zemana tolik „nerozházeli“, a dokonce by v Tomáši Hauptvogelovi mohli prezidentovi nabídnout moderátora, který vytvoří přátelské prostředí pro nynější hlavu státu.

Ale i to by mohl a měl Jiří Drahoš zvládnout. Důležitější pro něj bude, co se o sobě dozví od Zemana. Ten na něj totiž jistě chystá podobnou nechutnost, jakou byl inzerát proti Karlu Schearzenbergovi v roce 2013. StB, zednáři, zneužívání i bludy o zvaní imigrantů už veřejným prostorem proběhli, nastane čas na poslední a drtivou ránu. Tu, kterou už do voleb nestihne Drahoš vrátit a přímo při debatě ji neustojí.

Není zde článek celý?